Jan Szurek

Źródło: BNP Paribas Poland Open

25.07.2022 22:16

(akt. 26.07.2022 08:21)

Za nami pierwszy dzień turnieju głównego BNP Paribas Poland Open. Tenisistki dokończyły kwalifikacje i rozpoczęły gry pierwszej rundy. Już pierwszego dnia dopisali kibice, którzy zobaczyli zwycięstwo Mai Chwalińskiej. Polka pokonała na korcie centralnym Hiszpankę Rebekę Masarovą 7:5, 6:2.

- Pierwszy set był bardzo szarpany i na pewno miałam problemy ze znalezieniem rytmu gry. Miałam trochę problem z przejściem z trawy na mączkę, ale cieszę się, że wygrałam ten mecz i dzięki temu mam kolejną okazję zagrać tu kolejne spotkanie. Mam nadzieję, że będzie już lepiej - podsumowała spotkanie Maja Chwalińska.

W dolnej części drabinki w drugiej rundzie zmierzą się Nadia Podoroska i Laura Pigossi, które wygrały swoje pierwsze pojedynki na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie w dwóch setach. Na rywalkę w drugiej rundzie spokojnie czeka też turniejowa "piątka" Caroline Garcia, która miała ciężką przeprawę 7:5, 6:4 z Japonką Doi.

Niestety już w pierwszej rundzie gry podwójnej odpadła polska para Ania Hertel/Martyna Kubka, które przegrały z Gamiz i Pigossi 3:6, 2:6.

Jutro kolejne mecze Polek. Na korcie centralnym kibicom zaprezentują się w singlu, grające w Warszawie dzięki dzikiej karcie, Weronika Falkowska i Martyna Kubka, a w deblu Maja Chwalińska w parze z Czeszką Jesiką Maleckovą. Swój udział w turnieju rozpoczną także między innymi Danka Kovinic, Kristina Mladenovic oraz Jasmine Paolini.

Pierwszy turniejowy mecz Igi Świątek w 1. rundzie zaplanowano na środę.