Byli legioniści: Radović strzela w debiucie

Emil Kopański

01.03.2016 13:08

(akt. 05.01.2019 10:39)

To był całkiem niezły weekend dla byłych legionistów. Kilku z nich zadebiutowało w nowych barwach, kilku wpisało się też na listę strzelców. Wśród nich znalazł się Ivan Trickovski, dla którego było to czwarte trafienie w czwartym kolejnym meczu, a także Miroslav Radović, który w premierowym spotkaniu pokonał golkipera rywali. Z dobrej strony pokazał się też wracający do polskiej ligi Rafał Wolski. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (SD Huesca) – mecz Hueski z Realem Mallorca został przełożony.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – były defensor Legii cały mecz z Ayia Napą (3:0) spędził na ławce rezerwowych.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – drużyna Boruca zremisowała 0:0 z Watford FC. Były legionista strzegł bramki przez całe spotkanie.

Marcin Burkhardt (Ullensaker/Kisa IL) – były legionista podpisał umowę z norweskim drugoligowcem, Ullensaker/Kisa IL. Rozgrywki tej ligi startują na początku kwietnia.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – Pogoń zremisowała z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 1:1. Dwaliszwili wyszedł na murawę w podstawowej jedenastce, rozegrał 77 minut, po czym zastąpił go Łukasz Zwoliński. W 50. minucie zaliczył świetną asystę przy trafieniu Miłosza Przybeckiego. Gruzin obejrzał też żółty kartonik.

Elton Brandao (JEF United Chiba) – wypożyczony do japońskiego JEF United Chiba Brazylijczyk zapisał debiut w nowych barwach. Pojawił się na murawie w wyjściowej jedenastce na spotkanie z Tokushima Vortis. Rozegrał 71 minut, a zmienił go Makito Yoshida.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – Swansea uległo Tottenhamowi Hotspur Londyn 1:2. Fabiański rozegrał pełne 90 minut.

Dominik Furman (Verona) – Verona uległa Udinese Calcio 0:2. Furman nie pojawił się na murawie.

Janusz Gol (Amkar Perm) – rozgrywki ligi rosyjskiej nie zostały jeszcze wznowione.

Roger Guerreiro (Villa Nova) – rozgrywki w Brazylii jeszcze nie wystartowały.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – rozegrał pełne 90 minut w przegranym 0:2 spotkaniu z Legią Warszawa.

Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz) – drużyna z Nowego Sącza rozegrała w weekend sparingowy dwumecz. Najpierw bezbramkowo zremisowała z Lokomotivą Koszyce, a następnie pokonała 3:2 Barciczankę Barcice. Były napastnik Legii rozegrał 90 minut w drugim ze spotkań, wpisał się też na listę strzelców.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały w sparingu z rezerwami FK Krasnodar 1:2. Jarzębowski rozegrał pełne spotkanie.

Dossa Junior (Eskisehirspor Kulubu) – Eskisehirspor przegrał z Bursasporem 0:1. Dossa Junior nie znalazł się w kadrze meczowej.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – rozgrywki ligi rosyjskiej nie zostały jeszcze wznowione.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – pojawił się na boisku w 84. minucie zremisowanego 0:0 meczu ze Śląskiem Wrocław, zmieniając Jose Kantego.

Dusan Kuciak (Hull City) – „Tygrysy” zremisowały bezbramkowo z Sheffield Wednesday. Słowacki bramkarz znalazł się poza osiemnastką meczową.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – w wygranym 3:1 meczu z Piastem Gliwice były legionista rozegrał pełne 90 minut. W 79. minucie stanął przed fantastyczną szansą na zdobycie bramki, ale zmarnował sytuację sam na sam z Jakubem Szmatułą.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – w ostatnim sparingu przed startem III ligi Błękitni przegrali z Ursusem Warszawa 0:2. Majkowski rozegrał 70 minut.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – cały mecz z Genclerbirligi SK obejrzał z ławki rezerwowych.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan wygrał na wyjeździe z Trencinem 2:0, a Mucha strzegł bramki drużyny ze stolicy przez 90 minut.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – rozgrywki NASL wystartują dopiero w kwietniu.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie w meczu towarzyskim pokonało Nadwiślana Góra 3:0. Paluchowski na boisku zameldował się w 67. minucie, zmieniając Jakuba Araka.

Helio Pinto (Anorthosis Famagusta Larnaka) – Anorthosis zremisował na wyjeździe z Arisem Limassol 0:0. Portugalczyk nie znalazł się w kadrze meczowej.

Miroslav Radović (Olimpija Ljubljana) – Olimpija wygrała z FC Koper 2:0. Radović zaliczył prawdziwe wejście smoka – w 66. minucie zmienił Juliusa Wobaya, a cztery minuty później wpisał się na listę strzelców.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – IV liga polska jeszcze nie wystartowała. Rocki z powodu choroby nie wystąpił w sparingu z Polonią Łaziska Górne (2:2).

Maciej Rybus (Terek Grozny) – rozgrywki ligi rosyjskiej nie zostały jeszcze wznowione.

Orlando Sa (Maccabi Tel Awiw) – Maccabi wygrało wyjazdowe spotkanie z Bnei Yehuda Tel Awiw 1:0. Portugalski napastnik rozegrał 80 minut, po czym zastąpił go Dor Peretz.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – cały mecz z Legią spędził na ławce rezerwowych.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – nie zagrał w zremisowanym 2:2 meczu sparingowym z Drutex-Bytovią Bytów.

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – AEK rozgromił na własnym terenie Apollon Limassol 6:1. To był kolejny udany mecz Trickovskiego – były piłkarz Legii wyszedł na boisko w podstawowym składzie. W 27. minucie zaznaczył swoją obecność zdobytą bramką. Na dziesięć minut przed końcem zastąpił go Farley Rosa. Macedończyk kontynuuje tym samym swoją serię – w każdym z czterech ostatnich spotkań AEK wpisywał się na listę strzelców.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – rozegrał 90 minut w meczu z Piastem.

Rafał Wolski (Wisła Kraków) – były legionista zaliczył debiut w barwach „Białej Gwiazdy”. Co prawda jego drużyna uległa Podbeskidziu Bielsko-Biała 1:2, ale Wolski może być zadowolony ze swojej postawy. Rozegrał 90 minut, asystował też przy bramce Zdenka Ondraska.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – w 72. minucie przegranego 1:2 meczu z Zagłębiem Lubin zastąpił Bartosza Kapustkę. Bramki nie zdobył, ale zdążył jeszcze obejrzeć żółtą kartkę.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – ze względu na kontuzję nie zagrał w wygranym 2:1 meczu z Derby County.