+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Bogusław Leśnodorski: Kuciak może latem odejść z Legii

Anna Grzelińska

Źródło: Polsat Sport

26-02-2013 / 12:32

(akt. 10-12-2018 / 02:47)

- Jak do tej pory nie dogadaliśmy się z dwoma piłkarzami - Wasilewskim i Broziem, choć nie jest powiedziane, że ten pierwszy nie trafi jednak do nas. To miły gość, być może za pół roku wrócimy do tematu. Budując drużynę opartą na wychowankach, takie osobowości jak Marcin są niezbędne. Generalnie, piłkarze grają za słabo w stosunku do tego co zarabiają, ale to temat na inną dyskusję - mówił prezes Bogusław Leśnodorski w studiu Cafe Futbol.

- Igor Berezowski to forma zabezpieczenia. Dusan Kuciak ma pewne oferty i w czerwcu się wszystko wyjaśni. Być może z nich skorzysta, musimy się liczyć z odejściem Słowaka. Chcieliśmy pozyskać też Aleksandra Wandzela - znam go, wierzę w jego charakter, osobowość i wydaje mi się, że będzie bardzo dobrym bramkarzem - ma na to szansę i papiery


- Chcemy wszystkie transfery przeprowadzać i zamykwać w okienku transferowym. Tak jest sensowniej i uczciwiej niż kontraktowanie zawodnika na pół roku czy półtora roku przed ukończeniem kontraktu. Taki zawodnik gra w klubie ze świadomością, że już za parę miesiecy przejdzie do innego zespołu - często do największego rywala. Dla mnie takie sytuacje nie są do końca moralne i etyczne. Już dzisiaj Robert Lewandowski i kilku innych zawodników prawdopodobnie wie, gdzie będzie grało za pół roku czy rok. 


- Mamy nadzieję, że Michał Żewłakow będzie dyrektorem odpowiedzialnym za cały skauting, zarówno pierwszej drużyny, jak i do Akademii Piłkarskiej. Jest właściwą osobą, która sobie doskonale z tym poradzi, doda temu klubowi wartości.

Komentarze (51)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~e(L) Komendante
 • 0 / 0
'~herman , poczytaj trochę o dokonaniach Prezesa Leśnego...... pomyśl to nie boli :) Dla ułatwienia ''Hoop Pekaes Mazowszanka Pruszków'' - mówi Ci to coś ?? Zapomniałes tez o najwazniejszym - Prezes jest Prezesem , nie peka przed włascicielem nawet jak poprzednicy ..... No i nie liczy na to że się w legii dorobi , bo sowje już ma :)'
~e(L) Komendante
 • 0 / 0
'A najważniejsze , że przebrała się miarka i dla Janusza G. Padły wczoraj ważne słowa : '' A na ........ nam Gol ????'' Więc Januszu , Panu już dzięujemy!!!! Dreptać po boisku każdy może , ale nie każdy powinien w Legii to robić. Zero zaangażowania w grę , masakra'
~slawekp
 • 0 / 0
Jerzy Władysław Engel dałby spokojnie radę. Może nawet Żewłak zacząłby skakać do górnych piłek.
~Colombo
 • 0 / 0
Ja proponuje kelemena z Sląska , Tez jeden z najlepszych bramkarzy w ekstraklasie , Jak mu płacili mocny pkt w Sląsku , Hmm Trela jedna jaskółka wiosny nie czyni , z ocena tego bramkarza poczekałbym do końca runy a nie po jednym meczu
~RIC
 • 0 / 0
Proszę sprzedać lub wymienić wszystkich obecnych graczy. Może spróbować z innymi co mają mniej kasy ale więcej zapału?
~herman
 • 0 / 0
Wszystko ładnie, pięknie i cacy... tylko czy prezes się czasem nie przecenia?
Zacznijmy od tego, że miał super wejście. Pojawił się w chwili gdy między kibicami a klubem panowały już bardzo napięte stosunki. Z miejsca poleciało kilka głów, głównie tych których stracenia najbardziej oczekiwali kibice, brawo. Pozbył się piłkarzy którzy byli solą w oku większości kibiców, drugie brawo. Przedłużył umowy z piłkarzami będącymi na fali i cieszącymi się obecnie sporą popularnością wśród fanów, plus zakontraktował nowych, kolejne brawa. No i na koniec Superbodo pogodził wszystkich na trybunach, kibiców z klubem, Januszy z chuliganami, hołotę z VIPami i pikników z sprzedawcami zakąsek.
Tylko jedno ale! Taka była potrzeba chwili, potrzebna była nowa miotła w klubie. Przyszedł na to stanowisko Leśnodorski, wykonał kilka prostych zabiegów i wszyscy go pokochali. A prawda jest niestety taka, że trafił na podatny grunt i ktokolwiek by nie przyszedł wtedy, zamiast Pana Leśnodorskiego, to i tak byłby lepszy niż stara władza. Może by to rozegrał lepiej może gorzej, nie wiadomo. Wiadomo jednak, że jakiekolwiek oceny pracy nowego prezesa będzie można wystawić najwcześniej na koniec sezonu. A na chwilę obecną widzę, że Pan Leśnodorski ma w każdym temacie coś do powiedzenia. Niestety nie zawsze trafnie i na miejscu, tak jak w kwestii wyboru bramkarzy. Bo tutaj się prezes chyba znacznie przecenia, szczególnie jako osoba która jest świeża w zawodowym futbolu. I ocenę tego czy Aleksander Wandzel ma papiery na wielką piłkę, czy nie. Lepiej pozostawmy do oceny komu innemu i niech to będzie po staremu i zdajmy się na prawdziwych ekspertów w swojej dziedzinie. A wybór bramkarzy pozostawmy jednemu z najlepszych specjalistów w Europie(myślę, że nie ma w tym ani odrobiny przesady) czyli Panu Krzysztofowi Dowhaniowi.
~em
 • 0 / 0
Na 99% odejdzie Kuciak latem. Ale o bramkę się nie martwię. Od dawien dawna mieliśmy tylko raz problem z bramkarzem. Więc albo ruski go zastąpi, albo będziemy szukać kogoś innego. Choć myślę, że ruski został po to sprowadzony aby zastąpić Kuciaka.
~Vasco da Gama
 • 0 / 0
Sam jesteś ruski gamoniu,jeżeli nie widzisz róznicy pomiędzy Rosą a Ukrainą to przejedź się tam...wytłumaczą ci brdzo szybko.Ewentualnie polecam mapę i podręcznik do historii.
~lukaa
 • 0 / 0
ruskie to mogą być pierogi gamoniu .
Jak coś to Rosjanin !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~brać trelę
 • 0 / 0
Trela z Piasta - jeden z najlepszych w Ekstraklasie bramkarzy. jak nie najlepszy.....
~kosssa
 • 0 / 0
myslisz, ze tu jest jakis dziennikarz? hihi, dobre!
~l3xyl3x
 • 0 / 0
Jak ktoś oglądał Cafe to wie że ta wypowiedź jest sklejona i nie są to toćka w toćkę słowa prezesa. Było tak że chcieli z niego zrobić nieuczciwego który podbiera zawodników innym klubom za ich plecami a Leśny powiedział że woli zakontraktować kogoś w oknie transferowym niż na rok czy półtora przed końcem jego kontraktu żeby grał na 100% możliwości.
Redakcja dziwnie te artykuły formułuje - jak I klasa podstawówki. Ja wiem że nie wszyscy potrafią pisać - ja tez nie jestem w tym świetny ale to Wy chyba jesteście dziennikarzami?:)
~zaiteresowany
 • 0 / 0
o co Prezesowi chodzi z tym, że "poradzi doda".
Czy doda też będzie z chłopakami w szatni?
~To(L)ek!!!
 • 0 / 0
ktoś był dobrze poinformowany w niedzielę czy wczoraj pisząc, że Żewłakow rozwiąże umowę z klubem... tyle że z kieleckim a nie z Legią...:)
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
To Michał już w takie dyrektory poszedł, że nawet brata z Korony wypisał???
No to się boję teraz złe słowo o nim napisać, bo jeszcze i mnie wyp...li.
~iwan..
 • 0 / 0
Artur Boruc Artur ,jego i tylko jego widzę za Kuciaka ,odnośnie Kuciaka ,ostatnio bardzo mnie rozczarowuje ja wiem że te bramki w Kielcach to nie jego błędy ,ale cholera niech coś w końcu wybroni .
~Ave Cez
 • 0 / 0
Mentalnosć piłkarska w Legii zawsze ograniczała możliwosci sportowe tego klubu. Zjeżdżali tam prosci chłopcy z prowincji, a tutaj kasa, duże miasto, kobiety, neony. "To skoro to już mam, po co się wysilać". Więc nie umierali za Legię.
~bida
 • 0 / 0
Kogo masz na myśli? Konkretnie, bo ja osobiście nie widzę żadnego problemu. Są piłkarze, którzy zawodzą, jak Kucharczyk, ale nie dorabiajmy do tego żadnych teorii.
~leming Leśnororski
 • 0 / 0
problem dotyczy wszystkich w Polsce, co nareszcie zostało powiedziane w tv i to przez prezesa Legii. Może coś się ruszy i kluby przestaną przepłacać, za przeciętne umiejętności i brak maksymalnego zaangażowania. Cez ma racje. Za dobrze im jest i nie chce im się tak bardzo jakby od ich gry w większości zależała ich pensja. Tak jak chociażby w Czechach, gdzie poziom zarobków i umięjętności jest odwrotnie proporcjonalny co u nas.
Z takimi budżetami i takim zainteresowaniem piłką w tym kraju stać nas spokojnie co roku wprowadzać drużynę do LM. Trzeba tylko rozsądnego podejścia. Przez lata potencjał marnował beton z Lato na czele i ludzie, którzy chcieli zachować tylko posadki, a nie mieli żadnej wizji i pasji do piłki. Teraz u steru jest Boniek. Jest Leśnoroski. Mają dobre spojrzenie na to wszystko Może coś się ruszy.
~t.g.
 • 0 / 0
do bida: kto zawodzi Kucharczyk, tak zawodzi za Urbana jak Kosa za Skorży.
~6
 • 0 / 0
a czym roznia sie slowacy od czechow? jdni osiagaja sukcesy a drudzy juz nie. ciagle przywolywany ten przykjlad czeski.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Mucha i Fabianski kończą kontrakty w czerwcu 2013 roku. Fabian, raczej wiadomo, że nie ma już co szukać w Arsenalu. Co do Muchy to nie wiem - ale swoje na ławce już odsiedział. Zawsze jest to jakaś opcja. Ale podążając za polityką klubu - zwłaszcza jeżeli chodzi o bramkarzy - raczej ktoś z dwójki Szumski, Berezowski.
~13
 • 0 / 0
Szumski to grzeje ławe w Piaście, więc dlaczego miałby grać w 1 składzie Legii. W ogóle jak on wygląda? Zero postury, wypłosz...bramkarz musi być wariatem, ja niestety nie wierzę w niego.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Trela jest w wybornej formie. Podobno Szumski b.dobrze prezentuje się w sparingach. Nie zmienia się bramkarza po 1 złym meczu. Niestety, nie ma trochę szczęścia.
~13
 • 0 / 0
No z tym się zgodze bo widzę co "wyrabia" Trela, natomiast po samych sparingach nie przekonuje mnie i tak Szumski, dla mnie to nie ten rozmiar kapelusza, brakuje mu czegoś, a charakteru na pewno, w Legii zawsze grali charakterni bramkarze a nie ciapy, bramkarze co potrafili krzyknąć na defensywe, a on siedziałby pewnie cicho w tej bramce.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
To co Trela wczoraj wyrabiał w bramce, to nie ma słów... Kiedy któryś bramkarz Legii ostatnio tak zagrał? Mucha w rundzie przed odejściem? Kuciak w Moskwie? Trela właśnie przypomniał mi Muchę z niesamowitym czujem do piłki i odrobiną szczęścia. Mimo iż Piast finalnie przegrał, to chciałbym, żeby kiedyś znów Kuciak był w stanie wyjąć takie piłki, jak wczoraj Trela bronił.
~kli
 • 0 / 0
tak oczywiście. jak odejdzie Kuciak to bramkarzem nr 1 w Legii będzie rezerwowy bramkarz beniaminka. brzmi mocno niepoważnie
~slawekp
 • 0 / 0
Panie Prezesie. Z całym szacunkim, ale zajmuje się Pan sprawami piątej kategorii. Czy ma Pan świadomość, że za dwa tygodnie może być "po bombkach' z tytułem. I trzeba będzie szukać trenera. TRENER, TRENER i jeszcze raz TRENER to jest priorytet legii od 8 lat. Jeżeli Pane tego nie rozumie to lepiej odejśc natychmiast, bo się okaże, że ostatnie 8 lat w kwestii Legii i jej postawy spędził Pan po stołem i nie ma Pan bladego pojęcia co się działo i nadal dzieje. A kewstai bramkarza. Ruszyć kasę i wziąć Trelę z Piasta Gliwice. Wstydu nie będzie. Zapewniam Pana Prezesa.
~To(L)ek!!!
 • 0 / 0
O.K....jakie propozycje na taniego, dobrego i wolnego trenera w ciągu tygodnia?
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
W chwili obecnej nie ma trenera na polskim rynku który by mógł poprowadzić Legie.Z drugiej strony uzbroił bym się w cierpliwość i nie osądzał Janka Urbana na podstawie jednego meczu z Korona na wiosne.
~FanL
 • 0 / 0
Pavel Vrba - w zasięgu finansowym jak najbardziej, trzeba było brać zamiast Janka. Teraz musimy się męczyć z Urbanem :) Lubię go ale taktycznie nawet Maciuś z Radomia był lepszy. Owszem czuje drużynę, ale słabo ustawia moim zdaniem, zwłaszcza stałe fragmenty gry to dowód na analfabetyzm taktyczny Jasia
~alex
 • 0 / 0
Trelę? Super pomysł, to może jeszcze w pakiecie trenera Brosza z asystentem Dudkiem do Treli dorzucić?
~alex
 • 0 / 0
No za Skorży to dopiero drużyna byla taktycznie ustawiona.Zwłaszcza w meczach u siebie z Belchatowem ( dwa razy) Śląskiem (też dwa) Lechią,
Jagiellonią czy Ruchem co Piech strzelil trzy...........
~FanL
 • 0 / 0
Popatrz na Sporting, Rapid itp. W Polsce to wystarczyło zmotywoać piłkarzy, a tego Skorża nie potrafi
~bida
 • 0 / 0
Czym się zajmuje prezes to tylko on sam wie. Może gra w Counter-Strikea? Na pewno nie będzie paplał, że kontaktuje się z innymi trenerami, choć może wydawać się to oczywiste.
~t.g.
 • 0 / 0
do To(L)ek: Levy, a jak komuś się nie podoba to niech popatrzy jak grał Śląsk za poprzednika (mimo tytułu) a jak gra teraz.
~Bigot
 • 0 / 0
Sprzedać Kuciaka za dobrą kasę, broni coraz słabiej
Generał dywizji
 • 0 / 0
Czyli co?? Na ewentualną batalie o LM zostajemy ze Skabą i Berezowskim??? Wolne żarty.
No nic od dzis chyba trzeba trzymać kciuki aby Soton (Święci) nie utrzymali się w PL i może wtedy łatwiej będzie sprowadzić Boruca na Ł3.
~FanL
 • 0 / 0
Fabianski przyjdzie :)
~To(L)ek!!!
 • 0 / 0
No fakt...Fabiański...ciekawa opcja...
~ON
 • 0 / 0
Co jeden to lepszy
Gdzie ty chcesz Boruca tu wziąć jak on z Anglii się nie ruszy a nawet jak święci spadną to ktoś go zgarnie o ile utrzyma formę .
Flappyański który grzeje ławe od lat i gra raptem w rezerwach ma nas reprezentowac w LM ? wolne żarty
~To(L)ek!!!
 • 0 / 0
"O i mądrze i politycznie gada”...
Wasyl w czerwcu, Broź nam chyba nie potrzebny a i zainteresowałbym się Stępińskim...
Kuciak no cóż...mieszane uczucia... ale z Igora mogą być ludzie a warto Wandzelowi się przyjrzeć...
~SE
 • 0 / 0
Potwierdził wszystko, co napisali w Fakcie. Jestem w szoku!!
~Igor
 • 0 / 0
To że w Polsce piłkarze zarabiają za dużo to wszyscy wiedzą... po za chyba samymi zainteresowanymi. Pomijając już żądania Wasyla, czy Brozia, wg mnie przydałaby się rozmowa Leśnego z naszymi piłkarzami i wytłumaczenie im, że samo granie w Legii nie oznacza wysokich zarobków, że one przyjdą, ale z wynikami,

PS. Wracając do Korony. Na pastwisko z bykami, nie należy wystawiać baletnic, tylko takich samych byków, chamów, którzy na szturchnięcie odpowiedzą pchnięciem. Tak żeby pokazać że też możemy zagrać w pseudo piłkę.
~władek
 • 0 / 0
i dlatego wszedł Bereś ale czemu Wladimir nie był zamiast Luboji to tego nie ruzumiem.
no i jeszcze Brzyski zamiast wbrew pozorom Kosy i z pewnością było by z drwalami łatwiej
Powinni być Kucharczyk i Saganowski. Wiem, że Kucharczyk nie należy do ulubieńców, ale by za...
~FanL
 • 0 / 0
Oskar Berezowski... Polsat Sport i ich specjaliści
~Bene
 • 0 / 0
Mialem wrazenie ze to Igor, ale niech im bedzie,
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Cezar. Cezar jak nic.
~teściu
 • 0 / 0
Tak i niech pan Michał jak najszybciej się tym zajmie bo gdyby nie on Legia nie zmuszana by była do gonienia przeciwnika w każdym prawie meczu . Nie wiem jak ,skąd i kto ale dlaczego jest on od lat traktowany jako ostoja defensywy . . Ostoją od pewnego czasu są zawodnicy ofensywni i tylko dzięki ich niezłej dyspozycji na jesieni udało się te babole pana Michała nieco zamazać . Ja naliczyłem 6 spotkań w których brodaty obrońca znacznie przysłużył się do tego że trzeba było z przodu zasuwać za 3 .
~ech
 • 0 / 0
Bierz Wasyla ! Bo nasza obrona to dno !