CLJ: Wyjazdowy mecz z mistrzem Polski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

06-09-2019 / 22:37

(akt. 07-09-2019 / 16:01)

Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Koroną Kielce, aktualnym mistrzem Polski w kategorii juniorów starszych. Spotkanie odbędzie się 7 września o godzinie 14:00 na wyjeździe i będzie transmitowane przez kanał „Łączy nas piłka” na Youtube.

W poprzednim tygodniu warszawiacy zwyciężyli 4:2 z Zagłębiem Lubin po emocjonującym spotkaniu. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jakub Czajkowski, Jehor Matsenko, Jakub Kwiatkowski oraz Kajetan Staniszewski. Kielczanie z kolei przegrali na wyjeździe 1:3 z Pogonią Szczecin. Jedynego gola dla przyjezdnych strzelił Jakub Konstantyn.

W kadrze warszawskiego klubu na mecz z mistrzami kraju znalazło się szesnaście nazwisk. Zabrakło Szymona Włodarczyka wespół z Kwiatkowskim. Wspomniana dwójka otrzymała powołania na Puchar Syrenki. Z trzecioligowych rezerw, do pomocy zszedł Kacper Tobiasz, który ostatnio regularnie trenuje z „jedynką” oraz Filip Sobiecki. Pomocnik wrócił do zdrowia po kontuzji kolana i, podobnie jak Tobiasz, pomoże juniorom starszym. Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać z usług Michała Kochanowskiego (przeciążenie więzadła rzepki). Ponadto kontuzjowani są Kacper ImiołekDamian UrbanDawid Barnowski czy Czajkowski, który doznał urazu w meczu przeciwko „Miedziowym” (przeciążenie w odcinku lędźwiowym). Z przeciążeniem kolana zmaga się natomiast Marcel Myszka. Stoper za około niebawem powinien rozpocząć zajęcia. 

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 7 września o godzinie 14:00 na terenie rywali. Kilkadziesiąt minut po końcowym gwizdku na łamach Legia.Net pojawi się relacja z występu legionistów. „Łączy nas piłka” przeprowadzi relację z tego meczu.

Bramkarze: Kacper Tobiasz, Jakub Kowynia

Obrońcy: Hubert Derlatka, Kamil Rokosz, Łukasz Rytelewski,

Pomocnicy: Gabor Grabowski, Yehor Matsenko, Aleksy Krasicki, Patryk Pierzak, Ignacy Dawid, Kacper Gościniarek, Dawid Grzelak, Jerzy Munik, Filip Sobiecki, Kajetan Staniszewski

Napastnicy: Mikołaj Grzejda

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094