Dawid Grzelak

CLJ: Drugi sparing, druga wygrana!

25.07.2020 17:30

(akt. 25.07.2020 17:38)

Juniorzy starsi Legii Warszawa odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo przed startem sezonu. Tym razem Wojskowi wygrali 2:1 z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki z IV ligi. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Wiktor Gaweł i Wiktor Kamiński.

Mecz lepiej rozpoczął się dla zespołu z IV-ligi. Rywale zdobyli bramkę już w 5. minucie. Jeszcze w pierwszej połowie juniorzy starsi Legii zdołali doprowadzić do wyrównania. Po centrze Michała Kochanowskiego z rzutu rożnego, piłkę do siatki głową skierował Wiktor Gaweł, który od kilku dni przebywa na testach w stołecznym klubie. To napastnik z rocznika 2003, o którym więcej pisaliśmy tutaj.

Warto dodać, że w meczu z Ożarowianką nie zagrali Patryk Pierzak, Hubert Derlatka, Dawid Barnowski oraz Kajetan Staniszewski. Cała czwórka wystąpiła w sparingu III-ligowych rezerw Legii z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

W przerwie trener Grzegorz Szoka wprowadził osiem zmian. Po godzinie gry warszawiacy wyszli na prowadzenie. Po zagraniu Dawida Grzelaka, bramkę zdobył Wiktor Kamiński. Ostatecznie legioniści zwyciężyli 2:1. Warto dodać, że trzy dni wcześniej pokonali Jagiellonię Białystok (szczegóły). Za tydzień (1.08) warszawiacy zagrają w Legia Training Center ze Śląskiem Wrocław (CLJ).

Plan przygotowań juniorów starszych - a także zmiany w zespole i sztabie - można znaleźć tutaj

Legia Warszawa CLJ U-18 – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 2:1 (1:1)

Gaweł (28. min.), Kamiński (61. min.) – (5. min.)

Legia w I połowie: Kikolski – Pacek, Bednarz, Urban, Imiołek – Wicenciak, Munik, Rytelewski, Skwierczyński – Kochanowski – Gaweł

Legia w II połowie: Sobczuk – Pacek, Myszka, Urban, Czajkowski – Gaweł, Ślendak, Dawid, Grzelak – Vidosević – Kamiński