CLJ

CLJ: Pewne wyjazdowe zwycięstwo

24.08.2019 13:40

(akt. 24.08.2019 14:27)

Legia Warszawa zwyciężyła na wyjeździe 3:1 z UKS-em SMS Łódź w trzeciej kolejce Centralnej Ligi Juniorów.  Dwie bramki dla gości zdobył Jakub Kwiatkowski, a jednego gola strzelił Jehor Matsenko. W przyszłym tygodniu warszawiacy zagrają u siebie z Zagłębiem Lubin.

Początek spotkania był wyrównany, obie drużyny wzajemnie się kontrolowały, aczkolwiek miejscowi mieli trochę więcej do powiedzenia. Goście jednak nie dali się zaskoczyć, a w 28. minucie objęli prowadzenie! Patryk Pierzak dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony, a piłkę do siatki, z bliskiej odległości, skutecznie skierował Jehor Matsenko. Po bramce dla "Wojskowych", przyjezdni zaczęli tworzyć więcej okazji, częściej przebywali na połowie przeciwników konstruując parę akcji. Przed przerwą ekipa Grzegorza Szoki ponownie trafiła do siatki! Łukasz Rytelewski zwiódł rywala w środku pola i posłał miękką centrę za plecy obrońców, w kierunku Jakuba Kwiatkowskiego. Zawodnik z rocznika '03 znalazł się w polu karnym i skutecznie przelobował golkipera łodzian.

Po przerwie legioniści mogli podwyższyć prowadzenie. Aleksy Krasicki pobiegł prawą flanką i wycofał piłkę do nadbiegającego Kwiatkowskiego. Strzelec gola w pierwszej odsłonie został jednak przyblokowany przez gracza gospodarzy. Po godzinie gry, Kwiatkowski zdobył drugą bramkę w spotkaniu. Piłkarz został wyposzczony przez Jakuba Czajkowskiego, minął bramkarza SMS--u i, będąc po presją wracających defensorów, wpakował futbolówkę do siatki. W ostatnim kwadransie boisko, z powodu lekkiego ukłucia w mięśniu dwugłowym, opuścił Hubert Derlatka. W doliczonym czasie łodzianie wywalczyli "jedenastkę", którą wykorzystali.

CLJ: UKS SMS Łódź – Legia Warszawa 1:3 (0:2)

(90. min. - k.) - Matsenko (28. min.), Kwiatkowski (42. min., 60. min.)

Legia: Kowynia – Derlatka (75’ Szewczyk), Rokosz, Rytelewski, Imiołek (71’ Dawid)  - Kwiatkowski, Matsenko, Czajkowski, Krasicki (49’ Grabowski) - Pierzak – Włodarczyk (62’ Grzejda)