Reklama HEG

Boiska od Czerniakowskiej gotowe jesienią 2019?!

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

13-09-2018 / 12:37

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Pod koniec maja została podpisana umowa dotycząca budowy boisk od strony ul. Czerniakowskiej, gdzie wciąż rozciągają się dzikie nieużytki i gdzie siedzibę ma sekcja strzelecka Legii Warszawa. Wtedy informowaliśmy, że w styczniu rozpoczną się prace budowlane, wjadą pierwsze koparki. Przechodząc jednak obok terenów, nie widać by był on porządkowany, by trwały na nim jakiekolwiek prace. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy wszystko przebiega tak, jak powinno.

Okazało się, że sekcja strzelecka Legii Warszawa ma czas zwrócić bądź też wydać miastu teren do 15 stycznia 2019 roku. Przenoszenie broni czy amunicji jest zajęciem dość czasochłonnym. - Do tego czasu, czyli do momentu aż miasto nie będzie miało tych terenów, do czasu kiedy nie zaczniemy go dzierżawić, nie możemy wykonywać tam żadnych prac. Formalnie nie jest to wciąż nasz teren. Dopiero po jego przekazaniu będziemy mogli rozpocząć prace porządkowe, a także dokończyć prace projektowe i architektoniczne. Wszystko przebiega jednak zgodnie z ustaleniami - usłyszeliśmy w klubie.


Sekcja strzelecka będzie zajmowała część terenu, wzdłuż ulicy Czerniakowskiej, zaś dalej rozpocznie się budowa boisk. Realny termin rozpoczęcia budowy to początek lata 2019. Prace powinny potrwać około trzech miesięcy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to jesienią przyszłego roku boiska powinny być gotowe.


Legia ma sama w całości sfinansować inwestycję, co będzie kosztować od 6 do 8 milionów złotych. To może się okazać problemem, gdyż budżet Legii został mocno uszczuplony po tym jak zespół dwukrotnie nie zakwalifikował się do fazy grupowej europejskich rozgrywek. Ale projekt ma bardzo wysoki priorytet, każdy przy Łazienkowskiej jest świadomy braków infrastrukturalnych i jest duża szansa, że oszczędności w klubie w żaden sposób nie wpłyną na budowę boisk. Ta kwestia będzie jednak dopiero dyskutowana, na razie za wcześnie by coś na ten temat powiedzieć. - Mamy nadzieję, że w drugiej połowie roku 2019, będziemy mogli pokazać teren z dwoma boiskami szerszej publiczności. Póki co, skupiamy się na pracy papierkowej związanej z projektem - powiedziano nam w klubie.

Komentarze (24)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Plutonowy
 • 0 / 0
Nie uwierzę jak...
2049
A Varsovia?

(tam zaczynal Lewandowski)

Niedaleko, blisko centrum, spory teren...
Dodatkowym plusem Varsovii byloby to, ze to jest rzut beretem od Polonii, moglibysmy robic wypady na Polonie i robic tam dym :)
~WrocWar
 • 1 / 0
No właśnie, o co chodzi z Agrykolą? Jest pod nosem, nie można by było połączyć sił?
Zawsze jakieś dziwne mury były między Agrykola a Legia- nie ważne kto był u władzy to i tak był problem.
Czyli sekcja strzelecka nigdzie się nie przeniesie? Grupka starych bogatych i ciągle wpływowych dziadów jest widzę nie do ruszenia
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 8 / 0
"Strzelectwo: Tomasz Bartnik mistrzem świata!" - to nagłówek artykułu Legia.net, sprzed kilku dni.

Wiem, że sytuacja jest niezręczna, może rodzić spory, ale szanujmy Legionistów z innych sekcji, o których osiągnięciach piłkarze na razie mogą pomarzyć.

Pozdrawiam.
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
do Romana .. w wywiadzie radiowym Tomek Bartnik mówił, że on korzysta ze strzelnicy na Bemowie bo tam jest strzelnica 50-metrowa , ta przy Czerniakowskiej ma 25m.
~nielot
 • 0 / 0
A gdzie sa te arabskie linie lotnicze co mialy sponsorowac klub?
~cygan 22
 • 0 / 0
miały sponsorować klub, tak jak Jozak miał zrobić z Legii drugi Ajax...
Kolejne bajki dla marzyciela oderwanego od rzeczywistości
Domyślny awatar Generał brygady
 • 5 / 0
A ja nie mogę zrozumieć dlaczego Agrykola nie jest klubem partnerskim dla Legii i dlaczego odchodzi tam jakaś dłubanina szkoleniowa zamiast normalnego szkolenia pod okiem przygotowanych trenerów?
Domyślny awatar Pułkownik
 • 3 / 0
oraz dlaczego ciagle nie skonczyli remontu biezni. Pierwotny termin bodaj 15 wrzesnia a oni jeszcze nie zaczeli klasc..

a bieganie wieczorem po Lazienkach srednio fajne
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
No właśnie, ciekaw jestem dlaczego nie można ścisłaj współpracy nawiązać z sąsiadem za miedzy. Władzę Legi się zmieniają a opór nadal trwa.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
biper
Ja myślę że władze Legii nie są hamulcowym. Agrykola chyba jest pod zarządem miejskim i widocznie oni nie chcą tracić wpływów, bo to przecież posady, inwestycje itd. Ważne jest żeby kilka osób dostawało stałe pensje a nie to co z tego wynika.
~gosc
 • 0 / 0
niech zamówią saperów raz dwa załatwią temat przeprowadzki sekcji strzeleckiej.
Domyślny awatar Kapitan
 • 5 / 0
Jako ojciec dziecka trenującego na boiskach treningowych przy Ł3 mam nadzieję, że ogarną do września, max października 2019.

Wszystkim, którzy mówią, że te boiska są niepotrzebne lub jest to złe miejsce powiem jedno - nic tak nie wyzwala zapału u małego piłkarza niż trening koło stadionu, na który chodzi na mecze, i na murawie na której trenują piłkarze. Wyzwala to dodatkową ambicję i zapał. Chyba nic też nie cieszy bardziej ojca, gdy patrzy na syna na treningu w koszulce (L) a w tle widać majestatyczny gmach naszego stadionu.
Chorąży
 • 0 / 6
trzeb miec silna motywacje wewnetrzna, zeby osigac sukcesy. jesli potrzeba ciaglych stymulantow, zeby wyzwalac ambicje to konczy sie pozniej jak janczyk czy inni mu podobni.
plus jest taki, że - jak wynika z artykułu - boiska nie będą przy samej ulicy. Mam nadzieję że zostawią tamtą odrobinę drzewek, która tam rośnie i trenujący tam nie będą oddychać spalinami...choć i tak miejsce nie jest idealne. Ale na bezrybiu i rak ryba
Domyślny awatar Generał brygady
 • 4 / 0
Totalizator się przymierza do finansowania infrastruktury. Trzeba do nich uderzyć.