Co czeka legionistów przy okazji pierwszego wyjazdu?

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net, e-legnickie.pl

19-05-2020 / 08:30

(akt. 19-05-2020 / 08:32)

Piłkarze Legii Warszawa rozegrają 26 maja pierwszy mecz po przerwie spowodowanej koronawirusem. Przed meczem Pucharu Polski z Miedzią, liderów PKO Ekstraklasy czeka nocleg w Legnicy. Jak będzie wyglądał pierwszy wyjazd wicemistrzów kraju?

Legia Warszawa wróci do gry jako pierwszy zespół PKO Ekstraklasy w Polsce. "Wojskowi" 26 maja o godzinie 20:10 zmierzą się w Legnicy z miejscową Miedzią. Stołeczna drużyna wyjedzie na Dolny Śląsk dzień wcześniej. Warszawiacy będą prawdopodobnie nocowali w hotelu Qubus, który ma cztery gwiazdki, a obecnie przygotowuje się do funkcjonowania w nowych realiach reżimu higienicznego.

Legioniści będą jedną z pierwszych zorganizowanych grup w legnickim hotelu. Pośród tego, co czeka warszawiaków jest choćby wyniesienie zawartości minibaru. Jednocześnie w hotelu obowiązuje zachowanie dwóch metrów odległości od innych osób. W windzie może przebywać tylko jeden gość lub na przykład dwóch, ale tylko tych, którzy mieszkają wspólnie w jednym pokoju. Śniadanie jest za to serwowane w pokojach. 

Po poprzednich gościach, jak i po zawodnikach Legii, pokoje będą dezynfekowane poprzez ozonowanie, naświetlanie lampami UV czy parę wodną. Zmiany dotkną także pracowników hotelu, którzy przed rozpoczęciem pracy będą musieli poddać się pomiarowi temperatury ciała. Do tego personel będzie pracował w konkretnych zespołach, by ograniczać ryzyko zakażenia oraz będzie dysponował środkami ochronnymi: od rękawiczek po przyłbice. 

Legia zamelduje się w Legnicy 25 maja. Dzień później o godzinie 20:10 rozegra pierwsze spotkanie po przerwie spowodowanej pandemia koronawirusa. Rywalem będzie pierwszoligowa Miedź.

Komentarze (16)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Po takich obszernych wyjaśnieniach co i jak to nocny pokaz petard zespół ma już jak w banku.
Ale z drugiej strony to już zachód, a nie Ściana Wschodnia...
Po co te nocowania? Czy naprawde tak bardzo by się piłkarzyki zmęczyli gdyby wyspali się w swoich łóżkach zrobili odprawe w budynku klubowym Legii i przyjechali na stadion w dniu meczu? Takie nocowanie po hotelach wcale nie wpływa dobrze na sen i psychike człowieka. Większość ludzi najlepiej czuje się w swoich łóżkach i tylko tam jest w stanie się odpowiednio zregenerować.
Też o tym myślałem. Nocowanie w hotelach może być tym newralgicznym punktem dokończenia sezonu. Mecz z Miedzią jest o 20. Na stadionie trzeba być ok. 18, 18:30. Kilka godzin w autokarze tuż przed meczem raczej nie sprzyja mięśniom i stawom. A co w wypadku awarii autokaru? Jednak raczej trzeba się liczyć z noclegami, ale obsługa hoteli też powinna być testowana.
Trzeba też wziąć pod uwagę ewentualną obecność małych dzieci, nie zawsze dają pospać w nocy...
A jeszcze czasem koty miałczą pod oknami...
Jak miauczą w marcu, czyli inaczej mówiąc marcują to wtedy jest problem ; - )
Kapitan
  • 0 / 3
Ale świrowanie z tym koronaświrusem... Grunt, żeby na boisku było dobrze, o co będzie ciężko z wiadomych względów. Byle wyniki zgadzały się, bo na widowiskową grę ciężko liczyć.
Generał brygady
  • 0 / 0
Rozwiń swą myśl proszę odnośnie świrowania z koronawirusem...
Kapral
  • 4 / 2
A miała być całkowita izolacja, a choćby poprzez śniadanie do pokoju można przenieść wirusa.
Niech nie jedzą śniadania w takim razie. Mogą też przynieść wirusa jak będą odbierać kartę z recepcji. Albo wracając z rozgrzewki. Możliwości są tysiące. Ale akurat śniadanie przyniesione do pokoju to dobry pomysł, bo nie muszą grupować się w hotelowej restauracji, gdzie nie wiadomo kto był i jakie zarazki przyniósł. Myślmy.
Trzeba zdezynfekować jedzenie!
Z tego artykułu wynika, że w hotelu będą też inni ludzie. Legia nie przestrzega regulaminu bo chyba było z góry mówione, że ma być dojazd na mecz autokarem i powrót do siebie. Jeśli wszyscy tak będą działać to liga nie zostanie dograna bo będą zakażenia. Poza tym chyba każdy wolałby zjeść śniadanie w domu, które sobie sam przygotuje zamiast jesc to co ktoś ci tam przyniesie można stracić apetyt.
Wirusa możesz przynieść wyrzucając śmieci.
Sierżant
  • 1 / 0
Kanapki z domu i jajka na twardo.
Major
  • 1 / 0
@jupi49
Z jajkami to uważałbym... puszczanie bąków może rozprzestrzeniać ewentualnego wirusa.