Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

10.08.2022 09:00

(akt. 10.08.2022 11:37)

Sebastian Szymański miał udany debiut, Michał Karbownik został wypożyczony do Niemiec, a Sandro Kulenović miał dwie asysty. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Znakomity debiut

Sebastian Szymański zaprezentował się z bardzo dobrej strony w swoim debiucie dla Feyenoordu. Rywalizację z Vitesse rozpoczął w pierwszym składzie i już w 31. minucie asystował przy golu Patrika Walemarka. "Szymi" dostrzegł wybiegającego na wolną pozycję Szweda, który wpadł w pole karne i umieścił piłkę przy prawym słupku. Pod koniec pierwszej połowy Szymański dołożył drugą asystę. Tym razem zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, a Danilo pokonał bramkarza po uderzeniu głową. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Feyenoordu 5:2. Sofascore ocenił występ Polaka na 8.1, co jest najwyższą oceną spośród wszystkich zawodników obu drużyn.

Karbownik znów wypożyczony

Michał Karbownik wciąż musi poczekać na swoją szansę w Brighton. "Karbo" ponownie uda się na wypożyczenie, tym razem do Fortuny Dusseldorf. "Flingeraner" występują w 2. Bundeslidze i poprzedni sezon zakończyli na 10. miejscu. - Wszyscy w klubie przywitali mnie z otwartymi ramionami. Moje pierwsze wrażenia stąd są bardzo pozytywne i już nie mogę się doczekać pierwszych meczów. Chcę mieć udział w osiąganiu dobrych wyników w tym sezonie - mówił, cytowany przez oficjalną stronę klubu z Dusseldorfu. Wypożyczenie potrwa do końca sezonu 2022/2023.

Dobry mecz Kulenovicia

Sandro Kulenović zagrał dobry mecz przeciwko HNK Rijeka. 22-latek asystował przy golach Silvio Goricana i Enisa Cokaja, a jego Lokomotiva Zagrzeb wygrała 3:1. Początek sezonu w wykonaniu Kulenovicia jest bardzo udany - w czterech spotkaniach strzelił 2 gole i 3 razy asystował przy golach kolegów z drużyny.

Asysta Luquinhasa

New York Red Bulls przegrało po emocjonującym meczu 4:5 z Colorado Rapids. Asystę przy pierwszym golu dla nowojorczyków miał Luquinhas. Brazylijczyk wycofał piłkę do Dru Yearwooda, który minął obrońcę i trafił do siatki po strzale zza pola karnego. "Luqui" zagrał w tym sezonie w 26 meczach, strzelił 7 goli i miał tyle samo asyst.

Kontuzja Fabiańskiego

Nowy sezon Premier League nie rozpoczął się dobrze dla Łukasza Fabiańskiego. "Fabian" rozpoczął co prawda mecz z Manchesterem City w pierwszym składzie, ale już w 29. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Były reprezentant Polski zderzył się z Erlingiem Haalandem i upadł z impetem na murawę. Na szczęście nie doszło do poważnego urazu i Fabiański powinien wrócić do treningu w ciągu kilku dni.

Gol i asysta Kazaiszwiliego

W 26. kolejce K League 1 Ulsan Hyundai zremisował z FC Seul 1:1. Jedyną bramkę dla "Tygrysów" zdobył Waleri Kazaiszwili. Gruzin obrócił się z piłką i uderzył z dystansu w lewy, dolny róg.

Pięć dni później "Vako" asystował w rywalizacji z Jeonbuk (1:1). Były piłkarz Legii podał do Won-Sang Uma, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył pod poprzeczkę.

Świetny występ Makowskiego

Rafał Makowski zagrał bardzo dobry mecz przeciwko Mezokovesd Zsory (4:2). 26-latek najpierw asystował przy trafieniu Mario Ilievskiego, a siedem minut póżniej strzelił efektownego gola . Piłka po jego mocnym strzale z 17. metra odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Dla Makowskiego był to 2. gol w barwach Kisvardy.

Gole, asysty i starcie byłych legionistów

W poprzedniej kolejce PKO Ekstraklasy nie zabrakło legijnych akcentów. Kamil Grosicki i Łukasz Łakomy zakończyli swoje spotkania z golem, a Rafał Wolski miał asystę w meczu z Miedzią Legnica.

W Fortuna I Lidze doszło natomiast do starcia dwóch byłych zawodników Legii. Stal Rzeszów Dawida Olejarki przegrała 2:3 z Ruchem Chorzów, którego piłkarzami są Łukasz Moneta i Mikołaj Kwietniewski. Zarówno Olejarka, jak i Moneta zdołali trafić do siatki, jednak piłkarz Ruchu dołożył do swojego występu również asystę. W innym meczu 1. ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało z GKS-em Tychy 4:1, a po jednym golu dla "Górali" strzelili Tomasz Jodłowiec i Maksymilian Sitek.