Kacper Skwierczyński

CLJ: Porażka z Lechem

18.11.2020 13:08

(akt. 18.11.2020 13:35)

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe 0:1 z Lechem Poznań w zaległym meczu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Jedynego gola strzelił Oliver Zaręba.

Trener juniorów starszych Legii, Grzegorz Szoka, powołał na środowe spotkanie 18 zawodników. Juniorom starszym pomogło dwóch piłkarzy III-ligowych rezerw – Jakub Kowynia i Radosław Cielemęcki, który w końcówce sezonu 2019/2020 dwukrotnie zagrał w pierwszym zespole "Wojskowych". Co ciekawe, w kadrze CLJ U-18, po raz pierwszy pojawił się napastnik, Jordan Majchrzak (rocznik 2004), który w ostatnim czasie występował w drużynie do lat 17. Sztab szkoleniowy nie skorzystał m.in. z: Marcela MyszkiDawida GrzelakaBartosza WicenciakaHuberta DerlatkiKacpra ImiołkaPatryka Romanowskiego i Damiana Urbana, którzy zmagają się z kontuzjami.

Początek spotkania okazał się bardzo intensywny. Poznaniacy próbowali częściej gościć na połowie przyjezdnych i stosować wysoki pressing. W jednej z akcji Jędrzej Strózik pojawił się po prawej stronie boiska i zagrał wzdłuż pola karnego do Adriana Ratajczyka, który z bliskiej odległości uderzył obok bramki. W 11. minucie Maksym Czekała sprytnie wypatrzył Ratajczyka płaskim, prostopadłym podaniem. Napastnik Lecha dopadł do piłki przed polem karnym i oddał strzał z lewej nogi w kierunku dalszego słupka, a piłka poszybowała obok celu. Potem stołeczna drużyna stworzyła zagrożenie pod bramką miejscowych. Kacper Skwierczyński wbiegł w "szesnastkę", minął rywala i oddał mocny strzał z prawej nogi, który golkiper "Kolejorza" wybił poza linię końcową.

W pewnym momencie Kacper Wachowiak główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale golkiper Legii był na posterunku. Po aktywnym początku ze strony Lecha, z czasem mecz się nieco wyrównał. W 29. minucie Michał Kochanowski dograł z rogu w okolice dalszego słupka. Tam znalazł się Patryk Pierzak, który wyskoczył w powietrze i oddał strzał z głowy, a rywale wybili piłkę poza pole karne. Parę minut później Kowynia wyszedł z bramki i wyprzedził Ratajczyka, który ruszył do futbolówki posłanej z linii obrony. W końcówce pierwszej połowy Skwierczyński zbiegł z lewej flanki do środka i potężnie uderzył z prawej nogi na dalszy słupek - piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką. Chwilę później Miłosz Pacek pojawił się w "szesnastce", skutecznie zwiódł dwóch lechitów i trafił w boczną siatkę. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie Jakub Czajkowski dobrze dośrodkował w pole karne w kierunku Wiktora Kamińskiego. Zrobiło się małe zamieszane, ale ostatecznie jeden z przeciwników wybił futbolówkę poza "szesnastkę". Parę chwil później Cielemęcki znalazł się po prawej stronie i wycofał piłkę do nadbiegającego Skwierczyńskiego. "Skwara" oddał płaski strzał, który nieznacznie minął bramkę Krzysztofa Bąkowskiego

W 66. minucie zawodnicy Lecha, którzy pojawili się na murawie w drugiej połowie, wykreowali akcję, po której wyszli na prowadzenie. Jakub Antczak zagrał prostopadle do Olivera Zaręby, który wbiegł w pole karne i pokonał Kowynię po uderzeniu z prawej nogi, z ok. 7.-8. metra. Legioniści starali się podkręcić tempo i odwrócić losy spotkania. "Wojskowi" szukali szans m.in. po dośrodkowaniach ze skrzydeł w pole karne. W 80. minucie Łukasz Rytelewski podłączył się do ofensywy i oddał strzał z dystansu, który poszybował trochę ponad poprzeczką.

Kilkadziesiąt sekund później Skwierczyński wbiegł w pole karne z lewej strony, a następnie uderzył na bramkę Lecha. Piłka, po interwencji bramkarza, spadła jeszcze pod nogi Fryderyka Janaszka. Pomocnik uderzył z powietrza, zza "szesnastki", w okolice prawego, górnego rogu, ale Bąkowski wybił futbolówkę poza linię końcową. Po chwili w Legii zadebiutował Jordan Majchrzak, który do tej pory regularnie występował w zespole juniorów młodszych.

Ostatecznie Legia przegrała we Wronkach 0:1 z Lechem Poznań. W najbliższą sobotę, 21 listopada, legioniści zmierzą się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00.

Lech Poznań – Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Zaręba (66. min.)

Lech: Bąkowski - Strózik, Wachowiak, Waliś, Tymiński - Fietz, Kozubal (60' Antczak), Sommerfeld (55' Marszałkiewicz) - Prałat (84' Złoch), Ratajczyk (46' Szulc), Czekała (46' Zaręba)

Legia: Kowynia - Pacek, Rytelewski, Bednarz, Czajkowski - Munik (76' Dawid), Kochanowski (67' Staniszewski), Pierzak - Cielemęcki (76' Janaszek), Kamiński (82' Majchrzak), Skwierczyński.