Armando Sadiku: Chciałbym strzelić minimum 20 goli

Jakub Waliszewski

Źródło:

02.07.2020 10:00

(akt. 01.07.2020 23:16)

Armando Sadiku strzelił kolejną bramkę dla Malagi, Wladimer Dwaliszwili zaliczył asystę, a Urał Jekaterynburg z Michałem Kucharczykiem w składzie awansował do półfinału pucharu Rosji. Co słychać u byłych zawodników Legii?

13. trafienie Sadiku

W meczu 36. kolejki LaLiga2 Malaga pokonała na własnym stadionie Gironę 2:0. Autorem drugiego trafienia w meczu był Armando Sadiku. Piłkę w pole karne zagrał Tete, a były zawodnik Legii uciekł w polu karnym obrońcom i pokonał bramkarza rywali po uderzeniu głową. Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek Malaga zajmuje 16. pozycję i ma 3 pkt. przewagi nad strefą spadkową.

Asysta Dwaliszwiliego

W minionej kolejce gruzińskiej Crystalbet Erovnuli Liga Dinamo Batumi zremisowało z Telavi 1:1. Wynik spotkania otworzył już w 1. min. Flamarion. Wladimer Dwaliszwili zagrał sprzed pola karnego do Brazylijczyka, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Oto Goszadze. Dla 34-letniego Gruzina była to pierwsza asysta w obecnym sezonie.

Urał powalczy o finał

W środę, 24 czerwca, Urał Jekarynburg pokonał na wyjeździe Szynik Jarosław 2:0 i awansował do półfinału pucharu Rosji. Michał Kucharczyk miał asystę przy jednej z bramek i przebywał na murawie do 87. minuty, kiedy zmienił go Artem Jusupow. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa "Kuchy" może liczyć na regularną grę w zespole "Trzmieli". Jak dotąd w każdym meczu wybiegał na murawę od pierwszej minuty i uzbierał łącznie 267 min.

"Dinamo jest krok wyżej niż Legia"

Sandro Kulenović porównał aktualnego mistrza Chorwacji Dinamo Zagrzeb do Legii Warszawa. „Dinamo jest krok wyżej niż Legia, choć Legia to fantastyczny klub, w którym stawiałem swoje pierwsze dorosłe kroki. Zrobiłem tam duży postęp, ale Dinamo jest krok wyżej, to klub, który bardzo dobrze radzi sobie w Europie. W Dinamo, jako młody zawodnik, nadal mogę się rozwijać jako napastnik, robić to, czego się ode mnie oczekuje".

Mecz byłych legionistów

W 29. kolejce tureckiej Super Ligue Trabzonspor zremisował z MKE Ankaragucu 1:1. W pewnym momencie na boisku przebywało aż trzech byłych zawodników Legii. W pierwszym składzie ekipy z Trabzonu znalazł się Guilherme, natomiast w zespole "Serc" na boisku byli obecni Michał Pazdan oraz Konrad Michalak.

MS| Trabzonspor 1 - 1 MKE Ankaragücü

Post udostępniony przez MKE Ankaragücü (@ankaragucu)