Dawid Niedźwiedzki

CLJ: Wisła ograna, hat-trick Niedźwiedzkiego

15.12.2022 20:00

(akt. 15.12.2022 20:23)

Juniorzy starsi Legii wygrali LTC 4:2 z Wisłą Płock U-19 w drugim sparingu po zakończeniu pierwszej części sezonu. Hat-tricka zdobył Dawid Niedźwiedzki, który miał asystę przy bramce Maksymiliana Stangreta.

W mecz lepiej weszła Wisła, która po kwadransie objęła prowadzenie, ale w dalszej części sparingu straciła cztery bramki. Warszawiacy wyrównali w 27. minucie. Dawid Niedźwiedzki dostał dalekie podanie za linię obrony, wbiegł w pole karne i wycofał na 13. metr do Maksymiliana Stangreta, a ten skutecznie uderzył z lewej nogi po koźle, z powietrza, na dalszy słupek.

W końcówce pierwszej połowy zrobiło się 2:1 dla miejscowych. Wiktor Puciłowski dobrze doskoczył do rywala, wywalczył piłkę i zostawił ją Szymonowi Grączewskiemu, który prostopadle zagrał do Niedźwiedzkiego, a ten trafił do siatki po strzale z lewej nogi (bez przyjęcia) w kierunku dalszego słupka.

Po niecałej godzinie gry "Wojskowi" zdołali odskoczyć. Kacper Knera popisał się przechwytem w środku pola i posłał dalekie podanie za linię obrony do Niedźwiedzkiego, który przelobował golkipera z ok. 20 metra. Dziesięć minut później było już 4:1. Grączewski ograł rywala na prawej stronie, dośrodkował w "szesnastkę", a "Niedźwiedź" wygrał pozycję z obrońcą i udanie główkował z 11. metra na dalszy słupek, dzięki czemu zdobył hat-tricka.

Wynik rywalizacji ustalili płocczanie. Ostatecznie Legia zwyciężyła 4:2 w czwartkowej grze kontrolnej.

Sparing U-19: Legia Warszawa – Wisła Płock 4:2 (2:1)
Stangret (27. min.), Niedźwiedzki (40. min., 59. min., 69. min.) – (16. min.), (72. min.)

Legia: Chojak – Kosiorek, Boczoń, Okusami, Bochniak – Knera, Lachowicz, Grączewski – Puciłowski, Stangret, Niedźwiedzki. Grali także: Mikołajczyk, Saletra, Płocki, Krasuski, Siodłowski