Bajdur i Brodziński żegnają się z Legią

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

03-07-2019 / 19:27

(akt. 03-07-2019 / 19:32)

Michał Bajdur oraz Bartosz Brodziński rozstają się z rezerwami Legii Warszawa. Doświadczeni zawodnicy nie przedłużyli wygasających kontraktów z drugim zespołem wicemistrzów Polski.

Michał Bajdur oraz Bartosz Brodziński trafili do trzecioligowych rezerw Legii Warszawa przed startem sezonu. Obaj zawodnicy, wraz z Radosławem Pruchnikiem, byli w grupie doświadczonych piłkarzy wspomagających młodą drużynę. Środkowy obrońca i skrzydłowy regularnie znajdowali się w składzie zespołu Piotra Kobiereckiego. 

Bajdur rozegrał w rezerwach stołecznej drużyny 30 meczów, w których przebywał na boisku przez 2177 minut. Piłkarz zdobył w tym czasie sześć bramek. Brodziński występował na murawie na środku obrony i był pewniakiem w ekipie Kobiereckiego. Środkowy obrońca wystąpił w 31 spotkaniach przebywając na murawie przez 2762 minuty. Były gracz MKS-u Kluczbork strzelił cztery gole.

Obu graczom wygasły umowy z Legią Warszawa i szukają teraz nowych klubów. 

Komentarze (14)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Arturkosim14
  • 0 / 0
W rezerwach powinno być tak że sami młodzi i dwóch doświadczonych którzy mają za sobą dobre lata gry. Np. Eduardo.
Jaki jest profit z płacenia kosmicznych pieniędzy pod**adającym gwiazdom za grę gdzieś na kartofliskach? Jaki miałby być tego cel?
Dla mnie 2 powinna skupiać zawodników którzy nie łapią się do 1 w danym momecie. Drużyna jak by posiadała 32, 36 zawodników mogla by być rotowana między 1 a 2 w zależności od formy, potrzeby ustawienia czy preferencji trenera. Oczywiste jest to aby oba zespoły preferowany podobne ustawienia i ewentualne wymiany zawodników nie stanowiły by problemu. To tylko taka moja wizja 2 zespolu
Major
  • 0 / 0
Młodzi piłkarze nie przebili się do pierwszego składu i tu pojawia się problem gdzie mają się dalej rozwijać. Na tym etapie Polska traci dużo młodych talentów, ponieważ nie mają gdzie grać! Ich miejsce zajmują zakontraktowani piłkarze z zagranicy lub ci którzy powoli kończą karierę. Z drugiej strony dla młodego zawodnika który grał przez dwa lata w Warszawie lub innym dużym mieście, przenosiny do IV-to ligowej pipidówy nie jest zachęcające.
Czy ktoś wie po co nam ta drużyna? Nie ogrywa zawodników do jedynki i nawet gra w innym ustawieniu.
Jak to nie ogrywa?
Pułkownik
  • 0 / 0
Bajdur to nie jest czasem wychowankiem akademii?
Kolejna zmiana koncepcji rezerw ? :D
~Dzidassoo
  • 0 / 0
Nie tam, trzeba było miejsce na Astiza i skrzydłowych z szerokiego składu l drużyny zrobić. Oni też mają swoje ambicje piłkarskie. Życzę im powodzenia, bo wykonywali swoją pracę bardzo rzetelnie i z sercem.
Jaka zmiana koncepcji, jak czarno na białym jest napisane, że to zawodnicy nie przedłużyli kontraktów?
Widocznie mają lepsze perspektywy, niż grę w 3 lidze...
Generał dywizji
  • 2 / 2
Ciekawe jaki jest nowy pomysł na rezerwy? Czy będziemy grać samymi dzieciakami?
Generał dywizji
  • 1 / 0
Sadze, ze ten pomysl skonczylby sie plaga kontuzji dzieciakow i finalnie - czwarta liga. Chyba przedostatni sezon tak wygladal.
Boras

Ryzykowne ale to chyba byloby najlepsze. Jesli 17-18 latkowie nie radzą sobie w seniorskiej piłce w 3 lidze to tym bardziej nie poradzą sobie w pierwszej druzynie Legii. Potrzebujemy wiecej Szymańskich a nie Nawotek, Hołowni czy Żyr. Perełek ktore mogą blysnąć w pierwszym składzie zamiast latać z wypozyczenia na wypożyczenie do ligowych sredniakow albo nizszych lig a pozniej niewiadomo co z nimi robić do końca kontraktu.
~Dzidassoo
  • 0 / 0
Pomysł samej młodzieży był już wielokrotnie przerabiany, nie tylko w Legii. To się ZAWSZE kończy katastrofalnie, a zawodnicy cofaja się w rozwoju, bo nie mają się jak i od kogo uczyć. Nie ma powrotu do tej koncepcji. W Leszku zrobili na odwrót, ponad połowa składu to byli ludzie 21+