Jakub Waliszewski

Źródło:

12.03.2020 10:00

(akt. 12.03.2020 10:33)

Ivan Trickovski zdobył bramkę samobójczą, Michał Efir zagra w lidze okręgowej, a Nemanja Nikolić ponownie trafił do siatki. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Samobój Trickovskiego

W obecnym sezonie Ivan Trickovski znajduje się w znakomitej formie strzeleckiej, jednak tym razem pokonał własnego bramkarza. Mecz Anorthosisu Famaugusta z AEK'iem Larnaka rozpoczął się wyjątkowo pechowo dla drużyny "Wojowników". Już w 5. minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Trickovskiego.  Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Rayo, a były zawodnik Legii skierował futbolówkę do własnej bramki po uderzeniu głową. Mecz zakończył się wysoką porażką zespołu gości 3:0.

Efir zagra w lidze okręgowej

Michał Efir był piłkarzem Legii w latach 2008-2012, jednak nigdy nie przebił się do pierwszego składu. W kolejnych latach swojej kariery stopniowo przenosił się do coraz to słabszych zespołów. W ostatnich dniach 27-letni napastnik został nowym zawodnikiem ZLKS Budowlanych Murzynowo. Zespół występuje na co dzień w lubuskiej lidze okręgowej i zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli. W nowej drużynie Efir będzie także pełnił funkcję dyrektora sportowego oraz koordynatora Akademii.

Nikolić z kolejnym trafieniem

W meczu 24. kolejki OTP Bank Liga Puskas Academy przegrał z Fehervar FC 1:4. Trzeciego gola dla drużyny wicemistrzów Węgier strzelił Nemanja Nikolić. 32-latek wykorzystał złe zagranie obrońcy rywala i wpakował piłkę do pustej bramki. "Niko" wystąpił w tym sezonie w 7 spotkaniach, w których strzelił 2 gole i zanotował 1 asystę.

Gol Kazaiszwiliego

W niedzielę, 8 marca, San Jose Earthquakes przegrał z Minnesota United 2:5. Swoją pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Waleri Kazaiszwili. Piłka wybita przez Michaela Boxalla trafiła pod nogi "Vako", który bez namysłu uderzył na bramkę. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od nogi obrońcy i ostatecznie trafiła do siatki. W następnym meczu San Jose Earthquakes zagra na wyjeździe z Philadelphią Union.

Hamalainen ratuje remis

Ligowe starcie Sigmy Ołomuniec z FK Jablonec zakończyło się wynikiem 1:1. Bohaterem meczu okazał się Kasper Hamalainen. Fin pojawił się na boisku w 73. minucie meczu i zaledwie dwie minuty później zdobył wyrównującą bramkę. Piłkę z lewej strony dośrodkował Jan Krob, a "Hama" pokonał bramkarza po strzale głową. 33-latek rozegrał w tym sezonie 8 spotkań, w których strzelił 2 gole.