CLJ: Spotkanie ze Stomilem, zagra Shapiro-Thompson

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

13-04-2018 / 21:16

(akt. 02-12-2018 / 11:30)

Legia Warszawa zmierzy się w sobotę, o godzinie 16:00, ze Stomilem Olsztyn w meczu 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Spotkanie odbędzie w Rembertowie. Stołeczny klub plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli, z kolei rywale są sklasyfikowani na trzynastej pozycji.

W ostatnią środę, stołeczny klub pewnie wygrał 4:1 w Rzeszowie z lokalną Resovią. Bramki dla mistrzów Polski zdobywali Maciej Rosołek, Mateusz Grudziński, Łukasz Łakomy oraz Mikołaj Neuman. Mimo wyniku, nie był to spacerek dla klubu z Łazienkowskiej. Gospodarze wykreowali sobie kilka dogodnych sytuacji, lecz brakowało im precyzji bądź musieli uznać wyższość Pawła Łakoty. - Przeciętnie wyglądaliśmy motorycznie, bo ilość jednostek meczowych nawarstwiła się i musiało się to na nas odbić. Pierwsza połowa była szarpana, chaotyczna, a w drugiej połowie częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, kontrolowaliśmy spotkanie. To wygrana, która przybliża nas do celu - skomentował po ostatnim gwizdku sędziego Piotr Kobierecki, szkoleniowiec Legii.

 

Na jesieni górą, w starciu pomiędzy Legią a Stomilem, okazali się ci pierwsi, którzy gładko pokonali miejscowych 3:0. Gole strzelali Konrad Matuszewski oraz Łukasz Zjawiński. Ponadto trafienie samobójcze zanotował Piotr Sobótka. Warszawiacy, na chwilę obecną, mają dziesięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Cracovią. Co ciekawe, zdobyli także najwięcej bramek w grupie wschodniej oraz najmniej tracili (w całej lidze).

 

Zespół Michała Trzeciakiewicza zgromadził do tej pory 19 punktów w 22 spotkaniach (pięć zwycięstw, cztery remisy, trzynaście porażek). Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach rywali jest Mateusz Mętlicki – autor czterech trafień. W poprzednim tygodniu drużyna z Olsztyna poniosła dotkliwą porażkę u siebie ze Stalą Rzeszów (0:3).

 

Sztab szkoleniowy skorzysta z usług Amosa Shapiro-Thompsona, który trenuje na co dzień w trzecioligowych rezerwach. W kadrze nie znalazło się miejsce dla Michała GładyszaMichała Króla oraz Bartłomieja Kukułowicza. Wspomniana trójka przechodzi rehabilitację po urazach. Pojedynek ze Stomilem odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia, o godzinie 16:00.

 

Kadra:

 

Bramkarze: Michał Gołuński, Kacper Czajkowski

 

Obrońcy: Mateusz Grudziński, Filip Czach, Patryk Konik

 

Pomocnicy: Mateusz Szwed, Mikołaj Neuman, Mieszko Lorenc, Maksymilian Sitek, Michał Mydlarz, Łukasz Łakomy, Amos Shapiro-Thompson

 

Napastnicy: Łukasz Zjawiński, Maciej Rosołek

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Wynik mniejszy niż 3-0 dla nas to będzie porażka.