CLJ: Pogrom na start!

11-08-2019 / 14:55

(akt. 12-08-2019 / 14:38)

Legia Warszawa wygrała na inaugurację Centralnej Ligi Juniorów 5:0 z Hutnikiem w Krakowie. Dwie bramki dla stołecznego klubu zdobył Kajetan Staniszewski, a po jednym golu strzelili Nikodem Niski, Jakub Kwiatkowski oraz Mikołaj Grzejda.

Przyjezdni dosyć szybko wzięli sprawy w swoje ręce i objęli prowadzenie w meczu. Kajetan Staniszewski dopadł do płaskiego dośrodkowania i trafił do siatki. Później w objęciach kolegów utonął Nikodem Niski. Gracz trenujący z trzecioligowymi rezerwami strzelił gola w "szesnastce" po wycofującym podaniu z bocznego sektora. Minęło parę minut i ponownie dał o sobie znać Staniszewski. Pomocnik został uruchomiony prostopadłym zagraniem i po raz drugi pokonał golkipera miejscowych. Po trzydziestu minutach 16-latek musiał jednak opuścić murawę z powodu naciągniętego mięśnia. Tuż przed zmianą stron Jakub Kwiatkowski otrzymał prostopadłe podanie od Jakuba Czajkowskiego pomiędzy obrońców, skutecznie podciął futbolówkę przed bramkarzem Hutnika i cieszył się z trafienia.

Po przerwie goście kontrolowali boiskowe wydarzenia, a w doliczonym czasie postawili kropkę nad „i”, pieczętując okazałe zwycięstwo. Niedawno sprowadzony Mikołaj Grzejda popisał się indywidualną akcją i zdobył premierową bramkę, z „eLką” na piersi, w oficjalnym debiucie. Za tydzień „Wojskowi” zmierzą się u siebie z Arką Gdynia.

CLJ: Hutnik Kraków – Legia Warszawa 0:5 (0:4)

Staniszewski (13. min., 25. min.), Niski (22. min.), Kwiatkowski (44. min.), Grzejda (90. min.)

Legia: Kobylak – Derlatka, Rokosz, Rytelewski, Kwiatkowski – Matsenko (Grzejda), Gościniarek – Niski (Imiołek), Pierzak (60’ Grabowski), Staniszewski (30’ Czajkowski) – Włodarczyk