CLJ: Szansa dla młodzieży, dwa sparingi do końca roku

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

03-12-2018 / 07:30

(akt. 06-12-2018 / 13:25)

Piłkarze Legii Warszawa występujący w Centralnej Lidze Juniorów zakończyli rundę jesienną na trzeciej pozycji. "Wojskowi" trenowani przez Marka Saganowskiego są jednak w okresie dalszych zajęć. Przed urlopami stołeczny zespół rozegra jeszcze dwa sparingi, a szansę na zaprezentowanie umiejętności otrzymają wyróżniający się gracze z drużyny do lat 17.

Jeszcze przez tydzień piłkarze Legii występujący w CLJ pozostaną w treningu. W tym czasie pierwszą szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności na tle starszych kolegów otrzymają wyróżniający się zawodnicy z zespołu do lat 17, który wygrał jesienne zmagania w swojej grupie. 

 

Okazję treningów pod okiem Marka Saganowskiego otrzymają Patryk Peda, Ariel Mosór, Kacper Gościniarek, Gabor Grabowski, a także Szymon Włodarczyk, najlepszy strzelec ekipy do lat 17, który w ostatnich dniach zdobył dwie bramki dla juniorskiej reprezentacji Polski w spotkaniu z Irlandią Północną. Gościniarek i Grabowski mają już za sobą debiut w CLJ, lecz nie zostali włączeni na stałe do drużyny. - Trener Grzegorz Szoka wytypuje jeszcze paru chłopców mogących dać sobie poradzić w naszym zespole wiosną. Jeżeli podołają, przy ewentualnych odejściach i uszczupleniach naszej kadry, będziemy kreować dla nich miejsce i budować ich pozycję – wyjaśnia Saganowski.

 

Legioniści rozegrają jeszcze dwa spotkania sparingowe, które zaplanowano na boisku pod balonem przy Łazienkowskiej. Najpierw rywalem będą rezerwy Znicza Pruszków, a mecz odbędzie się 9 grudnia. Dzień później warszawiacy skonfrontują się z drugim zespołem Zagłębia Sosnowiec.

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094