Byli legioniści: Ricardo Sa Pinto trenerem Besiktasu?

Jakub Waliszewski

Źródło: dailymail.co.uk, Sky Sport, tuttomercatoweb.com

29.01.2020 22:45

(akt. 30.01.2020 14:38)

Ivan Trickovski strzelił dwa gole dla Larnaki, Vadis Odjidja-Ofoe zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie, a Kamil Grosicki trafił do siatki angielskiego giganta. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Sa Pinto trenerem Besiktasu?

Jak podaje włoski dziennikarz Gianluigi Longari z "Tuttomercatoweb", Ricardo Sa Pinto jest faworytem do przejęcia  posdy trenera Besiktasu. "Czarne Orły" rozgrywają aktualnie jeden z najgorszych sezonów w ostatnich latach. Ekipa ze Stambułu co roku jest mocnym kandydatem do mistrzostwa, jednak obecnie znajduje się w kryzysie. 24 stycznia z klubem pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec Abdullah Avci. Po 19 kolejkach Besiktas zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli i traci 11 punktów do liderującego Sivassporu.

Dublet Trickovskiego

W meczu 17. kolejki cypryjskiej Protathlima A’ Kategorias AEK Larnaka wygrał 3:1 z AEL Limassol. "Wojownicy" wyszli na prowadzenie już w 15. minucie spotkania. Sfaulowany w polu karnym został Thomas Ioannou, a do rzutu karnego podszedł Ivan Trickovski. Macedończyk uderzył w prawy róg bramki i nie dał szans Vozinhi. W końcówce pierwszej połowy AEL Limassol doprowadził do wyrównania. Gola na 1:1 strzelił były zawodnik Piasta Gliwice, Ruben Jurado. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. W 54. minucie arbiter podyktował drugi rzut karny dla Larnaki. Do jedenastki ponownie podszedł Trickovski i ze stoickim spokojem wpakował piłkę do siatki. Kilkanaście minut później opuścił boisko przy owacji kibiców. Kropkę nad "i" postawił w 76. minucie Acoran. Hiszpan oddał dobry strzał zza pola karnego i ustalił wynik meczu na 3:1.

Gol Vadisa

Vadis Odjidja-Ofoe rozgrywa znakomity sezon. Kapitan belgijskiego KAA Gent imponuje świetnym rozegraniem piłki oraz przeglądem pola, a najlepiej oddaje to liczba 14 asyst w obecnym sezonie. Tym razem były legionista poprawił swój dorobek bramkowy. 30-latek wpisał się na listę strzelców w 88. minucie meczu przeciwko KRC Genk. Przeprowadził indywidualną akcję, minął jednego z obrońców rywali i bez problemu pokonał Gaetana Coucke. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gent 4:1.

Honorowe trafienie Grosickiego

Hull City przegrało 1:2 z Chelsea w meczu 1/16 finału FA Cup. Jedyną bramkę dla zespołu "Tygrysów" zdobył Kamil Grosicki. Reprezentant Polski strzelił gola po uderzeniu z rzutu wolnego, choć w tym wypadku można mówić o dużym szczęściu. Piłka odbiła się bowiem od nóg obrońcy stojącego w murze i zupełnie zmyliła Wilfredo Caballero. W tym sezonie "Grosik" strzelił osiem goli i dołożył do tego cztery asysty. Były legionista może zimą zmienić klub. Pojawiają się doniesienia, że rozmowy kontraktowe ze skrzydłowym prowadzą Notingham oraz West Bromwich Albion. Brytyjskie media informują też o ofercie z Celtiku Glasgow.

Dziewiąte trafienie Sadiku

W meczu pomiędzy Malagą a CD Mirandes, Armando Sadiku zdobył swoją dziewiątą bramkę w La Liga2. Piłkę w pole karne wrzucił Hicham Boussefiane, a Albańczyk wpakował ją do siatki po uderzeniu z woleja. Mecz zakończył się remisem 2:2. Po 25 kolejkach Malaga zajmuje piętnaste miejsce w tabeli.