clj

CLJ: Pewne zwycięstwo z Ruchem

17.03.2019 14:13

(akt. 17.03.2019 15:13)

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 3:1 z Ruchem Chorzów w ramach 19. Kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki dla stołecznego klubu zdobył Szymon Włodarczyk, a jednego gola strzelił Wiktor Preuss.

Już w początkowych fragmentach spotkania gospodarze mogli objąć prowadzenie. Miejscowi otrzymali rzut karny, ale na posterunku stanął Gabriel Kobylak, który obronił strzał rywala. Przyjezdni walczyli, szukali różnych rozwiązań. Minęło pół godziny gry i futbolówkę do siatki, po asyście Dawida Wacha, posłał Wiktor Preuss. "Wachu" pomknął lewą stroną, wpadł w pole karne i z pięciu metrów wyłożył piłkę jak na tacy do Preussa, a ten z zimną krwią wpakował ją do bramki. Po kilkudziesięciu sekundach „Niebieskim” udało się doprowadzić do wyrównania. Jeszcze przed przerwą, sprawy w swoje ręce wziął Szymon Włodarczyk. Bartłomiej Ciepiela prostopadle wypuścił Wacha, a wahadłowy wypatrzył "Włodiego", który dopełnił formalności.

Po zmianie stron goście starali się kontrolować boiskowe wydarzenia i co jakiś czas podkręcać tempo. W 67. minucie Michał Gładysz posłał piłkę przekątną do Patryka Konika. "Koniu" pobiegł flanką i asystował przy trafieniu Włodarczyka. „Wojskowi” zwyciężyli 3:1 i za tydzień zagrają u siebie z Lechem Poznań.

CLJ: Ruch – Legia 1:3 (1:2)

Iwanek (32. min.) - Preuss (30. min.), Włodarczyk (40. min., 67. min.)

Legia: Kobylak – Wach (75' Szyszkowski), Mosór, Czach, Gładysz, Czado (38' Konik) – Preuss (60' Lisowski), Łakomy, Ciepiela, Leszczuk (60' Grabowski) - Włodarczyk