CLJ: Pogonić „Portowców”

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

08-03-2019 / 23:24

(akt. 09-03-2019 / 12:10)

W sobotę o godzinie 14:00 w Rembertowie, Legia Warszawa zagra z Pogonią Szczecin w pierwszym meczu o punkty w 2019 roku. Obecnie stołeczny klub plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Centralnej Ligi Juniorów, z kolei rywale są sklasyfikowani na piątej pozycji. Transmisję na kanale Youtube przeprowadzi „Łączy nas piłka”. Po końcowym gwizdku pojawi się relacja tekstowa z tego spotkania.

Legioniści do prowadzącej Korony tracą na ten moment sześć punktów. Warto jednak podkreślić, iż żółto-czerwoni mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie. „Wojskowi” mają z kolei trzy „oczka” więcej od szczecinian. Ekipa Marka Saganowskiego chce zrewanżować się rywalowi za porażkę na wyjeździe w rundzie jesiennej (0:2). W pierwszej części sezonu, legioniści spisywali się bardzo solidnie w Rembertowie. Efekt? Sześć wygranych, remis z Motorem Lublin i porażka z Zagłębiem Lubin. „Portowcy” zanotowali natomiast tylko jedną porażkę na obiekcie przeciwnika.

W kadrze na spotkanie z Pogonią nie znaleźli się: Dawid Olejarka (uszkodzony przyczep bliższego mięśnia prostego uda), Mieszko Lorenc (zerwane więzadło w kostce). Zabraknie także Patryka Konika, który niedawno rozciął kolano i do drużyny wróci w poniedziałek. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę po stronie miejscowych może dojść do czterech debiutów. Mowa o Kacprze TobiaszuArielu Mosórze, Szymonie Włodarczyku oraz Piotrze Kusińskim, dla których będzie to pierwszy mecz o stawkę w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18, w ekipie z Łazienkowskiej.

Spotkanie pomiędzy Legią a Pogonią odbędzie się 9 marca o godz. 14 w Rembertowie. Transmisję na kanale Youtube przeprowadzi „Łączy nas piłka”.

Kadra:

Bramkarze: Kacper Tobiasz, Gabriel Kobylak

Obrońcy: Nikodem Niski, Dawid Wach, Ariel Mosór, Filip Czach, Michał Gładysz, Jan Goliński, Przemysław Czado, Mateusz Szyszkowski

Pomocnicy: Wiktor Preuss, Mateusz Lisowski, Łukasz Łakomy, Piotr Kusiński, Mateusz Leszczuk

Napastnicy: Szymon Włodarczyk, Mateusz Misiak

Komentarze (0)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094