Jakub Waliszewski

Źródło: Polsat Sport

03.03.2021 09:00

(akt. 02.03.2021 18:34)

Aleksandar Prijović zdobył hat-tricka, Guilherme będzie kontynuował swoją karierę w Chinach, a Nemanja Nikolić strzelił swojego setnego gola w lidze w barwach Fehervar FC. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Hat-trick Prijovicia

Aleksandar Prijović zaliczył znakomity występ w meczu przeciwko Al Qadisiya. Serb zdobył hat-tricka i znacząco przyczynił się do zwycięstwa Al-Ittihad. W końcówce pierwszej połowy Prijović wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Abdulaziza Al Bishiego i pokonał bramkarza po uderzeniu głową. Na przerwę obie drużyny udały się przy wyniku 1:1. Na samym początku drugiej połowy stanął przed znakomitą szansą na strzelenie drugiego gola, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. "Tygrysy" wyszły na prowadzenie w 65. minucie. Piłkę z rzutu rożnego zacentrował Romarinho, a Ziyad Al Sahafi uciekł obrońcy i trafił do siatki. Cztery minuty później Prijović podwyższył prowadzenie swojej drużyny. "Prijo" wykorzystał podanie od Abdulrahmana Al Oboda i ze stoickim spokojem umieścił futbolówkę w bramce. W 82. minucie skompletował hat-tricka. Piłka odbiła się przypadkowo od jego barku, a następnie spadła pod jego nogi. Serb nie zmarnował okazji i strzelił swojego trzeciego gola w tym spotkaniu. Prijović zagrał w tym sezonie w tym sezonie w 20 meczach i zdobył 8 bramek.

Guilherme zagra w Chinach

Guilherme został nowym piłkarzem chińskiego klubu Guangzhou R&F. Brazylijczyk podpisał z "Niebieskimi lwami" kontrakt, który będzie obowiązywał przez najbliższe 3 lata. - Witajcie przyjaciele, oficjalnie ogłaszam nowe wyzwanie, jestem bardzo szczęśliwy i zmotywowany do rozpoczęcia tego etapu w mojej karierze! - napisał na swoim Instagramie.

Setny gol

W meczu 1/8 finału Pucharu Węgier Ferencvaros przegrał z Fehervar FC 1:2. Autorem jednej z bramek dla "Vidi" był Nemanja Nikolić. Napastnik pewnie wykorzystał rzut karny.

Pare dni później Fehervar FC wygrał 2:0 z Zalaegerszegi w spotkaniu 23. kolejki OTP Bank Liga. Wynik meczu otworzył Nikolić. Węgier podszedł do rzutu karnego i wykorzystał jedenastkę po uderzeniu w prawy róg bramki. Był to jego setny ligowy gol w barwach Fehervar FC.

Asysta Karbownika

Michał Karbownik miał asystę w meczu rezerw Brighton z rezerwami Manchesteru City (1:3).  "Karbo" zszedł z piłką do środka i podał w pole karne do Danny'ego Cashmana, który pokonał bramkarza po strzale w lewy róg bramki. Po 16. kolejkach Brighton znajduje się na 9. miejscu.

Debiut i czerwona kartka

Jakub Kosecki i Luis Rocha zadebiutowali w barwach Cracovii w meczu przeciwko Zagłębiu Lubin (2:4). "Kosa" wszedł na murawę w 66. minucie, natomiast Rocha był obecny na boisku od pierwszej minuty. Portugalczyk nie będzie dobrze wspominał tego spotkania. W 88. minucie musiał przedwcześnie opuścić boisko po otrzymaniu drugiej żółtej i w konsekwencji czerownej kartki. Kosecki zaliczył przyzwoity występ, jednak nie zdołał pomóc swojemu zespołowi w uzyskaniu korzystnego wyniku. Po 19. kolejkach Cracovia zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Gol Vranjesa

W 20. kolejce ligi bośniackiej Borac Banja Luka wygrał 2:0 z Olimpikiem Sarajevo. Do siatki trafiali Dejan Meleg i Stojan Vranjes. Były piłkarz Legii zdobył bramkę po mocnym uderzeniu z rzutu karnego. Był to jego dziewiąty gol w tym sezonie.

Bramka na wagę remisu

W meczu 22. koljejki ligi tajlandzkiej Prachuap zremisował z Ratchaburi 1:1. Przez dłuższą część spotkania żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki. Dopiero w doliczonym czasie gry gola dla Prachuap strzelił Willen. Brazylijczyk wykorzystał podyktowany chwilę wcześniej rzut karny. Dwie minuty później sędzia ponownie wskazał na "wapno". Tym razem faulował jeden z zawodników "Os". Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Apiwat Pengprakone. Intencje 32-latka wyczuł Nattapong Kajornmalee, ale na szczęście dla piłkarzy Ratchaburi arbiter zdecydował się powtórzyć rzut karny, gdyż jeden z obrońców zbyt wcześnie wbiegł w pole karne. Tym razem do rzutu karnego podszedł Steeven Langil i z dużym spokojem trafił do siatki. Martynikanin strzelił w tym sezonie cztery gole i miał dziewięć asyst.

Korzym znalazł nowy klub

Maciej Korzym podpisał kontrakt z występującym w IV lidze zespołem Poprad Muszyna. 32-latek pozostawał bez klubu od grudnia 2020 roku, kiedy opuścił Sandecję Nowy Sącz. Poprad Muszyna zajmuje aktualnie trzecie miejsce w małopolskiej IV lidze.