CLJ: Ósma porażka w sezonie

06.04.2019 15:51

(akt. 06.04.2019 17:39)

Legia Warszawa przegrała u siebie 0:3 z Wisłą Kraków w ramach 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył Emmanuel Kumah, a jednego gola strzelił Arkadiusz Kasia.

Stołeczny klub przystępował do tego meczu z kilkoma zmianami. Po pierwsze, na ławce trenerskiej zabrakło Marka Saganowskiego, który stał się asystentem w "jedynce". Jego rolę w CLJ przejął Tomasz Sokołowski II. Poza paroma kontuzjami, ekipie z Łazienowskiej nie moogli pomóc Ariel Mosór, Jakub Ojrzyński czy Szymon Włodarczyk. Wspomniana trójka w piątek wróciła ze zgrupowania reprezentacji Polski.

W początkowych fragmentach spotkanie był wyrównane. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska, czasami goście nieco odważniej zapędzali się pod pole karne Gabriela Kobylaka. Przyjezdni starali się atakować głównie po rajdach w bocznych sektorach i wycofaniach w "szesnastkę". Miejscowi co jakiś czas również potrafili stwarzać zagrożenie. Różnicę robił m.in. Łukasz Łakomy, który skutecznie mijał rywali i otwierał korytarze dla nabiegających partnerów. Jedni i drudzy nie ustrzegali się błędów - przeważnie z przodu.

Minęło pół godziny i przyjezdni objęli prowadzenie. Emmanuel Kumah ruszył środkiem, oddał strzał z kilkudziesięciu metrów. Futbolówka prześlizgnęła się interweniującemu Kobylakowi po rękawicach i wpadła do siatki. Co więcej, Ghańczyk pokonał golkipera Legii parę chwil później. Zawodnik dopadł do dośrodkowania z lewej strony i głową skierował piłkę do bramki.

Po przerwie gospodarze próbowali podkręcić tempo, przez co częściej przebywali na połowie przeciwnika. W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Bartłomiej Ciepiela. Ofensywny pomocnik, zdaniem arbitra, symulował w polu karnym i musiał opuścić boisko. Nie dość, że warszawiacy przegrywali różnicą dwóch goli, to przez ponad 30 minut grali w osłabieniu. Bliski szczęścia w pewnym momencie był Dawid Wach. Legionista uderzył ponad poprzeczką po centrze Łakomego. Później z dystansu wprost w bramkarza "Białej Gwiazdy" strzelił Mateusz Leszczuk.

Wiślacy próbowali zaś kontraataków i jeden z nich im się udał. Arkadiusz Kasia otrzymał podanie ze skrzydła, oddał strzał, który po rykoszecie wpadł do siatki. Ekipa Pawła Regulskiego do samego końca kontrolowała boiskowe wydarzenia i zasłużenie wygrała. "Wojskowi" przegrali ósmy z kolei mecz w bieżących rozgrywkach.

CLJ: Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:3 (0:2)
Kumah (30. min., 37. min.), Kasia (66. min.)

Żółte kartki: Ciepiela, Łakomy

Czerwona kartka: Ciepiela (dwie żółte)

Legia: Kobylak - Gładysz, Goliński, Czach (46' Wach) - Niski, Łakomy, Ciepiela, Konik - Grabowski (55' Misiak), Preuss (79' Lisowski) Leszczuk (79' Czado)