+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Co czeka legijnych reprezentantów?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

13-11-2018 / 15:18

(akt. 02-12-2018 / 11:21)

Rozpoczyna się ostatnia przerwa na mecze reprezentacji narodowych w 2018 roku. Większość zawodników Legii powołanych do swoich drużyn czekają ostatnie konfrontacje w Lidze Narodów. Z kolei Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska oraz Sebastian Szymański będą walczyli w barażach o udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Artur Jędrzejczyk (Polska) - W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w Trójmieście. Biało-czerwoni towarzysko zmierzą się w czwartek 15 listopada z Czechami. Pięć dni później we wtorek drużyna Jerzego Brzęczka skonfrontuje się w Lidze Narodów na wyjeździe z Portugalią. Polacy są już pewni spadku do niższej dywizji. 

 

Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Sebastian Szymański (Polska U-21) - Polaków czekają baraże o udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni zmierzą się z Portugalią. Pierwszy mecz odbędzie się 16 listopada o godzinie 18:00 w Zabrzu. Rewanż zaplanowano w Chaves cztery dni później o tej samej godzinie.

 

Radosław Majecki (Polska U-20) - Bramkarz Legii został powołany do reprezentacji Polski do lat 20 prowadzonej przez Jacka Magierę. Biało-czerwoni zmierzą się w Elite League z Portugalią 15 listopada o godzinie 18:00. Cztery dni później Polacy skonfrontują się towarzysko na własnym terenie z Portugalią. Spotkanie w Bielsku-Białej rozpocznie się o godzinie 19:00.

 

Marko Vesović (Czarnogóra) - Czarnogórców czekają dwa spotkania w ramach Ligi Narodów. Pierwsze zostanie rozegrane w Belgradzie 17 listopada o godzinie 15:00. Drugi mecz odbędzie się w Podgoricy, a ekipa Vesovicia zmierzy się z Rumunią. Konfrontacja została zaplanowana na 20 listopada na godzinę 20:45.

 

Dominik Nagy (Węgry) - Drużynę skrzydłowego Legii czekają dwie konfrontacje w Lidze Narodów na obiekcie w Budapeszcie. 15 listopada Węgrzy zmierzą się z Estonią, a trzy dni później z Finlandią. Oba mecze zostały zaplanowane na godzinę 20:45.

 

Chris Philipps (Luksemburg) - Pomocnik Legii wreszcie będzie miał okazję zagrać w oficjalnym spotkaniu. Reprezentacja Luksemburga zmierzy się w Lidze Narodów z Białorusią oraz Mołdawią. Pierwszy mecz ekipa Philippsa rozegra na własnym terenie o godzinie 20:45 w czwartek 15 listopada. Drugie spotkanie odbędzie trzy dni później o 18:00 w Kiszyniowie.

 

Sandro Kulenović (Chorwacja U-20) - Chorwacka kadra do lat 20 rozegra dwa spotkania towarzyskie z Białorusią. Pierwsze odbędzie się 14 listopada, a rewanż zaplanowano dwa dni później. 

 

Juniorzy:

 

Mateusz Kochalski, Kacper Wełniak (Polska U-19) - Bramkarz wypożyczony z Legii do Radomiaka został powołany do reprezentacji Polski do lat 19, która od 11 do 21 listopada będzie przebywać w Belfaście na turnieju eliminacyjnym UEFA. Biało-czerwoni zmierzą się kolejno z gospodarzami, Kazachstanem i Serbią. We wtorek wieczorem dodatkowe powołanie otrzymał napastnik rezerw, Kacper Wełniak. 

 

Michał Sparwasser (Polska U-17) - Zawodnik legijnej akademii występujący w roczniku do lat 17 został powołany na konsultację selekcyjną. Drużyna prowadzona przez Przemysława Małeckiego ma w planach spotkania z Wartą Poznań U-19 (13.11) oraz Elaną Toruń (15.11).

 

Jakub Ojrzyński, Ariel Mosór, Radosław Cielemęcki, Szymon Włodarczyk (Polska U-16) - Czterech legionistów zostało powołanych na zgrupowanie kadry Polski do lat 16, które rozpocznie się 24 listopada w Poznaniu. Trzy oraz pięć dni później biało-czerwoni rozegrają mecze z Irlandią Pólnocną.

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094