Reklama HEG

CLJ: Starcie z Wisłą w okrojonym składzie

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

14-09-2018 / 15:25

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Piłkarze Legii Warszawa, w sobotę o godzinie 12:00, zmierzą się w Zabierzowie z Wisłą Kraków w ramach siódmej kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Stołeczny klub plasuje się aktualnie na trzecim miejscu, z kolei „Biała Gwiazda” jest sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. Legioniści mają mocno okrojoną kadrę, która spowodowana jest licznymi kontuzjami. Kilkadziesiąt chwil po końcowym gwizdku arbitra pojawi się relacja pomeczowa z tego spotkania.

Dwa tygodnie temu, mnóstwo powodów do radości mieli legioniści. Zespół Marka Saganowskiego wygrał w hicie kolejki z Lechem Poznań 2:0. Początek konfrontacji zdecydowanie należał do „Kolejorza”, ale z biegiem czasu, piąty bieg wrzucili przyjezdni, którzy dwukrotnie pokonali Łukasza Benedykcińskiego. Gole dla „Wojskowych” strzelali Łukasz Łakomy oraz Bartłomiej Ciepiela. Ostatnio, krakowianie musieli z kolei uznać wyższość Pogoni, która pokonała ich na wyjeździe 2:1. Trafienia dla przeciwników zanotowali Maciej Żurawski oraz Marcel Wędrychowski, z kolei jedyną bramkę dla miejscowych zdobył Mateusz Wyjadłowski


 

Wiślacy, w czterech spotkaniach, zgromadzili na swoim koncie siedem punktów (dwa zwycięstwa, jeden remis, jedna porażka) i zajmują dziewiątą lokatę. Warto podkreślić, że ekipa Pawła Regulskiego zdobyła do tej pory najmniej bramce w całej lidze – raptem trzy. Co więcej, straciła – razem z Pogonią Szczecin – również najmniej, bo tylko dwie. W poprzednich rozgrywkach, zespól z Łazienkowskiej zdobył cztery z sześciu możliwych punktów w meczach z czerwono-biało-niebieskimi. Najpierw, w Rembertowie, legioniści wygrali 2:0, a w delegacji padł remis 1:1.

 

 

W kadrze brakuje kilku zawodników. Do Krakowa nie pojechali Patryk Konik (zerwane więzadła w stawie skokowym), Jan Goliński (uraz mięśnia czworogłowego), Łakomy (naciągnięty mięsień prosty uda), Nikodem Niski (problem ze ścięgnem w kostce) Mieszko Lorenc (uszkodzenie więzadła w kostce i skręcenie górne stawu skokowego) i Dawid Wach (przepuklina pępkowa). Zwłaszcza ten ostatni może mówić o sporym pechu, ponieważ niebawem czeka go operacja. Wspomniana przepuklina umożliwia mu wykonywanie jakichkolwiek zajęć. Z rezerw zeszli z kolei Cezary Miszta oraz Mateusz Grudziński. Spotkanie z Wisłą odbędzie się 15 września o godzinie 12:00 w Zabierzowie.

 

 

Bramkarze: Cezary Miszta, Kacper Czajkowski

Obrońcy: Michał Gładysz, Filip Czach, Mateusz Szyszkowski, Mateusz Grudziński

Pomocnicy:  Dawid Olejarka, Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Lisowski, Przemysław Czado, Wiktor Preuss, Mateusz Leszczuk, Mateusz Szwed

Napastnik: Maciej Rosołek, Mateusz Misiak

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Generał brygady
  • 0 / 0
I co? Graja jeszcze?