Jakub Waliszewski

Źródło: telegraph.co.uk

13.01.2023 09:00

(akt. 12.01.2023 23:57)

Dwóch piłkarzy rozwiązało kontrakty, Cafu może zmienić klub, a Steeven Langil wraca do gry po półrocznej przerwie. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Byli legioniści do wzięcia za darmo

Dwóch byłych piłkarzy Legii rozwiązało ostatnio kontrakty ze swoimi klubami. Mowa o Arvydasie Novikovasie (ex Samsunspor) i Dominiku Nagyu (ex Budapeszt Honved). Obaj nie mogli liczyć na regularną grę. Litwin wystąpił w 8 spotkaniach (aż 6-krotnie wchodził z ławki) i raz asystował, a Węgier nie zagrał w tym sezonie ani jednej minuty.

Bez klubu pozostają również Nemanja Nikolić (ex Pendikspor) oraz Tomas Pekhart (ex Gaziantep FK). Ich statystyki także nie powalają – "Niko" w 8 meczach nie strzelił żadnego gola i nie miał asysty, a Pekhart w 13 spotkaniach 2-krotnie trafił do siatki i raz asystował.

Cafu zmieni klub?

Wiele wskazuje na to, że Cafu zakończy przygodę z Nottingham Forest. Po ofensywie transferowej, która miała miejsce w letnim okienku, Portugalczyk nie pojawiał się już nawet na ławce rezerwowych. Dla "Tricky Trees" zagrał w tym sezonie tylko 2 razy – 86 minut w Pucharze Anglii z Grimbsy Town (2 asysty) i 6 minut w Premier League przeciwko West Ham United. Zdaniem "The Telegraph" znalazł się w gronie piłkarzy, którzy zostali wystawieni na listę transferową. Niewykluczone więc, że 29-latek odejdzie z Nottingham już w zimie.

Langil piłkarzem Uthai Thani FC

Steeven Langil znalazł nowy klub po sześciu miesiącach od rozwiązania kontraktu z Ratchaburi FC. Nowym zespołem reprezentanta Martyniki będzie Uthai Thani FC, który na co dzień występuje w 2. lidze tajlandzkiej. Kontrakt 34-latka będzie obowiązywał do końca maja tego roku.

Piąty gol Medeirosa

W 15. kolejce ligi portugalskiej Sporting Braga wygrał 4:0 z Santa Clara. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył w 15. minucie Iuri Medeiros. Portugalczyk znalazł się z piłką na 11. metrze i pokonał bramkarza płaskim strzałem w prawy, dolny róg. Dla 28-latka była to 5. bramka w tym sezonie.

Świetny mecz Pasquato

Cristian Pasquato (AC Trento) błyszczy formą strzelecką. W rywalizacji z Pro Vercelli (2:1) zdobył bramkę na wagę trzech punktów po uderzeniu z woleja. Tym samym trafił do siatki w 3. meczu z rzędu i co ciekawe, w każdym z tych spotkań jego gol decydował o zwycięstwie lub remisie drużyny.