Kacper Knera

CLJ: Remis w derbach Warszawy

19.11.2022 14:25

(akt. 19.11.2022 15:14)

Juniorzy starsi Legii zremisowali w LTC 1:1 z Escolą Varsovia w 15. kolejce CLJ U-19, przełamując się jednocześnie po pięciu porażkach z rzędu. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych" zdobył Jakub Okusami, który dobił strzał Kacpra Potulskiego.

Początek meczu był zdecydowanie udany dla Legii, która miała kilka sytuacji, a w 8. minucie wyszła na prowadzenie. Jakub Okusami odnalazł się po zamieszaniu z rzutu rożnego i dobił uderzenie Kacpra Potulskiego, dzięki czemu zdobył bramkę. Po golu tempo gry "Wojskowych" trochę wyhamowało, co po pół godzinie rywalizacji poskutkowało wyrównaniem przeciwników po dośrodkowaniu z lewej strony. Ten cios mocno zmotywował gospodarzy, którzy znowu wrócili do swojego stylu.

Legioniści wykreowali parę dobrych okazji. W 35. minucie Wiktor Puciłowski zagrał prostopadłe, między obrońców, do wbiegającego (za plecy) Marcela Krajewskiego, ten znalazł się w polu karnym i wyłożył piłkę Dawidowi Niedźwiedzkiemu, który, po małym zamieszaniu, nie trafił do siatki z bliskiej odległości. Po pierwszej połowie widać było przewagę miejscowych.

"Wojskowi" pozytywnie zaczęli drugą odsłonę, wywierali presję, ale mecz stał się trochę bardziej otwarty. Obie strony miały swoje sytuacje, lecz żadna z nich nie strzeliła gola. Ostatecznie derby Warszawy zakończyły się remisem 1:1.

W następną sobotę, 26 listopada (godz. 12:00), Legia znowu zagra u siebie, tym razem z Jagiellonią Białystok.

15. kolejka CLJ U-19: Legia Warszawa – Escola Varsovia 1:1 (1:1)
Okusami (8. min.) – Żebrowski (33. min.)

Żółte kartki: Krajewski, Knera

Legia: Murawski – Krajewski (83' Saganowski), Potulski, Okusami, Bochniak – Kieraś, Knera, Grączewski (72' Romanowski) – Puciłowski, Stangret (83' Siodłowski), Niedźwiedzki (68' Lachowicz)