Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

02.12.2022 22:30

(akt. 02.12.2022 22:32)

W sobotę, 3 grudnia (godz. 12:00), juniorzy starsi Legii zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w 17. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dla obu drużyn będzie to ostatni mecz o punkty w tym roku.

W poprzedniej kolejce "Wojskowi" przerwali serię 6 meczów bez zwycięstwa i pokonali w LTC 1:0 Jagiellonię Białystok. Jedyną bramkę zdobył (w 81. minucie) Wiktor Kamiński. Wygrana pozwoliła legionistom awansować na 10. miejsce (22 punkty; 7 zwycięstw, 1 remis, 8 porażek), aczkolwiek ich przewaga nad strefą spadkową wciąż wynosi tylko 3 "oczka".

Po 16 meczach Zagłębie jest na 9. pozycji z dorobkiem 24 punktów (7 zwycięstw, 3 remisy, 6 porażek). Mistrzowie CLJ z poprzedniego sezonu mają zniżkę formy, gdyż nie wygrali żadnego z czterech ostatnich spotkań (2 remisy, 2 porażki). Poprzedni mecz między Legią a "Miedziowymi" (na początku sezonu) zakończył się zwycięstwem stołecznej drużyny (5:2).

Wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem odbędzie się w sobotę, 3 grudnia (godz. 12:00). Po jego zakończeniu na Legia.Net pojawi się relacja z występu "Wojskowych".