News: Byli legioniści: Arruabarrena trafia, AEL wygrywa

Byli legioniści: Arruabarrena trafia, AEL wygrywa

19.12.2016 15:29

(akt. 07.12.2018 11:19)

Spora część byłych zawodników Legii zaczęła już przerwę zimową. Inni jednak jeszcze nie próżnują, a nawet zdobywają bramki. Gole Mikela Arruabarreny i Ivana Trickovskiego zapewniły ich zespołom zwycięstwa, na liście strzelców zameldował się też niezwykle skuteczny w tym sezonie Orlando Sa. Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2006/2007, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – APOEL zremisował z Ermisem 1:1, a Astiz rozegrał 90 minut.

Mikel Arruabarrena (AEL Limassol) – w wygranym 1:0 meczu z Doxą zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. W 78. minucie skutecznie egzekwował rzut karny. To piąte trafienie hiszpańskiego napastnika w tym sezonie. W doliczonym czasie gry obejrzał też żółtą kartkę.

Ismael Blanco (Colon de Santa Fe) – w 88. minucie meczu z Boca Juniors (1:4) zastąpił Fidencio Oviedo.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – 90 minut w przegranym 1:3 spotkaniu z Southampton.

Ariel Borysiuk (Queens Park Rangers) – cały mecz z Aston Villa Birmingham (0:1) na ławce rezerwowych.

Tomasz Brzyski (Cracovia) – rozegrał 90 minut w meczu z Lechem Poznań, a Cracovia zremisowała 1:1.

Ondrej Duda (Hertha Berlin) – z powodów zdrowotnych poza kadrą na mecz z RB Lipsk (0:2).

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w przegranym 0:3 meczu z Middlesbrough.

Dominik Furman (Wisła Płock) – Wisła wygrała 2:1 z liderem tabeli, Jagiellonią Białystok, ale bez udziału Furmana.

Dossa Junior (AEL Limassol) – 90 minut w meczu z Doxą.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – pojawił się na boisku w wyjściowym składzie Sandhausen na mecz z Hannoverem 96 (0:0). Rozegrał 72 minuty, po czym zmienił go Moritz Kuhn. Dziesięć minut przed przerwą został napomniany żółtą kartką.

Dusan Kuciak (Hull City) – poza kadrą na przegrany 0:1 mecz z West Ham United.

Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:4 meczu z Montpellier HSC.

Daniel Łukasik (SV Sandhausen) – wszedł na boisko w 60. minucie starcia z Hannoverem 96 w miejsce Denisa Linsmayera.

Bruno Mezenga (Eskisehirspor) – tym razem nie zdołał zameldować się na liście strzelców. Rozegrał 90 minut w meczu z Denizlisporem, a jego zespół poległ 0:3. Obejrzał też żółtą kartkę.

Nacho Novo (Glentoran Belfast) – Glentoran uległ Ballinamallard United 1:2, a Novo pojawił się na boisku w 66. minucie w miejsce Stephena O’Flynna.

Henrik Ojamaa (Go Ahead Eagles) – cały mecz z Groningen (1:1) spędził na ławce rezerwowych.

Maciej Rybus (Olympique Lyon) – wszedł na boisko w 83. minucie wygranego 3:1 spotkania z AS Monaco w miejsce Nabila Fekira.

Orlando Sa (Standard Liege) – znów zameldował się na liście strzelców. Standard zremisował z KRC Genk 2:2, a były piłkarz Legii w 18. minucie wykorzystał dośrodkowanie Edmilsona Juniora i strzałem głową zdobył jedenastą bramkę w sezonie.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – poza kadrą na mecz z Wisłą Kraków (1:0).

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – rozegrał 85 minut w wygranym 1:0 spotkaniu z Ethnikosem Achna. To właśnie były legionista pokonał golkipera rywala, na nieco ponad kwadrans po przerwie skutecznie egzekwując rzut karny. Zmienił go Andre Alves.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – 90 minut w przegranym 0:2 meczu z Koroną Kielce.

Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – w 64. minucie spotkania z Koroną zastąpił Sebastiana Milę.

Ivica Vrdoljak (Wisła Płock) – z powodów zdrowotnych nie znalazł się w kadrze na mecz z Jagiellonią.

Dariusz Zjawiński (Arka Gdynia) – poza kadrą na mecz ze Śląskiem Wrocław (2:0).

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – z powodów zdrowotnych poza kadrą na mecz z Nottingham Forest (2:0).

Marcin Burkhardt (Pogoń Siedlce), Wladimer Dwaliszwili (Dinamo Tbilisi), Elton Brandao (JEF United Chiba),Janusz Gol (Amkar Perm), Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz), Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), Maciej Korzym (Sandecja Nowy Sącz), Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż), Jan Mucha (Slovan Bratysława), Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków), Piotr Rocki (Ruch Radzionków), Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) - w rozgrywkach z ich udziałem trwa przerwa zimowa.