CLJ: Wyjazdowe zwycięstwo z Hutnikiem

21-11-2020 / 14:50

(akt. 21-11-2020 / 17:13)

Legia Warszawa zwyciężyła na wyjeździe 3:1 z Hutnikiem Kraków w 15. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwa gole dla "Wojskowych" strzelił Wiktor Kamiński, a jedną bramkę zdobył Ivan Vidosević.

Trener juniorów starszych Legii, Grzegorz Szoka, powołał na sobotnie spotkanie 17 zawodników. Drużynie do lat 18 pomogło dwóch piłkarzy III-ligowych rezerw – Jegor Macenko i Radosław Cielemęcki. Sztab szkoleniowy nie skorzysta m.in. z: Marcela MyszkiDawida GrzelakaBartosza WicenciakaHuberta DerlatkiKacpra ImiołkaPatryka Romanowskiego oraz Damiana Urbana, którzy zmagają się z kontuzjami. Do Krakowa nie pojechał także Patryk Pierzak, który znalazł się w kadrze drugiego zespołu na mecz z Huraganem Morąg (21.11, godz. 12:00, LTC).

Pierwsze trafienie w meczu padło w 20. minucie. Wówczas bramkę dla rywali zdobył Krystian Lelek. Kilkanaście minut później stołeczny klub doprowadził do wyrównania za prawą Wiktora Kamińskiego, który wykończył dośrodkowanie Michała Kochanowskiego z prawej strony. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1.

Po godzinie gry warszawiacy objęli prowadzenie. Ivan Vidosević otrzymał płaskie podanie w pole karne od Cielemęckiego i umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z prawej nogi, w kierunku dalszego słupka. W 68. minucie "Wojskowi" podwyższyli rezultat. Po rzucie rożnym dla Hutnika, legioniści zabrali się do kontrataku - dwójkowa akcja została zakończona golem. Z drugiej bramki w meczu cieszył się Kamiński, któremu asystował Kacper Skwierczyński

Juniorzy starsi Legii wygrali 3:1 z Hutnikiem, a w kolejnej, 16. kolejce zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Mecz odbędzie się w niedzielę, 29 listopada, o godz. 12:00.

CLJ: Hutnik Kraków – Legia Warszawa 1:3 (1:1)

Lelek (20. min.) - Kamiński (35. min., 68. min.), Vidosević (61. min.)

Legia: Kikolski - Pacek, Macenko, Rytelewski, Czajkowski - Dawid, Kochanowski (85' Munik), Vidosević (65' Janaszek) - Skwierczyński (70' Ślendak), Kamiński (70' Staniszewski), Cielemęcki