Awans Radomiaka Radom

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

12-05-2019 / 07:04

(akt. 12-05-2019 / 08:31)

Radomiak Radom awansował na zaplecze Ekstraklasy. Klub z województwa mazowieckiego współpracuje z Legią Warszawa, a wiosną na wypożyczeniu przebywał tam Mateusz Kochalski.

Radomiak zapewnił sobie awans do I ligi dzięki wygranej 5:0 z Siarką Tarnobrzeg. Dwie bramki dla klubu prowadzonego przez byłego trenera Legii w Młodej Ekstraklasie, Dariusza Banasika, zdobył wychowanek "Wojskowych" Rafał Makowski. Jednego gola strzelił zaś inny eks-legionista, Patryk Mikita. Pozostałe trafienie padły łupem Jakuba Rolinca oraz Mateusza Wawrylaka, który pokonał własnego bramkarza.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek, radomski klub ma na koncie 59 punktów i jest na pierwszym miejscu w tabeli, przed Olimpią Grudziądz oraz Elaną Toruń. Promocję do pierwszej ligi uzyskują trzy najlepsze drużyny. 

Przez cały sezon do Radomiaka wypożyczony był Mateusz Kochalski bramkarz rozegrał w kończących się rozgrywkach jedenaście spotkań, a o miejsce między słupkami rywalizował z byłym legionistą, Arturem Haluchem. W Radomiu nie brakuje zawodników związanych w przeszłości z Legią. Poza Makowskim i Mikitą, w kadrze znajdują się również Adam Banasiak, Maciej Świdzikowski,Michał Grudniewski oraz Kamil Bielikow.

News: Kochalski wypożyczony do Radomiaka

Radomiak jest również klubem, który podpisał umowę partnerską z Legią Warszawa. Awans do pierwszej ligi powinien sprawić, że współpraca w kwestii sportowej nabierze rumieńców. Można się w ten sposób spodziewać większej liczby wypożyczeń zawodników z Łazienkowskiej do ekipy prowadzonej Banasika. Wkrótce Radomiak ma także otworzyć nowy stadion. Pierwszym rywalem zielono-biało-zielonych w meczu towarzyskim ma być właśnie ekipa ze stolicy. 

Komentarze (9)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~BemowoLW77
  • 0 / 0
Mikita - kosmita :) pięknie mu się kariera rozwinęła.... za szybko dzieciak zaczął się wozić
Gratulacje dla Radomiaka niestety sami zawodzimy na Maxa
W pewnym momencie miałem wątpliwości czy znowu nie wtopią na finiszu.
Gratulacje

Radom to spore miasto, może się włączą w przyszłym sezonie w walkę o awans?
~STARY ZIELONY 1910
  • 2 / 1
Dziekuje za miłe słowa .Zyczymy zdobycia Mistrzostwa Polski,oraz samych sukcesów.
Major
  • 2 / 1
Gratulacje. Szykują się fajne mecze Radomiaka z Zagłębiem
Powodzenia w 1 lidze.
Generał dywizji
  • 2 / 0
To dobrze że mamy klub partnerski w Mazowieckim a nie na drugim końcu Polski. Moim cichym marzeniem jest żeby Legia miała taki klub w Warszawie. Najlepiej jakby był to Hutnik tereny którego mają przejść rewitalizację. Szkoda tylko że władze uparły się żeby stadion zbudować na 1600 widzów bo to zamyka drogę do awansu chyba nawet do II ligi. Warszawa potrzebuje kilku klubów na poziomie centralnym. Myślę że gdyby Hutnik był klubem partnerskim to było by to z korzyścią dla obydwu klubów, chociażby kibicowsko. Ja bym chodził na mecze Hutnika.
„Przez cały sezon do Radomiaka wypożyczony był Mateusz Kochalski bramkarz rozegrał w kończących się rozgrywkach jedenaście spotkań, a o miejsce między słupkami rywalizował z byłym legionistą, Mateuszem Kochalskim.”

Mówią że najtrudniej rywalizować z samym sobą.
Life is brutal ;)