Gabor Grabowski

CLJ: Sparingowa porażka z Drukarzem

15.02.2020 16:29

(akt. 15.02.2020 16:37)

Juniorzy starsi Legii przegrali przy Łazienkowskiej 1:2 z Drukarzem Warszawa w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Jedynego gola dla legionistów strzelił Wiktor Kamiński.

Gospodarze mierzyli się z czwartoligowym Drukarzem Warszawa prowadzonym przez Tomasza Sokołowskiego. W przeszłości 49-latek zagrał w 291 meczach w barwach Legii. Kilka chwil po rozpoczęciu sparingu, bliski szczęścia był Kacper Gościniarek. Pomocnik znalazł się w polu karnym, po niezłej centrze z prawej strony, i obił poprzeczkę.

W 10. minucie przyjezdni objęli jednak prowadzenie. Po zamieszaniu w "szesnastce" spowodowanym rzutem rożnym, jeden z rywali z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. Goście rozkręcali się i podwyższyli wynik wykorzystując błąd legijnej obrony. Czwartoligowiec często przebywał na połowie Legii, starał się kreować akcje w ofensywie. Co jakiś czas, miejscowym udawało się stworzyć większe zagrożenie. Gabor Grabowski dośrodkował w pole karne. Stoper "Wojskowych" nieźle główkował, lecz golkiper rywali popisał się skuteczną interwencją.

Po zmianie stron gospodarze lepiej wyglądali na boisku. Ekipa Grzegorza Szoki regularnie przebywała na połowie gości. Kilka dobrych strzałów oddał Grabowski. Solidnie prezentował się wprowadzony po przerwie Wiktor Kamiński. Napastnik z rocznika 2004 był aktywny i zaangażowany. W ostatnim kwadransie odebrał piłkę blisko "szesnastki" Drukarza, a następnie uderzył z lewej nogi i strzelił gola. Parę chwil później, Dawid Barnowski podał prostopadle w boczny sektor. Kamiński dopadł do centry z lewej strony, lecz uderzył minimalnie niecelnie. W końcówce legioniści wrzucili wyższy bieg, zależało im przynajmniej na remisie, ale ta sztuka się nie udała. Ostatecznie przeciwnicy zwyciężyli 2:1.

Przed startem drugiej części sezonu Centralnej Ligi Juniorów, legioniści zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Gra kontrolna odbędzie się 29 lutego.

Legia Warszawa CLJ – Drukarz Warszawa 1:2 (0:2)

Kamiński (76. min.) – (10. min.), (16. min.)