Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

13.08.2020 09:00

(akt. 13.08.2020 09:43)

Sebastian Szymański miał dwie asysty, Adam Hlousek został wypożyczony, a Michał Kucharczyk został nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Świetny mecz Szymańskiego

W 1. kolejce rosyjskiej Priemjer Ligi Dynamo Moskwa pokonało Urał Jekaterynburg 2:0. Przy obu trafieniach asystował Sebastian Szymański. Już w 9. minucie meczu reprezentant Polski stanął przed znakomitą szansą na zdobycie bramki. "Szymi" miał przed sobą pustą bramkę, jednak w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował Rafał Augustyniak. W końcówce pierwszej połowy Szymański popisał się dobrym prostopadłym podaniem do Clintona N'Jie, który pokonał bramkarza rywali po mocnym uderzeniu w lewy róg bramki. Wynik spotkania ustalił w 59. minucie Sly. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował były zawodnik zawodnik Legii, a Nigeryjczyk umieścił futbolówkę w siatce po uderzeniu głową. Szymański opuścił boisko w 71. minucie, kiedy zastąpił go Maximilian Philipp. "Szymi" został wyróżniony za swój występ i znalazł się w jedenastce kolejki.

Hlousek zagra w Niemczech

Viktoria Pilzno zdecydowała się na wypożyczenie Adama Hlouska. W ostatnich tygodniach Czech nie mógł liczyć na regularną grę w drużynie "Viktorki", więc wypożyczenie wydaje się być bardzo dobrą decyzją. Po 4 latach Hlousek ponownie zagra w Niemczech. W sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy 1. FC Kaiserslautern.

Niezgoda z pierwszym trofeum

Portland Timbers zwyciężyło w turnieju MLS is back. "Drwale" pokonali w finale Orlando City 2:1. W turnieju Jarosław Niezgoda zagrał w 6 meczach, w których strzelił 2 gole i miał asystę. Dla 25-latka jest to pierwsze trofeum zdobyte w Stanach Zjednoczonych. Dzięki wygranej w turnieju piłkarze Portland zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów CONCACAF.

Kucharczyk piłkarzem Pogoni

Po roku spędzonym w Rosji Michał Kucharczyk zdecydował się na powrót do Polski. Nowym klubem 29-latka została Pogoń Szczecin. "Kuchy" związał się z "Portowcami" 3-letnią umową. - W polskich realiach trudno jest mi wyobrazić sobie pozyskanie bardziej utytułowanego i doświadczonego w bojach piłkarza - powiedział szef pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk.

Porażka w Superpucharze

Zenit St. Petersburg zdobył Superpuchar Rosji. Mistrzowie kraju sięgnęli po trofeum dzięki wygranej z Lokomotiwem Moskwa 2:1. Maciej Rybus rozegrał całe spotkanie i obejrzał żółtą kartkę.