Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

18.03.2020 14:45

(akt. 18.03.2020 15:24)

Daniel Łukasik zaliczył asystę w starciu z Rizesporem, Miroslav Radović przymierza się do nowej roli, a Stanisław Czerczesow przedłużył kontrakt z reprezentacją Rosji. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Radović szykuje się do nowej roli

Miroslav Radović rozstał się z Legią latem 2019 roku, kiedy wygasł jego kontrakt z klubem. Początkowo był plan aby kontynuować karierę, ale ostatecznie, mimo kilku ofert, Serb postanowił zawiesić buty na kołku. "Rado" przygotowuje się teraz do nowej roli, chce być menedżerem piłkarskim lub też skautem. Poczynił już kroki w obu kierunkach. "Radko" planuje także powrót na stałe do Warszawy, ale wykonanie tego planu może jeszcze chwilę potrwać.

Asysta Łukasika

W meczu 26. kolejki tureckiej Super Lig MKE Ankaragucu wygrał z Caykur Rizespor 2:1. Asystę przy drugim trafieniu zaliczył Daniel Łukasik. Polak dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, wprost pod nogi Gelsona Rodriguesa, który bez problemu pokonał bramkarza. Cały mecz w barwach "Serc" rozegrał także Michał Pazdan, a Konrad Michalak przebywał na murawie do 75. minuty.

MS | MKE ANKARAGÜCÜ 2 - 1 ÇAYKUR RİZESPOR

Post udostępniony przez MKE Ankaragücü (@ankaragucu)

Czerczesow na dłużej w kadrze

Stanisław Czerczesow przedłużył kontrakt z reprezentacją Rosji do 30 grudnia 2022 roku. Pod wodzą byłego trenera Legii "Sborna" wygrała 19 spotkań, 7 zremisowała i 15 przegrała. Największy sukces to ćwierćfinał mistrzostw świata w 2018 roku. Rosjanie przegrali po rzutach karnych z Chorwacją 5:6.

Gol Nikolicia

W rewanżowym meczu ćwierćfinału pucharu Węgier Fehervar FC pewnie pokonał ZTE FC 5:0. Wynik meczu ustalił w 89. minucie Nemanja Nikolić. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Iwan Petriak, podanie przedłużył Marco Futacs, a całą akcję zamknął Nikolić. Wicemistrzowie Węgier zagrają w półfinale z Mezokovesd Zsory.

Victory feeling! Onto the next round in the HUN Cup! @vidinstagram

Post udostępniony przez Nikolic Nemanja (@niko_nemanja)

Dobry występ Rybusa

Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus zaliczyli znakomity występ w meczu przeciwko FK Rostów. Pierwszy gol dla Lokomotiwu Moskwa padł po znakomitym strzale z dystansu w wykonaniu "Krychy". Piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka, a następnie od głowy bramkarza i ostatecznie wpadła do bramki. 30-latek miał także duży udział przy drugim trafieniu. Były zawodnik Sevilli wystawił piłkę Rifatowi Żemaledtinowi, a ten bez namysłu strzelił w prawy róg bramki i podwyższył prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy Maciej Rybus otrzymał świetne podanie od Joao Mario i dograł piłkę w pole karne do niepilnowanego Krychowiaka, który bez problemu pokonał Siergieja Piesjakowa. Mecz zakończył się zwycięstwem Lokomotiwu 3:1 - rywale zdobyli bramkę z rzutu karnego po faulu Krychowiaka.

Dynamo lepsze od Achmatu

W piątek, 13 marca, Dynamo Moskwa wygrało na wyjeździe z Achmatem Grozny 3:2. Sebastian Szymański przebywał na boisku do 84. minuty. Dla "Dinamowców" było to drugie zwycięstwo w lidze z rzędu. Dzięki skromnej wygranej zespół ze stolicy Rosji awansował na 6. miejsce w tabeli. "Szymi" wystąpił w tym sezonie w 21 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę i asystę.

Wysoka porażka Uralu

W 22. kolejce rosyjskiej Premier Ligi Zenit St. Petersburg rozbił na własnym stadionie Ural Jekaterynburg 7:1. Michał Kucharczyk przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, Rafał Augustyniak spędził na boisku pełne 90 minut, a Maciej Wilusz przebywał na murawie do 46. minuty. "Trzmiele" zajmują aktualnie 10. miejsce w lidze.