CLJ

CLJ: Ósme zwycięstwo w sezonie

30.10.2019 16:10

(akt. 30.10.2019 16:13)

Legia Warszawa wygrała 2:1 z Gwarkiem Zabrze w trzynastej kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla „Wojskowych” zdobyli Dawid Grzelak oraz Jakub Kwiatkowski.

Ekipa Grzegorza Szoki musiała sobie radzić w tym spotkaniu m.in. bez Jehora Matsenki czy Szymona Włodarczyka, który znalazł się w kadrze trzecioligowych rezerw na spotkanie z Odrą Opole w ramach Pucharu Polski.

Przyjezdni umieścili futbolówkę w siatce już w drugiej minucie. Po pierwszej połowie, to gospodarze prowadzili jednak z zabrzanami 2:1. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Dawid Grzelak oraz Jakub Kwiatkowski. Legia z czasem starała się wrzucać jeszcze wyższe tempo i kreować więcej dogodnych sytuacji strzeleckich. Stołeczny klub szukał rozwiązań, dzięki którym mógłby zaskoczyć Gwarka. Kilka minut po zmianie stron, Dawid Barnowski sprytnie wypuścił Kacpra Gościniarka w pole karne, po akcji lewym skrzydłem. Pomocnik próbował uderzyć piłkę na wślizgu, lecz golkiper rywali wyszedł z opresji. Miejscowi mieli sporo do powiedzenia, byli nieustępliwi i próbowali podwyższyć prowadzenie. Goście zdołali odpowiedzieć m.in. uderzeniem z rzutu wolnego, jednak Kacper Tobiasz, golkiper drugiego zespołu Legii, był na posterunku.

Ostatecznie Legia zwyciężyła w Rembertowie 2:1 z Gwarkiem. Warszawiacy kolejne ligowe spotkanie rozegrają 9 listopada. Ich rywalem na wyjeździe będzie Wisła Kraków.

CLJ: Legia Warszawa – Gwarek Zabrze 2:1 (2:1)

Grzelak, Kwiatkowski

Legia (skład wyjściowy): Tobiasz - Derlatka, Rokosz, Rytelewski, Kwiatkowski - Munik - Grzelak, Grabowski, Gościniarek, Barnowski - Pierzak