Cięcia kosztów w akademii
12-09-2018 / 16:50
(akt. 02-12-2018 / 11:22)
- Zmiany w budżecie akademii są związane z wynikami pierwszego zespołu. Po raz kolejny nie udało nam się awansować do fazy grupowej europejskich pucharów, a to wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Te dotkną wszystkie departamenty naszego klubu, również akademię piłkarską - stwierdził w poniedziałek Jacek Zieliński, dyrektor APLW.
Legijna akademia musi zacisnąć pasa. W ostatnich tygodniach trwały rozmowy, co zrobić, by ograniczenie środków było najmniej odczuwalne. Nie chciano redukować pensji pracowników, ani rozstawać się ze zbyt wieloma osobami. Ostatecznie pożegnano się z piątką pracowników, ale tylko z jednym trenerem.
Z Łazienkowską pożegnał się Robert Picuła, który w poprzednim sezonie pełnił rolę asystenta w zespole z Centralnej Ligi Juniorów. Teraz szkoleniowiec przebywał w Stanach Zjednoczonych. Rozstano się także z dietetykiem, Magdaleną Asztemborską (na zdjęciu) oraz psychologiem, Katarzyną Wójcik. Bez pracy pozostanie także Jakub Chodorowski będący kierownikiem drużyn juniorskich w trakcie meczów oraz analityk Piotr Parchan.
- Żałujemy, że do tego dochodzi, bo tracimy dobrych pracowników - słyszymy przy Łazienkowskiej. Gdyby nie zmiany budżetowe, cała piątka wciąż pracowałaby w klubie. Akademia mistrzów Polski przez brak wpływów z europejskich pucharów, musi nieco weryfikować swoje plany. Nie brakuje informacji, że drużyny młodzieżowe Legii mogą rzadziej wyjeżdżać na zagraniczne turnieje. - Są takie zawody, których koszty w dużej części pokrywa organizator. W takie będziemy celować w większym stopniu - tłumaczy Zieliński.
- Od roku wdrażamy przecież nowy program szkolenia, jest też nowy model gry. Od 1 września br. wystartowaliśmy z projektem doszkalania najmłodszych zawodników w ramach dodatkowych klas sportowych 4-6 w Szkole Podstawowej nr 392. Do tego wszystkiego potrzebujemy trenerów na boisku. Widzimy, że wszystko zaczyna nam się fajnie zazębiać, intensywność naszych treningów zaczyna wyglądać tak jak chcemy, nasze zespoły mają w meczach coraz więcej momentów gry zgodnie z naszym modelem – na dużej intensywności, z wysokim pressingiem. Nie chcemy tego popsuć, naruszając kadrę trenerską - opowiada dyrektor legijnej akademii. Zieliński zauważył także, że latem ograniczono koszty utrzymania trzecioligowych rezerw. - Zmniejszyliśmy także ogólne koszty operacyjne akademii - dodaje.
Do tej pory w akademii Legii panowało podejście, by żyć oszczędnie, a pieniądze wydawać najrozsądniej, jak się da. W tej chwili, środków będzie mniej i każda złotówka zostanie dokładnie obejrzana przed jej wydaniem. Bez udanych występów pierwszego zespołu na arenie międzynarodowej, trudno będzie o zwiększenie budżetu.
Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.
Punkty
1063
Определение причин неисправностей и последующий долговечный ремонт на новейшем оборудовании преобразователей частотных, которые произведены фирмами danfoss, дельта, vesper и другими мировыми брендами выполняется в компании prom electric . Замена IGBT полупроводниковых приборов, представляющих из себя очень ценные части во всем устройстве преобразовательной техники. Отличие транзистора IGBT от IGBT module заключается в том, что модуль может содержать один или более IGBT транзисторов, иногда включенных параллельно по схеме пары Дарлингтона для увеличения коммутируемой мощности, а также в некоторых случаях схему контроля. IGBT - биполярный транзистор с изолированным затвором, представляет собой мощный полупроводниковый прибор обычно используемый как электронный ключ для средних и высоких напряжений. Благодаря совмещению преимуществ биполярного транзистора и полевого транзистора достигается большая коммутируемая мощность и малая необходимая мощность для управления, так как управление осуществляется не током, а полем, что приводит к очень высокой эффективности этих компонетов.
Piszę na tym forum od dawna że obaj są siebie warci. Połykacie wszystko co leci, każde kłamstwo czy bajkę. Włączcie mózgi. Obaj to bardzo zdolni i cwani hochsztaplerzy. Czy wy tego nie widzicie że wydoili Legię, wycyckali panią Aldonę Wejchert. Jeden zabrał pieniądze (ale kochał tę Legię) a drugi zapłacił za akcje klubowymi pieniędzmi. I do tego, ten drugi przechytrzył.Myślał pyszałek że jest nieomylny.
Czekam, kiedy skończy się ten burdel organizacyjny, odejdzie Miodek z przydupasami i nastanie normalność z normalnym prezesem.
Pomarzyć każdy może.
Byly to jednoczesnie najobfitsze lata Legii sportowo - jesli chodzi o MP i Puchary.
Ech, jaki to byl piekny czas...
Powód jest dośc prozaiczny.. nie za bardzo mam ochotę oglądać kolejne zdjęcia naszych kopaczy.. zwłaszcza jak alternatywą jest pani dietetyk.
Faktem jest, ze jest ladniejsza od Kuchego i Rado, ale bez przesady.
Super uroda to dziewczyna Boruca i Cindy Crawford, choc ona juz przemija i moze byc tylko narzeczona jakichs starcow, typu ja.
Ona ma urode dziewczecia, a nie kobiety.
oczywiscie ze wolalbym jakas super ekstra pieknosc.
Ale przeciez trafiles w sedno: Jest ladniejsza niz Kichy i Rado ( nawet razem wzieci)
a i nie przegrala z Plockiem 1:4 ;)
To ja juz wole, zeby grzywka zarzucala ta dietetyczka.
"A ja bym chcial żeby redakcja zostawiła ten temat przypięty jako główny na jakiś czas. Powód jest dośc prozaiczny.. nie za bardzo mam ochotę oglądać kolejne zdjęcia naszych kopaczy.. "
No i duupaa blada, na glownym jest zdjecie kopaczy. Na pierwszym planie Rado, a nie dietetyczka.
Redakcja nie slucha Glosu Ludu!
@Masi, tu Jarzabek szaleje
Kontynuując naszą dyskusję o prawie do krytyki. powyżej masz przykład kogoś, kto skorzystał z "prawa do krytyki". Słusznie zauważyłeś że nie ma pojecia o tym kim są ludzie których nazwał darmozjadami. Ale uznał że ma prawo ich tak nazwać, bo tak mu sie podoba.
Otóż powszechny brak szacunku dla innych a wręcz okazywanie pogardy jest standardem. To jest atmosfera obrzydliwa moralnie. Gość się nazwał generałem, bo widocznie ma deficyt w samoocenie i potrzebował sobie coś tam przedłużyć, żeby kogoś poniżyć.
Natomiast @Petroniusz proponowal, zeby krytykujac prezesa wszyscy skladali CV na bycie prezesem.
No ale General, wyrzucac przystojna babke :)????
Ja myslalem, ze takich ludzi nie ma, istnieja tylko w wyobrazni nieodzałowanego Stanislawa Bareji. Okazalo sie, ze rzeczywistosc mocno przerosla wyobraznie Bareji.
Na poczatku myslalem, ze Jz166 to sam Mioduski. Ale przeciez prezes Legii musialby logowac sie z IP ze Szwajcarii, bo stamtad kieruje Legią (podobno).
Wiec jednak jz166 to pierwowzor Jarzabka. Kibic, ktory nie kibicuje klubowi, ale prezesowi. Nie wiem czy ciagnie mu laske, czy jest kims z jego rodziny, to w sumie nieistotne. Ale wiekszego liizoduupa nie bylo w historii tego forum.
Aha, Jarzabek, poniewaz najczesciej uzywanym przez Ciebie slowem jest "troll", to prosze doucz sie, co oznacza to slowo. Zajrzyj do google, a jesli nie wiesz jak sie szuka w google, popros jakiegos kolege lub nawet Samego Pana Prezesa - niech Ci pomoze.
Defnicją slowa "troll" w Twoim mniemaniu jest "osoba, ktora osmiela sie wypowiedziec na forum glos krytyczny wobec Milosciwie nam Panujacego Nieomylnego Pana Mioduskiego".
Otoz nie, to nie jest prawidlowa definicja slowa "troll". Wiec naucz sie, doksztalc i wtedy juz swiadomiej uzywaj tego slowa, skoro je tak kochasz.
I blagam, nie przestawaj tu pisac, bo nadajesz nieslychanego kolorytu temu forum!
Sorki
Padłem :D :D :D
Łzy wzruszenia po Twoim wywodzie aż nie pozwalają mi ścisnąć Jarząbka za gardło :D :D :D
Coz lepiej poczynić ciecia w akademii skoro ma to pomoc, niż w pierwszej drużynie bo co z tego ze mieliśmy takich kozaków w CLJ skoro teraz chuja graja w I zespole.
Lech niby przegrywał z nami a jednak trochę tych wychowanków w Eklapie ma
Wiem my to nie Lech ale do kogoś trzeba porównać.
To prawda, że dużo ryzykował budżetem uzależnionym od pucharów.
Na początku był dyletantem, ale szybko się uczył. Zatrudniał prawdziwych trenerów i jednego parodystę.
Miał również kupę szczęścia, którego z całego serca życzę Mioduskiemu.
Mioduski zatrudnił już kilku parodystów i jednego aktualnego trenera.
Miejmy nadzieję że zacznie się uczyć na błedach.
Będą to robić zawodowcy, którzy piszą komentarze za pieniądze jednej bądź drugiej strony.
Na pewno taką osobą jest "jz166" i "alaryk" bo nie wierzę że nie mają innego życia poza internetem.
Footroll, prosze nie stawiaj w jednym rzedzie Jarzabka i Alaryka, to inne pary kaloszy i ranisz moje serce :)
Niedlugo trzeba bedzie roznosic darmowe bilety po zlobkach, przedszkolach, gimnazjach, szpitalach i agencjach towarzyskich.
czy już zostały do Prezesa wysłane oferty na zakup / odkupienie całości lub choćby pakietu większościowego Legii ?
Wyzywacie Mioduskiego od gołodupców - więc jestem pewien, że sami dysponujecie nie tylko wolą zmiany ale również gotówką na jej dokonanie.
I nie interesują mnie kwoty (wiadomo tajemnica handlowa) ale ktoś może się pochwalić wysłaniem takiej oferty ? czy tylko tak wylewacie swoje frustracje ?
to stara gadka: nie mozna skrytykowac tomiku wierszy Szymborskiej, bo pojawia sie glosy: "sam napisz lepszy, jak jestes taki mundry", nie mozna skrytykowac hydraulika za spartolona robote, bo pojawia sie glosy: "nie masz prawa krytykowac hydraulika, bo sam nim nie jestes. Zostan hydraulikiem, wtedy bedziesz mogl krytykowac go za kapiacy kran". Nie mozna skrytykowac dzialan np. prezydenta, bo sam nie jestes prezydentem, itd.
Idac dalej tokiem Twojego rozumowania, to nie mozesz krytykowac wpisow innych kibicow, bo sam nimi nie jestes.
Twoje podejście do krytyki otwiera kolosalne przestrzenie do krytykowania wszystkiego przez wszystkich. Bo czyż nie możesz skrytykować programu lotów kosmicznych, bo nie jesteś kosmonautą?
Czyż nie możesz skrytykować polityki Banku Centralnego za politykę dotyczącą stóp procentowych, bo nie jesteś ekonomistą? Albo czy nie masz prawa krytykować pracy lekarza, bo nie jesteś lekarzem?
Otóż masz prawo to robić, ale jakość tej krytyki jest na poziomie listwy podłogowej.
Cała ta "słuszna krytyka" sprowadza się do stwierdzeń że trzeba wpie..lić wszystkich i wtedy będzie lepiej.
Nawet minimalne poczucie przyzwoitości umysłowej nakazuje zastanowienie się i co dalej? Ale poczucie przyzwoitości umysłowej już dawno jest w głębokiej defensywie a dominuje erupcja emocji bez refleksji.
Ja bym na przykład wyp..lił większość polskich polityków, ale nie mogę i muszę z tym żyć. Wolałbym żeby Polska była zarządzana jak Szwajcaria, ale co z tego?
Krytyka musi mieć związek z realnymi możliwościami, jesli nie ma to jest zwykłym bełkotem.
trudno mi sie z Toba nie zgodzic, ze "jakość tej krytyki jest na poziomie listwy podłogowej". Ale w sumie nie jestesmy geniuszami, milionerami, fizykami kwantowymi, tylko zwyklymi kibicami. Nie wymagaj jakichs cudow od kibicow.
Ja nie wymagam cudów, tylko prostego myślenia. Jeśli wk..wiony po meczu wyrzucisz za okna telewizor, "bo ci nerwy puściły", to co z tego wyniknie. W najlepszym wypadku czeka cie koszt a w najgorszym możesz pójść do pierdla za nieumyślne spowodowanie śmierci.
Sposób myślenia w Polsce jest paraliżujący wszystko. Wszyscy chcą krytykować a nikt nie potrafi zrobić czegoś porządnie.
Z najgrubszych spraw dotyczących nas wszystkich. Służba zdrowia czy system emerytalny zawsze były krytykowane i zawsze pojawiali się mądrale którzy wiedzieli jak go trzeba zmienić. Wype..dalali wszystko do kosza i zaczynali od nowa. Efekt? Wciąż wszyscy krytykują a nic nie działa.
Przeciez w moim wpisie nie chodzi o to aby nie poddawac dzialan Mioduskiego krytyce (naprawdę, to wyczytales w moim poscie ?).
Ja tylko uświadamiam, ze mimo iż stopa zycia w Polsce się podwyzsza, to ludzi którzy chcą inwestować w sport nie male pieniazki - jest jak na lekarstwo. A i o tych zza granicy również ani widu ani slychu.
To projekt Mioduskiego (bo wylozyl iles tam milionow euro) i w dużej mierze jesteśmy poki co na niego zdani.
Oczywiście sa tacy , którzy oprócz gadania / krytyki chcieliby zastosować działania które bylyby szkodliwe dla Prezesa ale w jeszcze większej mierze dla Legii, która tak latwo Ci sami ludzie widza u siebie w sercu i glowie.
Być może Mioduski pogubił się z doborem trenerów, być może przecenił swoją zdolność doboru właściwych ludzi na właściwe miejsce, ale z pewnością jest inteligentnym gościem który wyciągnie właściwe wnioski.
W Polsce nie istnieje klub z modelowym zarządzaniem, nie ma się od kogo uczyć. Na rynku nie ma pracowników na kierownicze stanowiska, którzy potwierdzili swoje kompetencje w pracy w klubach. Ciągłe rewolucje nie pozwalają na powstanie rynku dyr. sportowych, prezesów a nawet trenerów.
Nie ma ludzi ani firm nie popełniających błędów, są tylko tacy którzy potrafią zrozumieć gdzie je popełnili i wyciągnąć wnioski.
W piłce inercja jest dosyć duża, bo obowiązują wieloletnie kontrakty, których nie można zerwać bezkarnie z dnia na dzień. A więc musi minąć sezon albo 2 żeby wyprostować jakieś błędy.
Czy ktoś może wskazać klub w Polsce który realizuje w 100% marzenia kibiców? Ja myślę że nie ma takiego nawet na świecie. Nawet Real czy Barca mogą nie spełniać oczekiwań niektórych fanów.
Myślę że większość kolegów odkleiła się od rzeczywistości.
Pilka to nie jest taki typowy biznes - tez wg mnie prezes sie uczy i to widac
Lesny mial farta i to ostrego a Mioduski nie ma - ale predzej czy pozniej wyjdzie na jego
Z przykrością stwierdzam że w Polsce logika nie jest czymś, czym sie kierujemy.
Dominujące są jakieś interesiki i bezinteresowna chęć szkodzenia, co między innymi miało wyraz w próbie nałożenia na Legię kosmicznego podatku od nieruchomości. Przecież to jest wbrew logice istnienia klubów sportowych, które mogą i powinny spełniać ważną funkcję społeczną, polegającą na upowszechnianiu sportu. Tak się dzieje wszędzie tam gdzie właściwie rozumieją rolę sportu w edukacji młodzieży.
Brak logiki widac również w ocenie naszej piłki i oczekiwań. Nie mamy szkolenia na poziomie a oczekujemy że będziemy mieli dobrych piłkarzy.
Jako kraj inwestujemy w technologie zeszłego wieku i oczekujemy że staniemy sie innowacyjną gospodarką.
Im dłużej na to patrzę, to co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Polska jest skazana na zaścianek w nowoczesnej cywilizacji. Marzymy o tym żeby wszystko było jak w XIX w a oczekujemy że będziemy żyć jak w XXIw.
Rozumienie związków przyczynowo-skutkowych jest na dramatycznie niskim poziomie. A więc logiki w Polsce praktycznie nie ma.
Boras44, w przypadku Legii: Mioduski zwalnia sam siebie.
W swiecie idealnym byloby to mozliwe :)
To jest jednak kliniczny przypadek :D
On nie może być opłacany. Chyba, że ma szefa kretyna. Hmmm... To jednak może :D
Zawsze myślałem, że są granice s k u r w i e n i a, ale jednak się myliłem. Nasza ściereczka JZ wyznacza nowy poziom.
PUKE!!!
W Legii niedługo zostanie sam Mioduski ze swoimi przydupasami.
Jak na to patrzę to Legia jest w gorszej sytuacji niż za ITI.
A co ma Darek? Codziennie oglądasz z bliska i łapiesz smaki - może nam opowiesz klakierku? :)
zarobil 500 000 euro, wiec ma z czego
Calypso Fitness Warszawa Arkadia
Warszawa, Al. Jana Pawła II 82, tel. 22 123 91 38
www.calypso.com.pl/klub/calypso-fitness-warszawa-arkadia/trenerzy/
Brawo :D Powiedz jeszcze, że masz pianę jak widzisz "wzrost o xx%" zamiast "o xx punktu procentowego" i Cię polubię :) :) :)
Ja albo łycha, albo browar. Chyba, że się trafi jakaś prawdziwa śliwowica, ewentualnie zacny HandMade ;) Trza się kiedyś ustawić, żeby wypić za "błędy na górze" :) Darek sprawia, że szybko nie skończymy :D
@Redakcja gratuluję "refleksu"...
weszlo.com/2018/09/12/mowisz-brychczy-myslisz-legia-64-lata-jednym-klubie/
Gulasz ze złotych myśli Pana Darka. Są takie wielkie i pyszne!
,,,
...
Mamo, co z tą kolacją?
Przepraszam... Wrzuciłam do zimnej wody i zniknęły...
zmiana opieki medycznej w drugiej drużynie Legii - (wg legia.com) w miejsce specjalisty ortopedy traumatologa (wg legia.net)zatrudniono lekarza pracującego w szpitalu św Anny na stażu podyplomowym. Z całym szacunkiem dla młodego lekarza piłkarze drugiej drużyny lepiej niech unikają ostrych starć bo opieka medyczna nie ma doświadczenia i niezbędnej w medycynie sportowej wiedzy
Cała magia polega na zatrudnianiu mądrzejszych od siebie. Wspieraniu ich. Nie wp... się w ich pracę. I mądrym kontrolowaniu.
Tylko i aż tyle.
Rekin biznesu Dariusz tego nie pojmuje i już nie pojmie.
#MioduskiOut
Ale Ty mnie bawisz :D To musi być miłość na cały etat :D :D :D
Pewnie nie znacie powiedzenia:
§1 szef ma zawsze racje
§2 jesli nie ma to patrz §1
Nie potrzeba tu takich fachowców.
A wystarczyło by, aby piłkarze 1 zespołu, zarabiający horrendalne pieniądze do prezentowanych umiejętności, którzy nie ponieśli żadnych konsekwencji kolejnego blamażu, zrzucili się po 1,5 tys. od łba co miesiąc. Oni by tego specjalnie nie odczuli, a potrzebnych ludzi nie trzeba by było zwalniać.
Taki podatek od dania ciała.
- obecne kontrakty piłkarskie to patologia
- Już podniósłby się wielki krzyk jak można obniżać zarobki takim "legendom" jak Kucharczyk, Radovic czy nowy bożek Malarz
- bunt w szatni i na boisku
Mam dalej wyliczać?
I nie - nie cieszyłem się, bo od dawna widziałem, dokąd zmierza Legia jako cała organizacja. Bo to nie Legia zdobyła tytuł. To reszta komediowej eKlapy oddała go bez walki.
Ty patrzysz na metr przed maskę samochodu na autostradzie, a ja widzę przeszkodę kilometr dalej. I różnica jest taka, że w nią prujesz, a ja spokojnie hamuję.
A teraz - zjazd klaskać. Nie chce mi się z Tobą gadać. I jeszcze jedno - przed snem wymyj uszy - lepiej wywiady Mioduskiego będą Ci wpadać.
1. Złodziej i śmieć obleśny. Rozumiem, że w lustro spojrzałeś?
2. Finał PP jak zawsze oglądałem na żywo. I zobaczyłem, jak wspaniale Pan Dariusz poradził sobie z kibolstwem. Nie, nie arkowym. Naszym, własnym, legijnym. Było mi WSTYD, że siedzę w koszulce Legii i na to patrzę.
OSTATNI sztandar, pod którym Dariusz Dzielny przejmował klub - legł w błocie.
Dalej chcesz? To zapraszam. ZERO merytoryki klakierku. MIAŻDŻĘ CIĘ w każdym zdaniu, które nieudolnie wypluwasz.
O taki zapis, powinny nowe umowy dla piłkarzy się wzbogacić. Tylko to nie powinno być jedyne 1,500zł. To powinny być potrącenia rzędu 40-50%. Tyle.
Jeżeli dany piłkarz krzywi się przed podpisaniem, to znaczy, że przyszedł do Legii pobimbać.
Karać tych, którzy w danym blamażu rozegrali 45 minut i w górę. W Legii zbyt duża oaza dla piłkarzy powstała. Czas z tym skończyć. Tu nie jest liga niemiecka czy inna by ich przepłacać, bo liga nosi paradoksalną nazwę - "ekstraklasa".
Na duże pieniądze w ostatnim czasie, zasługiwali w Legii jedynie Ljuboja, VOO, Niko i Prijo. Może w krótkich epizodach Rado, ale to już dawno.
dlatego nie proponowałem obniżenia przez klub kontraktów, tylko taką pro-ludzką postawę, że ci nasi kopacze po prostu, w odruchu przyzwoitości zrzucą się po te parę złotych z pensji, które sięgają 100 tys miesięcznie. Tak po prostu, że uznają, że wypada pomóc, skoro to de facto pokłosie ich znakomitych występów.
Ale może mam zbyt wielką wiarę w ludzką przyzwoitość.
Niestety, te zdjęcie tej Pani, to kazałbym powiesić w szatni Legii oraz w gabinecie Prezesa + pozostałych zwolnionych, by zobaczyli, co wspólnie zmajstrowali w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że są z siebie wszyscy dumni. Mam dość przy tym tej chorej wojny czy Leśny czy Miodek.
A większość błaznów zwanych piłkarzami w klubie.
Ja to się już o ten rekord martwię. Miodek już pokazał, że potrafi bić wszystkie rekordy. Oby tak się nigdy nie stało.
(L)
"Porażkę biorę na siebie"
Tylko jego tu nie ma, za to jest sporo mądrali, którzy mnie latem wk..wiali krzycząc "koniecznie Klaf", a teraz ojej jakie nieszczęście, z czego to się wzięło.
Trzeba złapać odpowiedni balans między kosztami i jakością. To że jest to mozliwe świadczy fakt że jest sporo klubów z biedniejszych lig które dosyc regularnie grają w pucharach a nasze kluby nie.
Wielu wspomina Leśnodorskiego, ale zapominają o tym że awans do LM zaledwie pokrył zadłużenie. Jeśli przyjąć że awans zdobyliśmy z udziałem szczęścia w losowaniu a na boisku mimo to wygrywaliśmy o piczy włos, to świadczy po jak cienkim lodzie chodziliśmy.
Trzeba poprawiać efektywność zarządzania kasą a nie tylko dosypywać kasy do kominka.
Masz wiele racji. Ale. "Awans do LM ledwie pokrył zadłużenie". Sprecyzujmy. Nie "pokrył", tylko pozwolił na spłatę całego, pozostałego zadłużenia do ITI.
Jest różnica między zasypaniem krótkoterminowych zobowiązań, a spłatą zadłużenia powstałego w momencie przejmowania firmy.
Nie widziałem umowy, ale zakładam, że obsługa tego zadłużenia to nie była przysłowiowa złotówka rocznie. Czyli wykonany ruch z jednej strony uporządkował ostatecznie kwestie właścicielskie, z drugiej pozwolił na skończenie z przepalaniem kasy na obsługę zadłużenia. Więc - moim zdaniem - się broni. Tym bardziej, że ITI trzeba by w końcu i tak zapłacić.
W momencie podejmowania tej decyzji nie było żadnych przesłanek świadczących o tym, że w kolejnym sezonie (a nawet dwóch) nie wejdziemy do grupy LE. I że Pan Dariusz weźmie się za to, o czym nie ma bladego pojęcia, niszcząc ten klub.
tyle co zaoszczędzili to nie jest nawt 1 procent tego co stracili nie awansując do grupy LE, a jest to nawet mniej niż pensja, wypożyczenie Małrycego i oddanie z dopłatą Dąbrowskiego
takiego przygłupa-prezesa Legia nigdy nie miała w historii
obawiam się, że to nie koniec decyzji, za które w psychiatryku faszerują silnymi lekami i zakładają kaftan
Szkoda że własnej pensji nie obciąłeś sobie prezesie właścicielu...
Żenujące.
No ale tej dietetyczki to szkoda :( Pierwszy raz ją widzę, a już żałuję, że odchodzi :)
Darek Mioduski zawsze dziewica, teraz i zawsze!
A kto uwazą inaczej ten deebil, kibol lub troll.
jak Ty wymawiasz nazwisko byłego prezesa?
Nie wiesz, że na tej stronie wg prawdziwych kibicuff to obleśny, koralik lub złodziej :)
Wiadomo, że co złego to on, a my się świetnie i prężnie rozwijamy ;)
I nie zapominajcie o Leśnokibolskim, stworzonym przez Jarząbka166 aka Goebbelsik166. Już nie tylko deebi, kibol i troll, ale ostatnio i hejter stał się bardzo modny.
A jak już jesteśmy w temacie tego, którego nazwiska wymawiać nie wolno (w formie niezmienionej), to kilka dni temu jadąc mostem Łazienkowskim w stronę Centrum trochę po chamsku wepchałem się w wolne miejsce przy ślimaku prowadzącym z Wału Miedzeszyńskiego. Spieszyło mi się, to jadę, ładuje się przed jakieś srebroszare metaliczne cudo wjeżdżające od prawej, nawet nie wiem co to za marka, przejedżam, a tam przy otwartym oknie wychyla się nie kto inny jak Boguś. Trudno w to uwierzyć ale naprawdę tak było i nie zmyślam.
Ciekawe skąd wziął na to pieniążki? Pewnie z Legii ukradł.
pewnie przez zaskoczenie.
Jak jest wiadomo, że będzie "gorący" temat to siedzą od rana i 5 minusów na wejściu to norma :) Plus jeszcze paru "fanów" Leśnego karmiących się czystą nienawiścią, a nie zarobkiem ;)
W bursie przecież mieszkać się nie da :(
legionisci.com/news/75244_Komentarz_Pikowanie.html
Jeśli tak, to pisz i linkuj więcej. Może zlikwidujesz głód na planecie albo wybory miss uniwersum.
Poprawiłeś sobie ego tym jakże merytorycznym i wiele wnoszącym do dyskusji pierdem?
Rozumiem, że wg Ciebie wszyscy mają zamknąć twarze i zgodnie klaskać Prezesowi Tysiąclecia?
Wybacz, ale jak ktoś mi pluje w twarz, to nie mawiam, że zbiera się na burzę. Ale - jak widzę - Twój konformizm jest na innym, kosmicznym poziomie. Nieosiągalnym dla takiej linkującej miernoty jak ja.
Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę spokojnego, udanego, wyklaskanego wieczoru :)
Nie dyskutuj z cepem, bo sprowadzi Cię do swojego prostego poziomu i pokona doświadczeniem.
Fakty i cytaty przedstawione w linku są kompromitujące dla Miodka i pseudo-zarządu, dlatego odzywają się klawisze.
Miejmy nadzieję, że tym razem prezes zatrudnił trenera.
No własnie nie rozumiesz. To tylko twoje słowa , a nie moja "myśl", koniu. Kombinuj dalej
Widzę, że nie rozumiesz. O D P I E R D O L się z łaski swojej, ode mnie. Bo jeśli mówisz, że nie jestem kibicem Legii, to Ty jesteś TapMadl z damską torebką.
Miałem niewątpliwą przyjemność oglądać na przykład awans Legii do LM. Nie. Nie teraz. Z Goeteborgiem. I nie w TV. Na żywo.
Więc powtórzę. O D P I E R D O L się ode mnie i innych kibiców Legii. A jak chcesz ssać Darkowi, to dołącz do JZ 166 - razem stworzycie cudowny duet.
Bez odbioru biedny klakierku.
Po co w akademii dietetyk nie mówiąc już o psychologu.
hehehe
Ile takie 5 osób może zarobić w rok? A ile zarabia jakiś menadżerek ktoremu wypłacają pieniazki za kontrakt jakiegos gamonia co w ogole nie gra?
Sama prawda całą dobę...
No oczko w głowie.. obecnie łzawi i najlepiej byłoby na chwilę przymknac :D
Myślę, że się wręcz odlepiło. Temu Prezesu ;)
Straty w zwiazku z kretynskimi decyzjami na gorze bez konsekwencji dla autorow, za to 'oszczednosci' na szeregowych pracownikach.
Kumpela pracowala w centrali banku gdzie ograniczono liczbe lampek na biurka i zachecano pracownikow instrukcja w kuchni do nie podgrzewania wody na herbate w czajniku elektrycznym tylko dla jednej osoby ((;
Idziemy do przodu po zmianie właścicielskiej,nie ma co
Niestety. Pod światłym przywództwem Pana Mioduskiego znaleźliśmy się w tej drugiej grupie.
Tanio, szybko i dobrze. Nie da się nic zbudować używając jednocześnie tych trzech słów. A wmawia nam to Pan Prezes od półtora roku.
Efekt jest taki, że koszty są cięte pozornie i nie tam, gdzie ewentualnie można. Powoduje to niewspółmierny do "oszczędności" spadek przychodów.
Dobrze? Tak... Jest dobrze, ale nie tragicznie... I to chyba wystarczy za podsumowanie.
Szybko? Ba! Wręcz błyskawicznie! Z poważnej drużyny i zespołu ocierającego się o europejskiego średniaka (pierwsza 60 w rankingu UEFA), lecimy na - za przeproszeniem - pysk. Na każdym polu.
BRAWO!
Teraz Miodek może dostrzeże jakich szkód narobił swoimi błednymi decyzjami co do zatrudniania amatorów na stanowisko trenera Legii. Tylko pytanie czemu inni muszą cierpieć,bi przecież Prezes sam się nie zwolni.
A nie tylko kasa i pochwały.
łał
4000 to ma handlowiec a nie trener czy dietetyk w akademii...
Poczytaj sobie ile tak na prawdę płaci pracodawca a ile tobie się wydaje...
Teraz juz bardziej łał, Rockefellerze?
Jeszcze ograniczyć spożycie kawy, od jutra własny cukier i mleko
a prezes i zarząd dalej koszą bez zmian o kopaczach nie wspominam bo oni nie do ruszenia
zaraz będzie strajk i kolejne koszta