CLJ: Pogrom na start!

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

11-08-2019 / 14:55

(akt. 12-08-2019 / 14:38)

Legia Warszawa wygrała na inaugurację Centralnej Ligi Juniorów 5:0 z Hutnikiem w Krakowie. Dwie bramki dla stołecznego klubu zdobył Kajetan Staniszewski, a po jednym golu strzelili Nikodem Niski, Jakub Kwiatkowski oraz Mikołaj Grzejda.

Przyjezdni dosyć szybko wzięli sprawy w swoje ręce i objęli prowadzenie w meczu. Kajetan Staniszewski dopadł do płaskiego dośrodkowania i trafił do siatki. Później w objęciach kolegów utonął Nikodem Niski. Gracz trenujący z trzecioligowymi rezerwami strzelił gola w "szesnastce" po wycofującym podaniu z bocznego sektora. Minęło parę minut i ponownie dał o sobie znać Staniszewski. Pomocnik został uruchomiony prostopadłym zagraniem i po raz drugi pokonał golkipera miejscowych. Po trzydziestu minutach 16-latek musiał jednak opuścić murawę z powodu naciągniętego mięśnia. Tuż przed zmianą stron Jakub Kwiatkowski otrzymał prostopadłe podanie od Jakuba Czajkowskiego pomiędzy obrońców, skutecznie podciął futbolówkę przed bramkarzem Hutnika i cieszył się z trafienia.

Po przerwie goście kontrolowali boiskowe wydarzenia, a w doliczonym czasie postawili kropkę nad „i”, pieczętując okazałe zwycięstwo. Niedawno sprowadzony Mikołaj Grzejda popisał się indywidualną akcją i zdobył premierową bramkę, z „eLką” na piersi, w oficjalnym debiucie. Za tydzień „Wojskowi” zmierzą się u siebie z Arką Gdynia.

CLJ: Hutnik Kraków – Legia Warszawa 0:5 (0:4)

Staniszewski (13. min., 25. min.), Niski (22. min.), Kwiatkowski (44. min.), Grzejda (90. min.)

Legia: Kobylak – Derlatka, Rokosz, Rytelewski, Kwiatkowski – Matsenko (Grzejda), Gościniarek – Niski (Imiołek), Pierzak (60’ Grabowski), Staniszewski (30’ Czajkowski) – Włodarczyk

Komentarze (16)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Gratulacje.
Świetny wynik, szybkie 3:0 i pozamiatane, oby tak dalej !
Gratulacje i powodzenia dalej!
~Hardman
  • 1 / 1
z Hutnikiem zawsze były ciekawe mecze w Krakowie w gronie seniorskim
To prawda, a pamiętasz niejakiego Lambo:-)? Nieźle sobie u nich radził w latach dziewięćdziesiątych. Ech, to były czasy...:-)
Pozdrawiam
Ledarg,
Zakari było jego imię.
Hutnik miał kiedyś dobry sezon. Trzecie miejsce zaraz za nami i Łodzią.
~Hardman
  • 0 / 0
Pamiętam go - wielu go myliło że jest Nigeryjczykiem a był Nigryjczykien jak Yahaya
Dokładnie, tak było:-) Miło wspominam te czasy, mimo że jeszcze szczylem byłem:-) No ale wtedy to już z Legią tak na poważnie! Rysowanie herbów w zeszytach, zbieranie wycinków z "Tempa", weekendy przed radiem i Studia S13...:-) Internet wszystko zabił;-)
Tak, studio s13 to klasyk! :)
Do dzisiaj nie ma lepszej audycji sportowej... S13 rządziło bezapelacyjnie... To oczekiwanie, żeby przenieśli się tam, gdzie gra Legia, głos trybun, ech...
Jedynka, bierzemy przykład z młodych! Chętnie zobaczyłbym takie wyniki w Krakowie:-) I na Cracovii i na Wiśle:-)
Kapitan
  • 3 / 0
I z Amica
Marszałek Polski
  • 5 / 0
z każdym - co se będziemy wydzielac po kawałku?
Alaryk ma rację, nie ma co się ograniczać:-) O Cracovii i Wiśle napisałem dlatego, że młodzi wygrali w Krakowie, ale co tam jakieś ograniczenia geograficzne;-)
Pozdrawiam
~Maniek70
  • 0 / 1
Mamy lidera.
Drużyna na mistrza Polski
Byli mistrzami U17, może będzie kontynuacja w tej grupie wiekowej