Jakub Waliszewski

Źródło:

04.12.2019 18:00

(akt. 04.12.2019 21:17)

Carlitos zaliczył kolejny dobry występ w Emiratach, drużyna Michała Pazdana odniosła dotkliwą porażkę, a SC Braga pod wodzą Ricardo Sa Pinto prezentuje się coraz lepiej. Co słychać u byłych legionistów?

Gol Carlitosa

W czwartek, 28 listopada, Al Wahda przegrała z Hatta Club 3:2. Pierwszego gola dla zespołu z Abu Zabi zdobył Carlitos. W 51. minucie napastnik pewnie wykorzystał podyktowany chwilę wcześniej rzut karny i doprowadził do wyrównania. Hiszpan ma już na swoim koncie sześć trafień.

Świetne statystyki Sa Pinto

Po nieudanym początku sezonu piłkarze Sportingu Braga wrócili do formy. "Arcybiskupi" zajmują ósme miejsce w lidze, natomiast w Lidze Europy mają już zapewniony awans do fazy pucharowej. Pod wodzą Ricardo Sa Pinto zespół pobił swój historyczny rekord serii meczów bez porażki, który wynosi w tym momencie 9 spotkań. Jak dotąd Portugalczyk prowadził Bragę w 23 spotkaniach. Drużyna odniosła 14 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki.

Gol Grosickiego

Od początku sezonu Kamil Grosicki jest ważną postacią w drużynie Hull City. Swoją wartość udowodnił w meczu przeciwko Preston. W 51. minucie "Grosik" zdobył bramkę na 3:0. Reprezentant Polski dostał świetne podanie z prawej strony od Jarroda Bowena i trafił do siatki po strzale z bliskiej odległości. Dla 31-letniego skrzydłowego było to szóste trafienie w tym sezonie.

90 minut Kucharczyka

Michał Kucharczyk zaliczył kolejny pełny występ w barwach Urału Jekaterynburg. "Kuchy" rozegrał jednak przeciętne zawody. W meczu z Rostowem był niewidoczny, nie stwarzał większego zagrożenia, kilkukrotnie posyłał dośrodkowania w pole karne, najczęściej kończące się fiaskiem. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Gol Triczkowskiego

Pomimo ostatnio słabej dyspozycji swojego zespołu, Iwan Triczkowski wciąż imponuje formą strzelecką. W starciu z Anorthosisem zdobył jedynego gola dla Larnaki. Macedończyk wykorzystał złe wybicie obrońcy i pokonał bramkarza po uderzeniu z woleja. Spotkanie zakończyło się porażką "Wojowników" 2:1.

Czarne chmury nad Ankaragucu

MKE Ankaragucu, którego zawodnikiem jest Michał Pazdan, spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań. "Serca" nie są w stanie pokonać rywala od 29 września, kiedy zwyciężyli z Genclerbirligi 2:1. Ostatnia porażka z Alanyasporem (5:0) była już szóstą z rzędu. Ankaragucu zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Zespół zawodzi nie tylko w ofensywie (najmniej strzelonych goli), ale też w defensywie, gdyż ma najwięcej straconych goli z całej stawki.

Trafienie Vadisa

W 17 kolejce belgijskiej Jupiler Pro League, KAA Gent pokonał na wyjeździe Kortrijk 2:0. Drugą bramkę dla "De Buffalo" zdobył Vadis Odjidja-Ofoe. W 59. minucie arbiter podyktował rzut karny, a piłkę na jedenastym metrze ustawił były zawodnik Legii. Belg uderzył w sam środek bramki i pokonał Adama Jakubecha. Jak dotąd w sezonie 2019/20 30-letni pomocnik zdobył bramkę oraz zanotował 12 asyst.