Szymon Włodarczyk, Kacper Gościniarek CLJ

CLJ: Remis z Górnikiem

14.09.2019 16:21

(akt. 15.09.2019 13:21)

Legia Warszawa zremisowała w Rembertowie 1:1 z Górnikiem Zabrze w 6. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Jedynego gola dla miejscowych strzelił Szymon Włodarczyk.

Pierwsze fragmenty meczu były dosyć wyrównane, nieco więcej do powiedzenia mieli goście. Zabrzanie regularnie przebywali na połowie legionistów, starali się konstruować ciekawsze ataki. Dużo pracy miał bramkarz trzecioligowych rezerw, Gabriel Kobylak, który jednak, wespół z blokiem defensywnym, wychodził z opresji. Legioniści w poczynaniach ofensywnych byli trochę nerwowi, brakowało im swobody, za szybko kończyli akcje, lecz z biegiem czasu się ożywili. W niezłej sytuacji znalazł się Filip Sobiecki. Pomocnik trenujący w "dwójce" pod okiem Piotra Kobiereckiego, pokazywał się do gry, oddawał dwa groźne strzały - jeden przeleciał minimalnie obok dalszego słupka, drugi został obroniony. Spotkanie z trybun obserwował m.in. dyrektor stołecznej akademii, Jacek Zieliński.

W 28. minucie Sobiecki zagrał do Jakuba Kwiatkowskiego. Lewy obrońca wycofał piłkę do Patryka Pierzaka, który obrócił się, ale bramkarz Górnika nie dał się zaskoczyć. Warszawiacy mieli jeszcze okazje, chcieli za wszelką cenę objąć prowadzenie, jednak zabrzanie starali się kasować ataki przeprowadzane przez legionistów. Tuż przed przerwą kapitalną interwencją popisał się Kobylak. Bramkarz Legii wyciagnął się jak struna i obronił strzał przeciwnika lecący w kierunku dalszego słupka.

W drugiej odsłonie, na murawie pojawił się Szymon Włodarczyk, który zastąpił Kajetana Staniszewskiego. Kilka minut później było już 1:0! Po zagraniu piłki w pole karne z prawej strony boiska, "Włodar" mocno strzelił pod poprzeczkę. Od tego momentu tempo spadło. Legioniści jednak cały czas kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale "Trójkolorowi" stopniowo podkręcali obroty. Ekipa z Zabrza sprawiała zagrożenie zwłaszcza po stałych fragmentach. "Górnicy" w pewnej chwili pobiegli lewą stroną, a po dograniu wzdłuż "szesnastki", nie skierowali futbolówki do siatki. W 84. minucie goście doprowadzili do remisu i wpakowali piłkę do bramki po sporym zamieszaniu w polu karnym. Gospodarze postanowili rzucić się do ataku. Bliski szczęścia był Hubert Derlatka, lecz jego uderzenie wybronił bramkarz Górnika.

CLJ: Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
Szymon Włodarczyk (49. min.) - Kamil Grudziński (84. min.)

Legia: Kobylak - Derlatka, Matsenko, Rytelewski, Kwiatkowski - Staniszewski (46' Włodarczyk), Munik, Gościniarek, Sobiecki (74' Rokosz) - Grabowski - Pierzak (83' Grzejda)