Bez bramek z FK Krasnodar

21.01.2021 14:00

(akt. 22.01.2021 20:07)

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z FK Krasnodar w trzecim i zarazem ostatnim sparingu na obozie w Dubaju. W dwóch poprzednich grach kontrolnych stołeczny klub odniósł dwa zwycięstwa. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami po meczu towarzyskim z klubem z Rosji.
Sparingi zimowe 2020/2021 - Sparingi
0 0

(0:0)

FK KrasnodarFK Krasnodar
21-01-2021 14:00 Dubaj
46'
46'
60'
75'
78'
Legia WarszawaFK Krasnodar
  • 1. Jewgienij Gorodow

46'
  • 28. Igor Smolnikow

46'
  • 2. Jegor Sorokin

46'
  • 31. Kaio Pantaleao

46'
  • 18. Jewgienij Czernow

46'
  • 8. Jurij Gazinskij

46'
  • 14. Kristoffer Olsson

46'
  • 7. Remy Cabella

46'
  • 11. Aleksiej Jonow

46'
  • 16. Viktor Claesson

46'
  • 33. Marcus Berg

46'

• 66. Denis Adamow

46'
  • 84. Wjaczesław Litwinow

46'
  • 4. Aleksandr Martynowicz

46'
  • 77. Rusłan Kambołow

46'
  • 61. Ilia Martynow

46'
  • 6. Cristian Ramirez

46'
  • 52. Tonny Vilhena

46'
  • 47. Daniił Utkin

46'
  • 20. Jewgienij Markow

46'
  • 93. Magomied-Szapi Sulejmanow

46'
  • 10. Wanderson

46'
  • 67. Maksim Kutowoj

• 40. Andriej Iwaszin

• 74. Eduard Spertsjan

Zapis relacji tekstowej na żywo

- Wypowiedź trenera Legii, Czesława Michniewicza

Już od pierwszych minut obie drużyny podchodziły do rywala wysokim pressingiem. W 7. minucie piłkarze Krasnodaru oddali niebezpieczny strzał z dystansu. Piłkę na rzut rożny sparował jednak Artur Boruc. W kolejnych minutach zespół z Rosji starał się kontrolować przebieg gry. W 15. minucie Krasnodar po raz drugi zagroził bramce Legii. Piłkarze Murada Musajewa odebrali piłkę tuż przed polem karnym, na strzał zdecydował się Kristoffer Olsson, ale trafił w boczną siatkę. Legioniści zostali zepchnięci do defensywy i nie potrafili zagrozić bramce rywala. "Byki" prezentowały dużą kulturę gry i bardzo dobrze ustawiały się w obronie nie pozostawiając piłkarzom Legii zbyt wiele miejsca na rozegranie piłki. W 24. minucie "Wojskowi" przedarli się w pole karne Krasnodaru, niepilnowany Luquinhas zdecydował się na uderzenie z powietrza, jednak piłka po strzale Brazylijczyka poszybowała nad poprzeczką. Dziesięć minut później ponownie dali o sobie znać piłkarze Krasnodaru. Remy Cabella znakomicie dośrodkował z prawej strony do Marcusa Berga, który na szczęście uderzył obok bramki. W pierwszych 45 minutach nieco lepiej prezentował się Krasnodar, lecz żadna z drużyn nie zaznaczyła wyraźnie swojej przewagi. Na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 0:0.

W pierwszych minutach drugiej połowy lepiej prezentowali piłkarze Legii. Legioniści oddawali sporo strzałów, jednak większość z nich mijała bramkę Jewgienija Gorodowa. W 58. minucie przed dobrą okazją na strzelenie gola stanął Rafael Lopes. Luquinhas świetnie dośrodkował piłkę do Portugalczyka, który niestety nie trafił w piłkę. Chwilę później bliski trafienia był Bartosz Kapustka. Uderzenie 24-latka obronił Gorodow, a następnie piłkę poza pole karne wybił Ilja Martynow. Dwie minuty później w podobnej sytuacji znaleźli się piłkarze Krasnodaru. Piłka po strzale Wandersona zmierzała do bramki i w ostatniej chwili wybił ją Filip Mladenović. W 79. minucie Cezary Miszta uchronił Legię od utraty bramki. Wanderson oddał mocny strzał z bliskiej odległości i znakomitą interwencją popisał się młody bramkarz mistrzów Polski. W końcówce spotkania Legia powinna wyjść na prowadzenie. Paweł Wszołek dograł piłkę do Kacpra Kostorza, ale strzał 21-latka z problemami odbił bramkarz Krasnodaru. W drugiej połowie obie ekipy stworzyły sobie zdecydowanie więcej sytuacji, jednak żadnej z nich nie udało się zakończyć golem. W ostatnim meczu kontrolnym rozgrywanym w Dubaju Legia bezbramkowo zremisowała z FK Krasnodar. Zwłaszcza druga połowa spotkania była bardzo obiecująca. Spotkanie było dobrym podsumowaniem zgrupowania w Dubaju.

Autor: Jakub Waliszewski