Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

19.02.2020 10:05

(akt. 19.02.2020 16:28)

Guilherme strzelił dwa gole dla Trabzonsporu, Konrad Michalak zaliczył świetny występ przeciwko Fenerbahce, a Kasper Hamalainen zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach FK Jablonec. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dublet Guilherme

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Turcji Trabzonspor wygrał z Erzurumspor 4:1. Dwa gole dla "Bordowo-Niebieskich" strzelił Guilherme. W 9. minucie Brazylijczyk odebrał piłkę w środku pola, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i w sytuacji sam na sam trafił do siatki. W końcówce pierwszej połowy "Gui" zdobył drugą bramkę. Abdurrahim Dursun podał w pole karne, a były zawodnik Legii dostawił tylko nogę i wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. Chwilę po tym jak "Gui" trafił do siatki zderzył się ze słupkiem, doznał urazu i opuścił boisko. Trabzonspor pewnie wyeliminował słabszego rywala i w półfinale zmierzy się z Fenerbahce. Pierwszy mecz zaplanowano na 3 marca.

Świetny mecz Michalaka

W 22. kolejce tureckiej Super Ligue MKE Ankaragucu niespodziewanie pokonało Fenerbahce 2:1. Jednym z bohaterów drużyny "Serc" był Konrad Michalak. 22-latek zanotował asysty przy obu trafieniach. W pierwszej sytuacji przerzucił piłkę nad bramkarzem, a do pustej bramki wpakował ją Saba Łobdżanidze, natomiast przy drugim golu dograł piłkę z lewej strony do Gersona Rodriguesa, który minął jednego z obrońców i umieścił piłkę w siatce. Michalak opuścił boisko w 87. minucie, zastąpił go Michał Pazdan.

Fantastyczny gol Szymańskiego

Sebastian Szymański strzelił pięknego gola z rzutu wolnego w sparingowym meczu z PFK Soczi. Piłka po jego strzale z ok. 25 metrów minęła mur i wpadła w okienko bramki. Spotkanie zakończyło się porażką Dinama Moskwa 1:3.

Pierwszy gol Hamalainena

W poniedziałek, 17 lutego, FK Jablonec wygrał na własnym stadionie z FK Pribram 4:0. Wynik meczu ustalił Kasper Hamalainen. W 81. minucie Tomas Pilik przeprowadził rajd prawą stroną i dograł piłkę do niepilnowanego Fina, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. W tym sezonie "Hama" wystąpił w 7 spotkaniach, w których strzelił jednego gola.

Nowy klub Chimy Chukwu

Daniel Chima Chukwu przeniósł się z Molde FK do Taizhou Yuanda FC. Nowy zespół Nigeryjczyka to beniaminek drugiej ligi chińskiej. W poprzednim sezonie zajęli trzecie miejsce w China League Two i zapewnili sobie awans na zaplecze chińskiej ekstraklasy. Umowa 28-latka z chińskim klubem będzie obowiązywała do 2021 roku.

Gol Trickovskiego

W 20. kolejce cypryjskiej Protathlima A’ Kategorias AEK Larnaka wygrał z Doksą Katokopia 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Ivan Trickovski. Macedończyk prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi z dorobkiem 18 goli.

Τέλος αγώνα! +3 ???? #AEK #AEKLarnaka #DOXAEK #FT

Post udostępniony przez AEK LARNAKA (@aeklarnakaofficial)

Borysiuk w Jagiellonii

Przygoda Ariela Borysiuka z Sheriffem Tyraspol nie trwała długo. Po zaledwie siedmiu miesiącach spędzonych w zespole z Nadniestrza zdecydował się na powrót do Polski. Tym razem były zawodnik Legii wybrał grę dla Jagiellonii Białystok. Umowa Borysiuka z "Dumą Podlasia" będzie obowiązywała do końca tego sezonu.