Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

17.11.2019 18:54

(akt. 17.11.2019 21:53)

Jose Kante zdobył bramkę w spotkaniu reprezentacji Gwinei. Jego zespół pokonał 2:0 Namibię. Atakujący kończył spotkanie poza boiskiem, gdzie opatrywali go lekarze.

Jose Kante spotkanie eliminacji Pucharu Narodów Afryki rozpoczął w podstawowym składzie reprezentacji Gwinei. Napastnik Legii tworzył ofensywny duet wraz z Seydoubą Soumahem. Drużyna piłkarza "Wojskowych" była zdecydowanym faworytem rywalizacji z Namibią.

Gwinea wyszła na prowadzenie w 42. minucie po bramce Issiagi Sylli, który zadedykował trafienie zmarłemu w środę ojcu. W drugiej połowie zespół narodowy legionisty również miał przewagę, która została udokumentowana golem na 2:0. Piłkę do siatki posłał Kante, który bardzo dobrze zachował się w trudnej sytuacji.

W końcówce spotkania napastnik Legii został kopnięty przez przeciwnika w lewą nogę. Kartką napomniano faulującego, jak i poszkodowanego, który początkowo ostro zareagował na zachowanie Chrisa Katjiukui. 29-latek potrzebował pomocy medyków i wskazywał na udo oraz łydkę. Gracz schodził z boiska kulejąc, a mecz zakończono, gdy atakujący był opatrywany przez lekarzy poza murawą. Gwinea pokonała Namibię 2:0.

Gwinea jest aktualnie liderem grupy A el. Pucharu Narodów Afryki z dorobkiem czterech punktów.

Gwinea - Namibia 2:0 (1:0)