Bartłomiej Ciepiela

CLJ: Legia lepsza od rezerw Wisły

20.02.2019 14:58

(akt. 21.02.2019 16:03)

Legia Warszawa wygrała u siebie 1:0 z rezerwami Wisły Płock w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Jedynego gola dla „Wojskowych” strzelił Bartłomiej Ciepiela.

W podstawowym składzie ujrzeliśmy m.in. Bartosza Rymka. Dla gracza trzecioligowych rezerw było to pierwsze spotkanie po siedmiomiesięcznej pauzie spowodowanej urazem. Po zmianie stron na boisku pojawił się z kolei Mateusz Szyszkowski, który stracił większość rundy jesiennej przez uciążliwą kontuzję. Legioniści od początku mieli przewagę optyczną, starali się częściej gościć na połowie przyjezdnych. Płocczanie natomiast nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. W pewnym momencie do ataku ruszył Nikodem Niski. Etatowy reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej zagrał futbolówkę w pole karne, a po lekkim zamieszaniu futbolówkę do siatki posłał Bartłomiej Ciepiela, który zimą dołączył do zespołu Piotra Kobiereckiego

Po przerwie na murawie zameldował się Paweł Urban. Zawodnik z rocznika ’01 pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ale płynnie porozumiewa się w języku polskim. Co ciekawe, Urban w letnim okienku trasferowym testował się już przy Łazienkowskiej. Ostatnio trenował zresztą w Warszawie razem z juniorami starszmi. Sytuację sam na sam na początku drugiej połowy miał Mateusz Misiak, jednak snajper niestety jej nie wykorzystał. Były napastnik ŁKS-u w końcówce spotkania był bliski zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego, ale uderzył minimalnie obok słupka. "Wojskowi" chcieli podwyższyć prowadzenie, często przechwytywali piłkę blisko „szesnastki” Wisły. Legia dowiozła zwycięstwo do samego końca, a w sobotę zmierzy się u siebie z Lublinianką Lublin.

Legia Warszawa CLJ – Wisła Płock II 1:0 (1:0)

Ciepiela (20. min.)

Legia w I połowie: Kobylak – Mosór, Goliński, Gładysz – Niski, Kusiński, Rymek, Czado – Ciepiela, Włodarczyk, Leszczuk

Legia w II połowie: Tobiasz - Goliński, Mosor, Gładysz – Wach, Rymek (55’ Olejarka), Kusiński (65' Szyszkowski), Czado – Ciepiela (55’ Preuss), Misiak, Urban