CLJ: Skrót meczu Legii z Lechem w Ząbkach

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

11-06-2018 / 21:20

(akt. 02-12-2018 / 11:25)

Piłkarze Legii w półfinale Centralnej Ligi Juniorów przegrali z Lechem Poznań w Ząbkach 2:5 i nie awansowali do finału rozgrywek. Poniżej skrót wideo spotkania oraz pomeczowy komentarz trenera. - Wiadomo w jakiej sytuacji personalnej przystępowaliśmy do tego spotkania. Oczywiście przed meczem nie szukaliśmy usprawiedliwień, chcieliśmy zagrać jak najlepsze spotkanie. Niestety nasi zawodnicy nie sprostali rywalom, różnica miedzy nami w tej rywalizacji była znacząca. Wygrał zespół lepszy i awansował do finału. Można gdybać co by było, gdybyśmy mogli zagrać w optymalnym zestawieniu - ocenił po spotkaniu trener Legii, Piotr Kobierecki.

- To była pierwsza nasza porażka w tym sezonie. Chciałbym, aby ten mecz nie przyćmił tego, na co chłopcy pracowali przez cały sezon. Zagraliśmy wiele dobrych meczów, sezon zasadniczy zakończyliśmy bez porażki. Aż do dziś sobie radziliśmy. Dziś zagraliśmy w takim a nie innym zestawieniu i niektórych graczy poziom meczu po prostu przerósł. Sposobem i stylem gry staraliśmy się minimalizować różnice w umiejętnościach indywidualnych chłopaków. Lech miał fajne sytuacje w pierwszej połowie, a przy stanie 2:2 gdy prezentowaliśmy się dobrze, sami strzeliliśmy sobie dwa gole i zabiliśmy mecz - dodał szkoleniowiec.

Komentarze (6)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Młodzi piłkarze Legii przegrali mecz, mówi się trudno i pracuje dalej. Nie odniosę się do polityki kadrowej ale panie sędzio, trzeba być huuuujem, żeby dać za takie coś czerwona kartkę!
Generał dywizji
  • 0 / 0
"takie cos" przypadkiem nie było w ogóle faulem w polu karnym??? dlaczego nasz dostał kartkę? bo...?
Dobrze, że to skończyło się tylko 2:5.
Za to, że chłopakom zmarnowano cały sezon decyzjami przed jednym meczem to za to ktoś powinien beknąć.
Kompletnie niezrozumiałe jest, że uzyskując awans do 1/2 po 26 kolejce priorytetem było ustanowienie rekordu nieprzegrania meczu w sezonie zasadniczym, niż wygranie całej CLJ.
Po tej 26 kolejce starsi powinni odsapnąć przed 1/2, a grać trzeba było młodszym rocznikiem te 4 kolejki.
Najwyżej byłyby 4 wysokie porażki patrząc po tym jak U 17 w swojej kategorii zaliczyło kompromitację - 4 miejsce w grupie ze stratą 11pkt do jagi, a kolejek było zaledwie 14.
A tak jakiś cymbał wpadł na pomysł ratowania rezerw i wyszło gów***.
Jak słaba była grupa amiki pokazała rywalizacja Craxy ze Śląskiem - 6:0 w dwumeczu.
Niby słyszymy, że małolaci to oczko w głowie Prezesa, a tymczasem CLJ 17 jedzie na mecz w 12 w tym 3 bramkarzy - DRAMAT...
~dziadek76
  • 0 / 0
Zdradzę ci straszną tajemnicę - Lech jeszcze bardziej się "skompromitował" w U17, zajmując jeszcze niższe miejsce, z 17 pkt straty do lidera.
W tym wieku już nie ma co trzymać na siłę bardzo szerokich kadr. Choć faktycznie nie było jak dać odpocząć, ob u nas już poszło to za daleko. Na dodatek pierwsze 4 mecze U16 przełożono z braku składu i potem grali co 3 dni, max 2 mecze mając jakichkolwiek istotnych rezerwowych (tzn. innych niż bramkarze wprowadzani do pola i strzelający zresztą gole hehe). Jakiś tam odpoczynek niektórzy mieli, ale jakakolwiek poduszka zapasowa to były 3-4 osoby. Plus filar obrony (4/3) Grudziński doznał niedługo przed Lechem kontuzji.
Domyślny awatar Kapral
  • 0 / 0
Przewijam to i widzę tylko jak Lech jest przy piłce, a Legia traci bramki :(
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 0 / 2
Oczy krwawią jak się na to patrzy. Zero techniki użytkowej i jakiejkolwiek wyobraźni u tych młodych ludzi. Oni wchodzą teraz w seniorską piłkę i czeka ich drastyczne zderzenie ze ścianą.