Bartłomiej Kalinkowski piłkarzem GKS-u Katowice

Jan Szurek

Źródło: gkskatowice.eu, Legia.Net

28-06-2016 / 19:20

(akt. 07-12-2018 / 14:22)

21-letni środkowy pomocnik trafił do GieKSy na zasadzie transferu definitywnego z Legii Warszawa. Kalinkowski związał się z katowickim klubem dwuletnim kontraktem. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki. Wystąpił w 31 meczach 1 ligi i strzelił w nich 3 gole.

"Kali" w Legii zagrał czterokrotnie, z czego trzy razy w Ekstraklasie, a raz w Superpucharze. Wszystkie występy miały miejsce jesienią 2014 roku. Wcześniej Kalinkowski zdobył mistrzostwo Polski juniorów starszych pod wodzą Krzysztofa Dębka. Występy w trzecioligowych rezerwach z czasem sprawiły, że pomocnik został mianowany kapitanem drużyny. 

 

- Zdecydowaliśmy się na pozyskanie Bartłomieja, bo szukaliśmy piłkarza, który potrafi grać agresywnie w środku pola, ale także wspomagać graczy ofensywnych. To piłkarz ze sporym potencjałem. Wierzymy, że będzie sporym wzmocnieniem – powiedział Dariusz Motała, menedżer katowickiego zespołu. 

Komentarze (8)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
  • 0 / 0
Dobre chociaż to, że ci nasi młodzi łapią się w I ligowych klubach, a nawet w słabszych klubach Ekstraklasy. Wiadome, że naprawdę nielicznym z setek młodych piłkarzy jacy się przewiną uda się w Legii wybić. Nawet Barcelona, która jest wzorem do szkolenia i mogła wystawiać skład złożony z samych wychowanków teraz ma chudsze lata, bo nikt się z juniorów do pierwszego składu od czasów Busquetsa i Pedro nie przebił.
~fsvcs
  • 0 / 0
Taki pierwszoligowy borysiuk. Jego ofensywna gra to chwile kiedy jest odwrocony do bramki przeciwnika, poza tym to podania w bok i do tylu. W wigrach nie mial dobrej opinii.
~z
  • 1 / 0
Autorze tego artykułu, Kalinkowski praktycznie nie grał w Młodej Legii, a więc na pewno nie był jej kapitanem. Nie wiem jak można być tak nierzetelnym i napisać, że "wcześniej Kalinkowski przez wiele lat grał w Młodej Legii" Gdy Kalinkowski zaczynał grać W Legii II (to nie była ML) to była jesień 2013 (wtedy już nie było rozgrywek ME) a kapitanem "zrobił" go Magiera ale w Legii II.
~Escobar
  • 0 / 0
Teraz mu to foto bedą tam wyciągać
~Warsawer
  • 0 / 0
Chociaż drugim zdaniem sądzę że Kalinkowski jest lepszy niż Kopczyński
~Warsawer
  • 0 / 0
Powodzenia chłopie
Może tam wybijesz się
Podpułkownik
  • 1 / 0
Widziałem go kilka razy i muszę powiedzieć , że to bardzo dobra decyzja bo dla Legii jest za słaby.
Cienias z tego Kalinowskiego.