Bogusław Leśnodorski: Wojewoda i administracja mają problem

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

04-12-2013 / 17:18

(akt. 04-01-2019 / 12:32)

- Kwestia zawieszenia kolejki czy podjęcia wspólnego stanowiska była rozważana dwukrotnie i w najbliższym czasie znów wrócimy do tego tematu jako kluby w ekstraklasie. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy prywatny organizator rozgrywek czyli Ekstraklasa.SA (właścicielem są kluby i PZPN) nie ma wpływa na rozwój wypadków. Państwo nie tylko nie pomaga, ale czasem utrudnia. I wyniki mamy takie, że piłka się cofa i wizerunek mamy taki, jaki mamy. Nie mieliśmy pomysłu by oddać mecz walkowerem. Po rozmowie z prezesem Ruchu doszliśmy do wniosku, że nie będziemy działać na własną rękę, że decyzje będą podejmowane wspólnie na posiedzeniach Ekstraklasy SA - oznajmił prezes Legii na konferencji prasowej zwołanej po to, by wyjaśnić wiele kwestii i przekłamań, jakie pojawiły się ostatnio w prasie.

- Nie było stanowiska policji o zagrożeniu użycia środków pirotechnicznych – co sugeruje Gazeta Wyborcza i sam wojewoda. Decyzja wojewody ma charakter prewencyjny, bał się, że coś się może zdarzyć. Tłumaczył się opinią policji, ale takiej opinii nie było. To kompletne nadużycie, próba stworzenia rzeczywistości.


- Jako argument konieczności podjęcia takich środków padło to, że na meczu ze Steauą zamknięcie trybuny nie dało nic. Oczywiście wtedy było dużo sytuacji mających po raz pierwszy miejsce, było dużo niedociągnięć, do czego się przyznaliśmy zaraz po meczu. Dużo uwag miała policja, straż pożarna. Zwrócono nam uwagę, z 95% się zgodziliśmy, ale zaznaczyliśmy, że takie sytuacje były jednorazowe i więcej się nie zdarzą co w zasadzie zamknęło te kwestie. Doszło do pewnych ustaleń w gronie 10-osobowym. Wojewoda przekazał nam listę oczekiwań w stosunku do klubu, w tym kilka punktów nie mających nigdy miejsca na polskich stadionach – kwestia drożności przejść na Żylecie, odbioru pirotechnicznego. Te oczekiwania ku zaskoczeniu pana wojewody spełniliśmy. Na Żylecie kilka razy w meczu przechodziło pogotowie, sprawdzało drożność dróg, były odbiory pirotechniczne, łatwopalność sektorówki sprawdzała straż pożarna. Mimo to wojewoda nas oszukał i stadion zamknął, choć spełniliśmy jego oczekiwania. W jaki sposób to zrobił? Umówił się na spotkanie gdzie mieliśmy omawiać sprawy bezpieczeństwa, a godzinę przed spotkaniem wysłał nam decyzję o zamknięciu stadionu. Potem już przy całym gronie 10-osób przyznał, że ogłosił decyzję wcześniej gdyż bał się, że zmieni zdanie na spotkaniu… Przyznał przy wszystkich, że jest tylko wykonawcą, że takie są wskazania z góry, że ma to związek z tym co miało miejsce 11 listopada, gdzie organy nie do końca się popisały. Tym samym dziś pan Wojewoda na łamach Przeglądu Sportowego przyznał, że stadion jest bezpieczny...


- Mecz z Pogonią i pirotechnika na sektorze gości. Kibice Pogoni byli pierwszy raz na sektorze dla gości na nowym stadionie, to kwestia szacunku – nie wyobrażam sobie byśmy mogli im nie pozwolić wnieść oprawy. Pojedyncze osoby – dokładnie cztery odpaliły pirotechnikę, ale nie były to działania grupowe. Tak też to było odebrane przez obserwatorów. 16 rac zostało odpalonych na Żylecie – tak wynika z raportu, czyli 8 osób odpaliło race, czyli 0,1 procenta. Czyli mamy do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową, a tego polskie prawo nie przewiduje.


- Dzisiejszy mecz nadal ma status imprezy masowej o charakterze podwyższonego ryzyka, jest więc  odpowiedni rygor. Ustawa o meczach podwyższonego ryzyka zobowiązuje organizatora do wydania większej ilości pieniędzy. Nie jest przez to bezpieczniej, to jest mechanizm, który administracja używa by wykazać że coś zrobiła by było bezpieczniej. Naprawdę kompletnie niezrozumiały jest dla mnie fakt, że mecz bez kibiców może mieć status imprezy masowej i to o podwyższonym ryzyku.

 

- W moim odczuciu wojewodowie w Polsce zawłaszczyli sobie prawo organizatorów i przekraczają swoje kompetencje. Na podstawie kodeksów można w skrócie powiedzieć, że wojewodowie mogą jedynie szacować ryzyko poprzez zapewnienia klubu, kibiców, policji. Zamykając stadion przekraczają swoje kompetencje.


- Przejdę do tekstu, który zainspirował mnie do tego spotkania. Artykuł z Gazety Wyborczej. Tak, zgadzam się z tezą artykułu, mocno manipulowaną, że poprzez złe stosowanie prawa ludzie tracą do niego szacunek. I właśnie wojewoda zamykając stadion nagina przepisy i ludzie tracą szacunek do tego prawa.


- Poza tym jeśli raz stosuje się prawo jako aparat represji to nie eliminuje się zjawisk, ale je potęguje. W artykule jest jako przykład podany przepis o przekraczaniu prędkości, ale stosowanie mandatów nie powoduje, że ludzie jeżdżą wolniej. Dlatego ktoś postanowił tych ludzi edukować, można sobie iść na kurs, tam ludzie się przyglądają wielu przypadkom i się uczą i zaczynają jeździć wolniej. Spoty reklamowe gdzie facet tłumaczy, że należy jeździć wolniej bo to minimalizuje skutki wypadku, przynosi większy efekt niż mandaty. To samo jest w pice nożnej i na trybunach. Ludzi co do pirotechniki trzeba edukować, kary nie będę przynosiły skutku.

 

- Nie rozmawiałem i nie namawiałem klubów do bojkotu, nikogo też nie straszyłem, ale będziemy o tym rozmawiać, o tym jakie powinno być stanowisko prywatnego organizatora.


- Dalej są moje cytaty, nie wiem skąd bo nigdy z tymi panami nie rozmawiałem. Jeśli chcemy się trzymać prawa i przepisów, to nie możemy jako klub nikogo karać. Nie mamy takich uprawnień. Mam wrażenie, że po różnych sytuacjach, które miały miejsce w ostatnich miesiącach, współpraca z policją jest szeroka. Zadałem sobie trud, spotykałem się z osobami, które popełniły wykroczenia, nie na stadionie. Listę dostałem od policji. Starałem się im wytłumaczyć, że nie powinni przychodzić na mecze. Część z nich będzie wykonywać na stadionie prace społeczne, pracować z dziećmi. Może to zmusi ich do refleksji?


- Policji mamy obowiązek przekazać zapisy z monitoringu jeśli dochodzi do wniosku, że coś się gdzieś działo. I na tym polega współpraca klubu z policją. Policjanci jednak głównie wprowadzają zamieszanie, nie spotkałem się jeszcze z tym, by potwierdziły się doniesienia policji uzyskane w wyniku działań operacyjnych.


- Dementuję, że popieram łamanie prawa, otóż nie – naruszanie prawa jest złe. Począwszy od przekraczania prędkości, a kończąc na odpalaniu rac. Rozumiem, że to przez to, że pozwoliłem sobie zacytować zasłyszane opnie na meczach międzynarodowych, że najlepsze co mamy w piłce w Polsce to atmosfera i doping. Daliśmy ostatnio możliwość wypowiedzenia się kibicom w ankietach, by każdy mógł napisać co im się podoba, a co nie. Wszystkie opinie weźmiemy pod uwagę.

 

- Nie mówiłem też,  że to jest polityczny spisek ale cytuję pana wojewodę, Że on wie, że jest lepiej i bezpieczniej, ale kazano mu zrobić inaczej. Jako element humorystyczny ktoś z kibiców podesłał mi zdjęcie wojewody w szaliku Polonii – może to jest jakaś odpowiedź…


- Te wszystkie działania mają jeden skutek – wizerunek polskiej piłki gwałtownie spada - po takich artykułach prasowych, po takich działaniach wojewody. Sytuacje gdzie prawo nie nadąża za rzeczywistością jest bardzo częste nie tylko w Polsce i najlepszym przykładem jest rozwój Internetu. Prawo wraz z rozwojem tej sieci nie nadążało za rzeczywistością. Tak jest też z ustawą o imprezach masowych – nie przystaje do rzeczywistości. Race to marginalny problem, nie jest to sprawa, która spędza mi sen z powiek. O wiele ważniejszy jest dla mnie poziom sportowy i to byśmy wygrywali mecze. Pan wojewoda sugeruje, że race można odpalać legalnie…


- Ile wydaliśmy na kary? Mniej niż zarobiliśmy i to mnie martwi. Płacenie kar hamuje rozwój klubu, można by wydać lepiej te środki niż na kary. Zdecydowanie lepiej byłoby nie płacić kar.


- Nie mam poczucia wojny pomiędzy klubem a wojewodą. Sytuacja została przerysowana. Natomiast druga strona strzeliła sobie w stopę. Jeśli administracja chciałaby pokazać konsekwencję w działaniu to od przyszłej kolejki wszystkie stadiony w Polsce powinny być zamknięte. Nasz obiekt jest najbezpieczniejszy. Mnie osobiście żal jest wojewody. Z jednej strony przyznaje, że jest bezpiecznie, że syna by wysłał, a mimo to zamyka stadion. Będzie musiał się zastanowić jak z tego wybrnąć. I administracja ma problem, bo ryzyko na innych obiektach, że do czegoś może dojść, jest większe poza Warszawą.


- Nie rozmawiałem z nikim o bojkocie, poza prezesem Ruchu, który zaproponował byśmy tego meczu nie rozgrywali. Pozostali wypowiedzieli się jedynie o tym, że zła jest ingerencja administracji w rozgrywki ligowe. Nie wiem na ile jest realne odwołanie ostatniej kolejki w tym roku w ramach protestu. Ludzie, którzy inwestują w piłkę, mają jednak dość pewnych działań administracji. Nie wiem jak będzie, ale moje prywatne zdanie jest takie, że musimy coś zrobić by nie było tak, że ktoś rano wstaje i decyduje o tym czy mecz jest czy go nie ma, czy mogą na niego przyjść kibice, czy też nie.


- Pozorujemy działania? Prowadzimy szerokie działania i potwierdza to sam wojewoda. Sektorówki? Nie widzę bezpośredniego związku między istnieniem sektorówek i odpalaniem rac. Były przecież częste przypadki gdzie sektorówka się pojawiała, a rac nie było.

Komentarze (96)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Legia Fan
 • 0 / 0
ludzie ktorzy dziwia sie po co w ogole race podajac za argument ze ani to ladne ani fajne to chyba nigdy w zyciu nie byli na stadionie podczas takiej oprawy z racami. to co przezywalem na meczu ze Steuą patrząc na "południową Żyletę" to jest nie do opisania. takich emocji w zyciu nie doswiadcza sie czesto
~damian_uk
 • 0 / 0
Prezes jest kozak, odpowiedni czlowiek na tym stanowisku...wreszcie!!!!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Leśny to jedno, drugie to jest to, żeby NS odpuściło sobie temat rac (dziś jest to kretyński pomysł by je odpalać) do dowołania, bo w obecnej sytuacji marionetkom z nadania politycznego dajemy pretekst do ich kolejnych kretyńskich zachowań, inspirowanych poprzez ich politycznych przełożonych, UEFA też nas za to karze - więc jest to głupotą ze strony NS.
Warto też by prezesi wszystkich klubów w Polsce zaczęli mówić jednym głosem i ustalili pewne priorytety i zadania do wykonania.
W Bydgoszczy stadion zamknięty, w Warszawie stadion zamknięty, zresztą są to nie pierwsze takie akcje, komendant główny policji gdyby tylko mógł to by zakazał zorganizowanych wyjazdów dla grup kibiców, w związku z czym wysłał pismo do PZPN, minister spraw wewnętrznych napisał donos do UEFA na własnych obywateli! (kibiców), jak wskazuje wypowiedź naszego prezesa te akcje inspiruje też prezes tylko, że rady ministrów, zresztą on już się dał w tej materii już dawno temu poznać poprzez liczne wypowiedzi dla mediów. Kwestia jest taka, że politycy coraz bardziej swoimi bzdurnymi decyzjami ingerują w nasze codzienne życie, nic nie robieniem też. W Polsce mamy zdecydowanie więcej i bardziej palących problemów niż race, przeciwko którym jestem w obecnej sytuacji i może niech tymi palącymi problemami sie zajmie nasz premier zamiast robić ustawki telewizyjne z odwiedzaniem rodzin w ich domach. Takich spraw jest zdecydowanie więcej, by je tutaj wymieniać to nie ma czasu i miejsca.
~jkp
 • 0 / 0
Baron nie porównuj też sytuacji w Bydgoszczy i okolicach gdzie była wojna z meczem z Pogonią gdzie było kilkanaście rac i absolutny spokój (z oczywistych przyczyn nawet bluzgów nie było) i zachowane przejścia srejścia i wszystko inne co ta banda debili z ryżym na czele wymyślą. I ten pseudowojewoda który najpierw zamyka trybuny a 15 minut później przyznaje się że w sumie to nie wie dlaczego ale sienkiewicz (ale nie Henryk) mu kazał. To jest paranoja i leśny o tym mówi. Tym bardziej że akurat ostatnie zamknięcie było zemstą na kibicach jako całości za Bydgoszcz, za niechęć do ryżego (jego mina w momencie w którym na Lechii zobaczył transparent o tym kim nigdy nie był, nie jest i nie będzie - bezcenne :) ) i za spadające słupki w tvn24. Race? Nikomu one nie przeszkadzają na stadionie przecież. Nie tylko Żylecie ale i piknikom. Nikomu od nich nic się nie stało. A byłoby jeszcze bezpieczniej gdyby dało się je odpalać legalnie, nawet w wyznaczonych miejscach trybun, specjalnie do tego przystosowanych. Pozdrawiam
~riim
 • 0 / 0
Oczywiście wszyscy są winni oprócz klubu. Race odpaliły się same, chamskie okrzyki też pojawiły się same. W Bydgoszczy było również tak samo: bili się bardzo porządni kibice, Policję atakowali spokojni ludzie, rzucali kamieniami, wyrywali krzesełka itp. Jednym słowem wszystko jest w najlepszym porządku. ŻYCZĘ POWODZENIA W DALSZYM OPOWIADANIU TAKICH BAJEK. Dziwi mnie, że to potrafi mówić podobno dobrze wykształcony prawnik.
~LEGIA 1960
 • 0 / 0
zawsze można uzyskać zgodę na odpalenie rac od wojewody, tylko trzeba o to wystąpić i jest taka decyzja obwarowana pewnymi nakazami ze strony wydającego zgodę. Na sylwestra imprezę masową gdie odpalane są fajerwerki wojewoda wydaje zgodę ,wydaje mi się że leśny o taką zgodę wystąpi a ewentualna odmowa znajdzie dalszy epilog, przecież to prawnik. Jestem za bezpiecznym odpalaniem rac na dzień dzisiejszy w żadnym miejscu w naszym kraju bez pozwolenia wojewody JEST TO NIEDOZWOLONE LEGIA 1960 OD KOŁYSKI
~Sf3
 • 0 / 0
Czy mógłbyś przybliżyć i naświetlić problemat chamskich okrzyków oraz ich wpływu na podejmowane przez władze decyzje o zamykaniu stadionów? To niezwykle doniosły i wążny społecznie problem. Wszak słuchają tego matki z dziećmi na ręku. A nawet na rękach.
~jkp
 • 0 / 0
riim to prowokator, albo z jakiegoś nigdy więcej, wyborczej, albo konfidencki troll a takich się nie karmi
~mkl
 • 0 / 0
Leśny szacun!
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 0
Nie gadajcie na ten temat ze Świrkiem. o prezesie nie wie nic, a udaje że wie. Jedyne co wie, to za ile Nowak ma zegarek i ile razy premier za naszą kasę lata do rodziny. Prezes mówi jak jest a banda przestępców odwraca kota ogonem.
Ma pan racje prezesie. A takim marginesem moralnym jak ludzie i wyborcy PO się pan nie przejmuje.
~ddd
 • 0 / 0
Wszyscy gadacie jak politycy......a nie kibice.....
~eLTMiak3
 • 0 / 0
Okłamali nas! Banda decydentów!
~apostaata
 • 0 / 0
Czyli prezes podjął walkę z urzędolami. Może się słusznie wściekł, a może dla odwrócenia uwagi od wyników sportowych Legii. Jakkolwiek - mam nadzieję, że postawi się innym szkodnikom
~anti-antifa
 • 0 / 0
na cwile włączam TV i co widze?? dONALDA T. śpiewajacego "jak nie ma piwa głowa sie kiwa" to jest właśnie nasz premier. całkowity upadek kultury politycznej. teraz jest co najwyzej krytyka polityczna... a MY SWIADOMI OBYWATELE-KIBICE patrzymy przez palce i siedzimy w domu bo oczywiscie lenie z sklw i grup nie protestuja, nic nie robią, ba nawet oswiadczenia nie wydali (a tak im dobrze szło) pewnie myślą z kim tu zgode zerwać nastepną... Legia To MY a nie sklw!!
~jkp
 • 0 / 0
masz dużo racji, ale przyjście pod stadion zakończyłoby się pewnie jakimś mniejszym lub większym spięciem z psiakami, co od razu wrzucone by było na 1szą stronę wyborczej , tefałenów i innych takich z nagłówkiem PO BYDGOSZCZY WARSZAWA!!! KIBOLE DEMOLUJĄ POWIŚLE itp. a tak sytuacja wygląda jak jakiejś komedii - mecz podwyższonego ryzyka na na najbezpieczniejszym stadionie w Polsce bez udziału publiczności..
~jul
 • 0 / 0
Wszyscy juz rozumieją że to polityczna gra tego Pana Posłańca wiecie KOGO? Jeśli byłoby inaczej to Dworzec Centralny jako wylęgarnia złodziei,mafii parkingowej,pijaków łamiących prawo w biały dzień powinien byc natychmiast ZAMKNIĘTY!!!Czy Pan Woziwoda wolałby być o 21 na w/w dworcu czy na stadionie Legii??Widocznie dostał takie polecenie zMSW i tyle jeśli nie race to by wymyslił że barierki nie mają atestu!!
~mar
 • 0 / 0
Człowieku dworzec to nie zamknięta impreza masowa.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Czyli co? Porządku pilnujemy tylko na dość dobrze zabezpieczonych imprezach masowych a resztę mamy w doopie?
~andreus
 • 0 / 0
najlepsze jest ze typ swirek nie chodzi na mecze od lat a najwiecej ma do powiedzenia. redakcja jeszcze mu przyklaskuje
~l,ll,l,,l,ll,l,lOOO
 • 0 / 0
swirek wampirek to redaktorzyna Jan Szurek. ten też udaje kibica Legii
~ddd
 • 0 / 0
Lesnodorski gosciu pomysl troche ... wez tych gosci co chca odpalac race np w przerwie spotkania na srodek boiska dookola tego smiesznego znaczka ligi i niech sobie je tam odpala ... goscie beda zadowoleni bo odpalili race, bezpieczenstwo kibicow niezagrozone bo odpalili na murawie a nie na trybunach dodatkowo oprawa meczu i rozrywka w czasie przerwy ... kto ci broni to zorganizowac ... pomysl sobie jak ci kibole beda sie "zabijac" zeby pojsc na srodek i sie pokazac w tv i przed kumplami na stadionie .....
trzeba troche pomyslec..........
Najlepsze są te polityczne teorie spiskowe a prawda jest taka że ta decyzja najbardziej na rękę była prezesowi.
Zamiast tłumaczyć się z kolejnej kompromitującej przegranej kreuje się na wojownika z krwawym systemem:)
Prawda jest taka że dziś na stadionie nie byłoby nawet 10 tys mimo drastycznej obniżki cen biletów a winny temu jest prezes i jego zarządzanie Legią:)
Temat zastępczy=Wojewoda
:)
~andreus
 • 0 / 0
świrek do psychiatry
~anti-antifa
 • 0 / 0
mam nadzieje, ze nie jest za późno na leczenie...
~alo
 • 0 / 0
świrek=macierewicz :)
~karo
 • 0 / 0
alo, nie obrażaj Macierewicza
~anti-antifa
 • 0 / 0
Jestem za zawieszeniem ostatniej kolejki ligi. Koniec z bezkarnością władzy! Pluja nam w twarz a my udajemy, ze deszcz pada?? Muszą sie zacząć liczyc z obywatelami. Zasłaniają sie jakimś prawem? Prawo, które chroni bandytów a poniża normalnych obywateli trzeba zmieniać. Iść z nimi na otwarta konfrontacje. POLSKA TO MY!!! ANTY PO!!
~hwdp
 • 0 / 0
zgadzam sie trzeba walczyć, rozliczać, skazywać urzędasów, konfiskować ich majątki !!!!!!!!!!!!!!!!!
~anti-antifa
 • 0 / 0
dokładnie. PRECZ Z BEZPRAWIEM!!! MIAŁA BYC IRLANDIA, JEST BIAŁORUŚ!!
Myślicie, że zrobicie na złość urzędnikom naginającym prawo poprzez odwołanie, przełożenie czy zawieszenie jakiejś kolejki ligi czy nawet całych rozgrywek? Nawet nie to, że będą mieli to gdzieś, wręcz będą triumfować!
~anti-antifa
 • 0 / 0
hoodzielec nie znasz życia za bardzo. to juz bedzie wojna wypowiadziana całemu srodowisku piłkarskiemu, które będzie miało poparcie Canal+. Tak łatwo im sie nie uda
~Sf3
 • 0 / 0
Zawieś se kolejkę ligową, zawieś. Doprowadzisz urzędasów do zbiorowego rechotu. Co będą o tym mówić na offie to nawet nie będę cytował, bo byś się na mnie obraził.
~Bjo
 • 0 / 0
Przejrzałem dziś transfermarkt i jeśli chodzi o zdolnego trenera młodego pokolenia jako następcę pana Jana widzę Solskjeara. Liga norweska właśnie skończyła sezon, Molde wygrało finał pucharu, a sam trener ma kontrakt do 31.12.2014 roku. To byłby nasz najlepszy transfer i zarazem gwiazda na która się przychodzi na stadion. Miałby szacunek u zawodników, wie jak powinien wyglądać wielki klub i może namowilby Chime. Co sądzicie???
~piotrlegia
 • 0 / 0
kolejny de.bil co obejrzał 2 mecze chukwu i juz go do Legii chce
~QQ
 • 0 / 0
Pomysł super. Tylko może być ciężko z wykonaniem. Solskjear myśli o lidze angielskiej niż zaściankową ligę. Nazwisko ma znane, wiele lat pracował z Fergusonem, z Molde ma dobre wyniki więc w ofertach będzie mógł przebierać.
~ja
 • 0 / 0
Nie będzie sektorówki, to 100 osób pójdzie do kibla wyjdzie w kominach, a 10 z nich będzie miało odpalone race.
Zamkną kible? hehehe

Zastanawia mnie też dlaczego przed Wszystkimi Świętymi nie zamknęli dróg.
Przecież wtedy istniało podwyższone ryzyko wypadków, co też się sprawdziło.
Nie powinni prewencyjnie zamknąć? Może chociaż na Boże Narodzenie zamkną ulice.
~zainteresowany
 • 0 / 0
a ja mam krótkie pytanie po co te wsiowe race ? ani to ładne ani żadnego pożytku z tego nie ma. Odpuście sobie albo idzie wiochę robić u siebie na podwórku. Przez was nie idę na mecz a pieniądze za karnet to chyba główny piroman Staruch mi odda!! i nie dorabiajcie i ideologii politycznych . jak nie respektuje się prawa to trzeba ponosić konsekwencje Kumaci dajcie sobie spokój a fajerwerki u siebie w domu ewentualnie ...koszty poniesiecie tylko wy
~ddd
 • 0 / 0
10/10, ale niektorym tłukom to naprawde ciezko zrozumiec
~alo
 • 0 / 0
- też popieram i co z tego ? też powtarzam, ludzie jeździjcie po drogach odpowiedzialnie ! i co ? - przed tygodniem jakiś fiut skasował mi pół auta bo się śpieszył...Co Ty na to ?
Przemieszczanie jest niestety niezbędne i cały czas jest walka z zwiększeniem bezpieczeństwa, jeśli nie widzisz różnicy to marnie wypadasz jako etatowy ten mądrzejszy z mentorskim zacięciem.
Do niektórych nie dociera że jest coś takiego jak profilaktyka, rozumiem że dopiero tragedia trafi do twojej głowy.
W tamtym roku w Brazylijskim klubie zginęło ponad 200 osób od pożaru spowodowanego racą którą zawsze odpalał zespół muzyczny. Czy dopiero śmierć ludzi trafi do takich jak Ty?!
W Anglii przez lata olewano bezpieczeństwo aż doszło do tragedii.
~alo
 • 0 / 0
- w takim razie mądraliński czym są mecze z tysiącami kibiców - wariaci ! powinni jak Ty w kapciach przed TV ? Może i seks tak uprawiasz, ale ja wolę real. Po za tym możesz się przemieszczać pieszo, nie tak ? :)
~anti-antifa
 • 0 / 0
swirek czekaja na ciebie na konfidenckiej 6 wraz z kozłowskim bedziesz doping prowadził od rundy wiosennej
~alo
 • 0 / 0
PS do mądrego inaczej co przykład racy w pubie podał cyt "Przyznaliśmy, że z naszej strony było wiele niedociągnięć. Staraliśmy się podtrzymać unikalną atmosferę na naszym stadionie. Policja, Straż Pożarna, miały wiele uwag. Spotkaliśmy się, wytknięto nam błędy, zgodziliśmy się z uwagami. Powiedzieliśmy, że nigdy więcej nie będzie to miało miejsca. Na spotkaniu było 10 osób, przedstawiciele miasta, policji, kibiców. Wtedy pan wojewoda przekazał nam listę oczekiwań. Kilka punktów, które nigdy nie miały miejsca na stadionie, czyli np. odbiór pirotechniczny, czyli kwestia palności flag, to przykłady. Używał określenia, że to nie pirotechnika jest problemem, a kwestia bezpieczeństwa."
Przemieszczać się można na wiele sposobów i w każdym są ofiary.
Odpal sobie w domu race jak to takie fajne i bezpieczne albo lepiej w samolocie, wtedy dopiero poczujesz się "niesłusznie prześladowany":)
~alo
 • 0 / 0
Co by była jasność - nie jestem zwolennikiem łamania przepisów za, które inni muszą płacić. Po za tym nie bez powodu są obowiązkowe ubezpieczenia OC. A z przykładem rac w domu to się pogrążyłeś tot. Govno kogo obchodzi co odpalam w domu jeśli sąsiadom nie szkodzi a w Sylwestra nawet i ich to nie obchodzi byle chaty nie spalić :)
~k,L
 • 0 / 0
alo
Jak to gdzie ? W Transylwanii.
~oster
 • 0 / 0
Leśny znalazłeś sobie temat zastępczy zamiast zrobić porządek z trenerem amatorem
~on(L)y
 • 0 / 0
10/10
~Wojti (L)
 • 0 / 0
no i z niektórymi leniwymi nieudacznikami którzy uważają się w L za gwiazdy
~alo
 • 0 / 0
~oster
eee tam - masz słabą wyobraźnię - to właśnie wojewoda jest na usługach prezesa i na jego zlecenie zamknął stadion, by się nie czepiać gry Legii :)
~ja
 • 0 / 0
Temat zastępczy? Kolego my gramy dzisiaj przy pustych trybunach!
~oster
 • 0 / 0
a widziałeś jak oni grają? nawet to i lepiej że nikt tych nieudaczników bez pomysłu na gre nie bedzie oglądał...
~oster
 • 0 / 0
i ja drewnoszwili człapie bez celu po boisku...
~Kamilko
 • 0 / 0
I tak przy pustych byśmy grali trybunach i tak ..ze względu na Urbana ..
~alo
 • 0 / 0
Jakieś dowody, czy następny czubek? Przeczytaj słowa prezesa "Zarzuca się nam, że nikogo nie ukaraliśmy. My nie możemy karać, możemy nałożyć zakaz, nie wpuszczać ich na nasz stadion. Zatrzymać ich nie możemy, polskie prawo o tym mówi, nie możemy go ukarać, a co najwyżej poprosić o opuszczenie obiektu. Mam wrażenie, że po różnych sytuacjach, które miały miejsce w ostatnich miesiącach, współpraca z policją jest szeroka. Zadałem sobie trud, spotykałem się z osobami, które popełniły wykroczenia, nie na stadionie. Listę dostałem od policji. Starałem się im wytłumaczyć, że nie powinni przychodzić na mecze. Część z nich będzie wykonywać na stadionie prace społeczne, pracować z dziećmi. Może to zmusi ich do refleksji."
Rozumiem, że nie jeździsz autem bo jakiś świr na drodze może ci zrobić kuku ? - gdzie się tacy rodzą? :(
~Robsonik
 • 0 / 0
Leśny jest ok ... Dobry człowiek .. Jest za nami .. Inny Chuj.szka cieszyły sie np. Mialas .. Wreszcie normalny prezes .. Jedyne czego nie rozumiem to czemu trzyma pasożyta Urbana
~rrrr
 • 0 / 0
Wroc do gory strony i przeczytaj jeszcze raz co powiedzial Pan Prezes na konferencji...
No chyba ze jestes z GW to wtedy s.p..i.e..r.d..a.l..a.j z tej strony.
~Dariusz
 • 0 / 0
Leśny to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Wszystko jasno i proste przedstawione. Oby był z nami jak najdłużej. Co do sprawy zamknięcia stadionu i jednocześnie utrzymanie statusu meczu podwyższonego ryzyka. Każdy średnio inteligetny gość moze sobie sam odpowiedzieć, czy sprawa naprawdę tylko dotyczy bezpieczeństwa na stadionie.
~on(L)y
 • 0 / 0
jego problem to "walka z wiatrakami"(czyt PO) i kolesiostwo w swiatku pilkarskim , o ktorym ma zerowe pojecie
~ddd
 • 0 / 0
dziwne PO rzadzi juz 7lat i jakos 5lat temu nie bylo zamykania Legii nikt sie jej nie czepial cisza spokoj......Przyszedl Koralik pozowlil troglodytom na race...i qwa klopty juz sa....dziwne co?Spisek elit na stadion Legii i biednych kibioli w kominiarach w barwach klubowych ktorzy 11 XI z innymymi kibolami robili rozpierduche na miescie.
Uwzieli sie na nich.....?
~Dariusz
 • 0 / 0
A wg mnie to on leje na te polityczne dyrdymały. Mierny sterowany odgórnie polityczny cy.mb.al kombinuje jak sie tu doczepić, a Leśny poprostu pokazuje, ze jest to zwykła polityczna hucpa bez jakichkolwiek przesłanek. Policja nic nie mówiła ze ma jakieś przesłanki, ze będzie niebezpiecznie, a kozioł dodatkowo sam sie wkopal w wywiadzie. Naprawdę tych brudasów z urzędów tylko przegrana sprawa by trochę wyprostowała.
~Dariusz
 • 0 / 0
Ddd nie wiem, gdzie ty mieszkałem przez ostatnie lata, ale piszesz takie bzdury jakbyś w australijskim buszu przez o najmniej 8 lat mieszkał. A Leśny wg ciebie ile czasu jest w klubie? I co np jego osoba ma wspólnego zamknie iem stadionu na mecz z Korona w chyba 2011 roku??? I drugie pytanie dlaczego kłamiesz, ze przez ostatnie 5 lat stadion Legii nie był zamykany, jak był i to kilka razy? A prób zamknięcia i negocjacji było jeszcze wiecej. A Leśnego w klubie nie było.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dariusz, wiedza niektórych opiera się na tym co jakiś niedouczony cymbał dziennikarz powie w TV lub taki sam cymbał tyle, że polityk, hasło nam myśleć nie kazano nabiera nowego wymiaru i to jest problem dzisiejszej polski, zwłaszcza młodszych pokoleń - myślenie bezrefleksyjne ...
~on(L)y
 • 0 / 0
straty Legii czasu Lesnodorskiego ida w miliony eur(puste trybuny, nienormalne transfery, beznadziejna gra, brak wplywow z LE)...ciekawe kiedy Walter go wysle "na rybki z Jasiem i Kucharczykiem?
~on(L)y
 • 0 / 0
zgubi go kolesiostwo czyli Wandzle, Zewlaki, Urbany a z nimi powiazani Kucharczyki, Pinta czy inne Brozie...
~rrrr
 • 0 / 0
Proponuje odpowiedz sobie jeszcze ze 4 razy sam... w tv tez glos wylaczasz i nasladujesz rozmowy? Czy moze caly dzien mowisz do lustra?
Smutne...
~on(L)y
 • 0 / 0
rrrr...bycie jakala tez jest smutne
~on(L)y
 • 0 / 0
Lesnodorskiemu sie grunt pali ... bo nie dosc, ze z pomoca "najlepszego trenera" Urbana powoduje potezne straty w dochodach (ilosc widzow, premie LE, nedzne transfery)...to jeszcze jego PObratymcy PO nim jezdza zamykajac trybuny powodujac kolejne straty finansowe... tak to bywa z marionetkami "rzadzacych" i amatorami w polskiej skopanej ... wszedzie nastawia d...
~hwdp
 • 0 / 0
PO ma sraczke i tyle, niedlugo zamknie wszystko. PO caly czas działa na szkodę Polski, jest na to odpowiedni artykuł w kodeksie karnym.....

a to to juz wogole kuriozum:
"Dzisiejszy mecz nadal ma status imprezy masowej o charakterze podwyższonego ryzyka, jest więc odpowiedni rygor. Ustawa o meczach podwyższonego ryzyka zobowiązuje organizatora do wydania większej ilości pieniędzy. Nie jest przez to bezpieczniej, to jest mechanizm, który administracja używa by wykazać że cos się zrobiła. Naprawdę kompletnie niezrozumiały jest dla mnie fakt, że mecz bez kibiców może mieć status imprezy masowej i to o podwyższonym ryzyku "
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Kozłowski urodzony w Sopocie i do tego działacz PO.

Dżizus, nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale jeżeli jest zbyt dużo zbiegów okoliczności, to to już nie jest przypadek. Facet zawziął się zdobywać punkty dla PO kosztem naszego klubu. Nie umiem tego inaczej wyjaśnić i kompletnie nie przekonują mnie jego działania. Za to Leśny robi wrażenie umiejętnym łączeniem argumentów w spójną całość, która pokazuje, że pan wojewoda robi sobie bekę z własnych opinii i wypowiedzi. Polityczny gamoń i tyle.
Tak, tak i dlatego wojewoda z PO walczy z klubem należącym podobno to największej tuby PO ITI:)
Tak cała Polska z zapartym tchem czekała czy wojewoda zamknie stadion na mecz z Ruchem:)
U nas bardzo popularne jest tłumaczenie łamanie prawa czy zwykłej głupoty spiskiem najlepiej o podłożu politycznym:)
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
swirekwampirek, przeczytaj sobie dokładnie całą wypowiedź Leśnego. Napisane jest czarno na białym:

"Przyznał przy wszystkich, że jest tylko wykonawcą, że takie są wskazania z góry, że ma to związek z tym co miało miejsce 11 listopada, gdzie organy nie do końca się popisały."

To kto według Ciebie jest tą "górą"?
~Dariusz
 • 0 / 0
Żeby ułatwić odpowiedz na zagadkę factisa podpowiem, ze nie chodzi o sąsiada, który mieszka nad kozlowskim.
~k,L
 • 0 / 0
Górniak ?
~hem
 • 0 / 0
Brawo dla prezesa, ma jaja
~Kamilko
 • 0 / 0
Darmozjada wyp.erdol Urbana i zacznij wkoncu budować drużynę naszych marzeń ...od trenera trzeba zacząć bo przez 5 lat niesienia zmieniło a wręcz jest coraz gorzej to znaczy ze coś jest nie tak prawda ? Po co to kontynuować ? Masochizm
Prawnik który popiera łamanie prawa:)
Jak pisałem wcześniej o nie wychodzenie na mecz z ruchem kolejna medialna bzdura koralika dla poklasku i odwrócenia uwagi od kolejnej kompromitacji sportowej Legii pod jego rządami.
Ogólnie bzdury i miałkie gadanie dla poklasku dosyć ociężale myślących, taki wiejski trefniś tylko szkoda że to prezes Legii.

A dlaczego wydaliśmy więcej na kary niż zarobiliśmy? Bo do tego doprowadziłeś koraliku w klapkach.
~zp
 • 0 / 0
Byli prezesi przeciwko kibicom ,no to zle oczywiscie ale jak ,prezes broni kibicow to tez zle ?
O co chodzi ?
~abo
 • 0 / 0
Napisałeś:
"Prawnik który popiera łamanie prawa:)"
Jeśli miałeś na myśli prezesa Legii to pokaż w którym miejscu popiera on łamanie prawa bo być może przeoczyłem lub po prostu zmyślasz.
~alo
 • 0 / 0
Kiedy przestaniesz kierować się uprzedzeniami i pisać merytorycznie? -podaj przykład o popieraniu łamania prawa przez prezesa. Rozumiem, że nie z-nosisz koralików, ale to żaden argument...
~alo
 • 0 / 0
PS - dopowiem, nie lubię świrów a z wampirami daję sobie radę:)
A bronienie osób które notorycznie łamią przepisy tym nie jest?
Zachwyty nad racami które są zakazane w Polsce i Europejskich rozgrywkach?
Mówienie że na meczu ze Steauą było wszystko ok? Olanie i poniżenie kibiców ze Wschodniej czy Południowej kosztem kumatych rozumiem że jest dla Ciebie ok?
Ignorowanie przepisów i administracji państwowej?

Niestety szuka poklasku gdzie go łatwo dostać tylko że dla klubu to właściwie wyrok śmierci.

ZP nikt ze mną nie walczył dopóki nie przyszedł do Legii koralik.

Proponuję więcej urbana, więcej kumania się z kumatymi, olewania wiernych i nieszkodliwych kibiców a za parę miesięcy ostatni gasi światło na Ł3.
~jkp
 • 0 / 0
swirek, ilość jadu w twoich wypowiedziach jest taka, że czasem poraża
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
cymbał jesteś a najgorsze że tendencyjny cymbał...
W d mam czy Leśnodorskiego lubisz czy nie, czy się z nim zgadzasz czy nie, ale nie udawaj idioty większego niż faktycznie nim jesteś proszę, wreszcie ktoś powiedział to o czym należało mówić nadużywaniu władzy przez wojewodów, przy decyzjach a zamykaniu stadionów. Czy gdybyś był sponsorem, przedstawicielem sponsora, myślał byś tak samo? Wojewoda dowolnie może wykreować sobie rzeczywistość i powiedzieć " a h zamknę, bo tak". Zakładam że chodzisz na Legie, czujesz się bezpiecznie? Bo ja tak, nie boisz się że stadion stanie w płomieniach przez kilka rac? Bo ja nie. Słyszałeś o zamykaniu jakiegokolwiek stadionu w Europie za użycie rac?
Doyebałeś sie do Leśnodorskiego chociaż w tym przypadku staje po Twojej stronie, po stronie swojego kibica, pierwszy taki przypadek chyba w całej historii Legii. A plus jest taki że mam nadzieje ze doprowadzi to mam nadzieje do dyskusji na temat rozwiązań systemowych żeby następnym razem jakiś ogór z pipidówki którego ktoś tu posadził,nie mógł decydować o tym czy ty możesz czy nie możesz wejść na mecz. Myślę że nawet gdzieś z tyłu głowy to pojmujesz tylko powiedział to koralik w klapkach... Pamiętaj nie szata zdobi człowieka więc nawet w gajerze nadal będziesz tendencyjnym ignorantem który jedzie po prezesie swojego klubu i to w momencie w którym broni kibiców...
Jkp to nie jad tylko pogarda tla tego człowieka który jest dla mnie uosobieniem wiejskiego, prymitywnego karierowicza na dodatek zakłamanego do granic możliwości.
On się jeszcze trochę po lansuje ale syf po nim będzie musiała posprzątać Legia i nie będzie to ani łatwe ani tanie.
~alo
 • 0 / 0
Jak KoLo84 napisał - nie wytłumaczysz cymbałowi dlaczego nim jest skoro nim jest. Podejrzewam, że nawet nie czytał tego co prezes mówił np "Dlaczego impreza masowa, na której nie ma kibiców, dalej jest imprezą masową?"- ot cała logika świro-podobnym :)
~kox
 • 0 / 0
bronienie tych co łamią prawo nie jest łamaniem prawa lebiego ... wymyśl coś mądrzejszego łamago bo co post to się kompromitujesz.

"nikt ze mną nie walczył dopóki nie przyszedł do Legii koralik" - przecież ty sam się niszczysz plotąc takie głupoty ... jak będziesz szedł po ulicy i złamiesz nogę nie zapomnij napisać, że to przez 'koralika'. choć podpowiem ci, że jak ktoś ma pecha to palec i w d.u.p.i.e złamie
~kox replay
 • 0 / 0
'uosobieniem wiejskiego, prymitywnego karierowicza na dodatek zakłamanego do granic możliwości' aaaa tu cię boli ... uważasz, że gość jest emanacją ciebie tylko ty kasy nie masz ...wiejski prymityw, karierowicz, zakłamany do granic możliwości ale dla odmiany goło.d.u.piec :)
alo, a co Tobie za różnica czy dalej jest podwyższonego ryzyka czy nie. Tak czy siak nie wejdziesz na mecz.
Skoro mamy takiego zajebistego prezesa i trenera to dlaczego na Lazio były pustki, dlaczego mamy 10 porażek i marne perspektywy na kolejne mecze.
Było do przewidzenia zamknięcie stadionu, gdyż po KAŻDYM meczu w tej rundzie po odpaleniu pirotechniki w większej ilości dany wojewoda zamykał stadion. Nie było żadnego zaskoczenia, przynajmniej dla mnie. Oczywiście, że nie może być tak, że za wybryki jednostek odpowiada cały stadion. Ale nie udawajmy idiotów i nie mówmy, że np. gniazdowy nie jest w stanie odpalającym race wytłumaczyć, że robić tego nie powinni. Ale jak ma to wytłumaczyć skoro on to odpalanie rac koordynuje.
Zamknięcie stadionu wkurza mnie tylko z jednego powodu, gdyż decyzja wojewody odwróciła uwagę od katastrofalnej postawy w meczu z Lazio i słabego występu w BB. Szatnia się posypała, grupa jest podzielona, a Urban już chyba nie ma pomysłu na tą drużynę. Jeżeli Legia straci dziś punkty to nie ma sensu by Urbana trzymać do meczu PP z Górnikiem.
~alo
 • 0 / 0
@legionista85
2013-12-04 18:59
alo, a co Tobie za różnica czy dalej jest podwyższonego ryzyka czy nie. Tak czy siak nie wejdziesz na mecz.
- Jeśli kolego tego nie rozumiesz to ciężko będzie się nam dogadać. Nie rozumiesz logiki ? Impreza masowa bez "masy" - to jest logika rządzących - zamiatać pod dywan zamiast rozwiązywać problemy. Też uważasz, że mandaty zmniejszają ilość wykroczeń ? Kary za "po pijaku za kółkiem większe" a statystyki wypadków bz - tylko zmiana świadomości a nie same kary...
~BonTFO
 • 0 / 0
Kawa na ławę i o to chodzi. Brawo Panie Prezesie
Wreszcie mamy Prezesa, który potrafi się postawić. Brawo Panie Prezesie 100% poparcia.
~Robsonik
 • 0 / 0
Co tam kary przy comiesiecznej pensji tego amatora Jasia ..a ciekawe przez kogo nie zrobiliśmy ... Przy innym trenerze kwestie kar za race byloby nawet głupio poruszyć .. Bo byłyby jak kropla w morzu przy zarobkach ..jestem pewien ze jakby nie Jaś byłoby lm
~Vidalo
 • 0 / 0
Brawo Prezes Lesny ...rzeczowo -konkretnie -wszystko poparte faktami -To jest prezes godny Legii ...po tylu latach wreszcie mamy wlasciwego czlowieka sternika Legii Warszawa ..Ciekaw jestem tylko dlaczego nagle nabralo wody w usta SKLW -co chlopaki nie da sie zarobic na protescie wiec milczycie ? Teraz jest czas aby dac popalic wojewodzie ...Jaki problem skrzynknac klka tysiecy Legionistow do protestu przed urzedem Marszalkowskim ...tymczasem nasze stowarzyszenie milczy ...No coz moze gdyby trzeba bylo dowiezc kibicow czarterem lub pociagiem wtedy by cos naskrobali lub zorganizowali -a tak po sie wychylac ? Co nie ? Ps i pomyslec -musialem pojechac w listopadzie do Poznania i zobaczyc jak katujecie chlopakow -za kilka piwek -aby zrozumiec z kim mam dzis do czynienia ...
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Vidalo,
do wojewody można napisać, ale tez musi to być konkretnie i z kulturą. Jak ludzie w mailach i przez telefon będą wojewodzie bluzgać, a do tego rozwalać mu skrzynę mailową, to nie przyniesie to dobrego efektu.
~siedzę w robocie
 • 0 / 0
a jaki ty chcesz mieć efekt rozmowy ze sterowanym urzędasem? z pasożytem? już lepiej mu nabluzgać naprawdę to mniejsza strata czasu