News: Byli legioniści: Rybus i Sa strzelają po dwa

Byli legioniści: Rybus i Sa strzelają po dwa

Emil Kopański

09.03.2016 14:47

(akt. 07.12.2018 16:47)

Dublety bramkowe Macieja Rybusa i Orlando Sa, powrót Dossy Juniora do podstawowego składu – to najważniejsze wydarzenia minionego weekendu w wykonaniu byłych legionistów. Do gry powrócił też Michał Żyro, który uporał się z kontuzją. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (SD Huesca) – Huesca pokonała na wyjeździe Real Valladolid 1:0. Arruabarrena rozegrał 76 minut, po czym jego miejsce zajął Jesus Valentin.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – APOEL wygrał z Nea Salamis 1:0. Astiz rozegrał pełne 90 minut.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – drużyna Boruca wygrała na wyjeździe z Newcastle United 3:1. Były legionista strzegł bramki swojej drużyny przez 90 minut.

Marcin Burkhardt (Ullensaker/Kisa IL) – rozgrywki drugiej ligi norweskiej startują na początku kwietnia.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – Pogoń uległa na własnym terenie Ruchowi Chorzów 2:3. Dwaliszwili rozegrał 76 minut, po czym zastąpił go rezerwowy bramkarz, Dawid Kudła. Wcześniej czerwoną kartkę obejrzał bowiem pierwszy golkiper Portowców, Jakub Słowik.

Elton Brandao (JEF United Chiba) – drużyna Eltona uległa Fagiano Okayama 1:2. Brazylijczyk rozegrał 65 minut, a jego miejsce na murawie zajął Makito Yoshida. Były legionista został też upomniany żółtą kartką.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – „Łabędzie” wygrały 1:0 z Norwich City. Fabiański tradycyjnie rozegrał pełne spotkanie.

Dominik Furman (Hellas Verona) – ekipa z Werony przegrała na własnym terenie z Sampdorią Genua 0:3. Furman nie pojawił się na boisku.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar pokonał na wyjeździe Anżi Machaczkała 1:0. Gol rozegrał pełne 90 minut.

Roger Guerreiro (Villa Nova) – Villa Nova pokonała Tupi FC 1:0. Roger zapewnił swojej ekipie trzy punkty, zdobywając w 32. minucie gola na wagę zwycięstwa. Rozegrał 70 minut, zmienił go Kerlon.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – w meczu z Pogonią rozegrał 63 minuty. Jego miejsce na murawie zajął Łukasz Hanzel.

Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz) – nie zagrał w wygranym przez Sandecję 1:0 meczu z Chojniczanką Chojnice.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – Wigry poległy w starciu z Zagłębiem Sosnowiec 0:2. Jarzębowski kierował linią defensywną swojej drużyny przez 90 minut.

Dossa Junior (Eskisehirspor Kulubu) – Eskisehirspor przegrał z Besiktasem Stambuł 1:3. Dossa Junior rozegrał całe spotkanie.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – Terek wygrał z Łokomotiwem Moskwa 2:1. Nie do końca zdrowy Komorowski nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – Górnik przegrał z Legią Warszawa 1:3. Korzym nie dostał szansy ponownego pokazania się na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.

Dusan Kuciak (Hull City) – mecz „Tygrysów” z Brentford został przełożony.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – Lechia rozniosła Jagiellonię Białystok, wygrywając 5:1. Łukasik nie wystąpił w tym spotkaniu.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – ze względu na złe warunki atmosferyczne i kiepski stan muraw, start rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej przesunięto na następny weekend.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – Belediyespor uległ Fenerbahce Stambuł 0:3. Mezenga cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan wygrał z Podbrezovą 1:0, a Mucha rozegrał całe spotkanie.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – rozgrywki NASL wystartują dopiero w kwietniu.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – nie wystąpił w meczu z Wigrami.

Helio Pinto (Anorthosis Famagusta Larnaka) – Anorthosis uległ Omonii Nikozja 0:3. Portugalczyk nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Miroslav Radović (Olimpija Ljubljana) – rozegrał 90 minut w zremisowanym 0:0 meczu z NK Maribor.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – w sparingowym meczu z Szombierkami Bytom (2:3) Rocki rozegrał 62 minuty, po czym zmienił go Damian Sadowski.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – okazał się bohaterem wygranego 2:1 meczu z Łokomotiwem. Rozegrał pełne 90 minut i zdobył dwie bramki. Najpierw wykorzystał rzut karny, a w 33. minucie strzelił decydującego o zwycięstwie gola, choć niektóre źródła zapisały trafienie jako samobójcze bramkarza.

Orlando Sa (Maccabi Tel Awiw) – Maccabi rozbiło Hapoel Kfar Saba 5:0. Sa rozegrał 82 minuty, po czym zmienił go Barak Itzhaki. Portugalski napastnik był jednym z głównych aktorów meczu. Dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, w 33. i 48. minucie pokonując Ohada Cohena.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – nie zagrał w spotkaniu z Pogonią.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – nie zagrał w zremisowanym 1:1 meczu ze Stomilem Olsztyn.

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – AEK podzielił się punktami z Apollonem Limassol, remisując 2:2. Trickovski rozegrał 90 minut, pięć minut przed końcem meczu zobaczył żółtą kartkę.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – rozegrał 90 minut w meczu z Jagiellonią.

Rafał Wolski (Wisła Kraków) – Wisła zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Wolski pojawił się na murawie w wyjściowej jedenastce i zszedł z niej w ostatniej minucie, kiedy zmienił go Krzysztof Drzazga.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – Cracovia uległa na wyjeździe Lechowi Poznań 1:2. Zjawiński nie wystąpił w tym spotkaniu.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – „Wilki” we wtorek pokonały Bristol City 2:1. Były legionista rozegrał całą drugą połowę – w przerwie zastąpił Kevina McDonalda.