Dawid Grzelak

CLJ: Porażka w sparingu z IV-ligowcem

16.06.2020 20:16

(akt. 16.06.2020 20:28)

Juniorzy starsi Legii Warszawa przegrali 1:2 w meczu towarzyskim z IV-ligową Ożarowianką Ożarów. Jedyną bramkę dla "Wojskowych" zdobył Dawid Grzelak, któremu asystował Jerzy Munik.

W pierwszej połowie padły dwa gole – oba autorstwa rywali. Najpierw goście wykorzystali błąd obrońcy Legii w wyprowadzeniu, przeprowadzili kontrę i skierowali piłkę do siatki. Potem jeden z przeciwników oddał ładny strzał z "szesnastki". Ożarowianka prowadziła zatem dwoma trafieniami po niecałych 30 minutach rywalizacji.

Kilkanaście minut po zmianie stron legioniści zdobyli bramkę kontaktową. Dawid Grzelak otrzymał podanie w środku pola i zagrał do wyżej ustawionego Jerzego Munika, który zamarkował strzał. Zawodnik wypatrzył Grzelaka w polu karnym w taki sposób, że do pokonania został mu tylko bramkarz. Drużyna z Warszawy napierała, atakowała, oddawała sporo strzałów. Groźne uderzenia posłali m.in. Ivan Vidosević oraz Jakub Kwiatkowski, którzy minimalnie się pomylili. Co więcej, golkiper rywali wybronił strzał Munika z linii bramkowej. Ale ostatecznie Legii nie udało się zremisować. Ożarowianka wygrała 2:1 na boisku bocznym przy Łazienkowskiej.

W poprzednim tygodniu juniorzy starsi" Wojskowych" zwyciężyli kontrolnie z rezerwami Znicza Pruszków (więcej tutaj). W sobotę 20 czerwca zmierzą się natomiast w sparingu z KS-em Warka. Tego dnia zawodnicy i sztab rozjadą się na urlopy. - Potem krótka przerwa, po której przeprowadzamy się do Legia Trening Center i rozpoczniemy przygotowanie do następnych rozgrywek – mówił w rozmowie z namiGrzegorz Szoka, trener Legii w CLJ.

Legia Warszawa CLJ – Ożarowianka Ożarów 1:2 (0:2)

Grzelak (59. min.) – (20. min.), (27. min.)

Legia w I połowie: Kołodziej - Derlatka, Myszka, Rytelewski, Imiołek - Gościniarek, Pierzak, Czajkowski - Staniszewski, Kamiński, Barnowski

Legia w II połowie: Kołodziej - Pacek, Szewczyk, Rokosz, Urban - Munik, Kochanowski, Vidosević - Kwiatkowski, Grzelak, Skwierczyński