Redaktor Piotr Gawroński

Piotr Gawroński

24.07.2020 23:00

(akt. 24.07.2020 23:45)

Cracovia pokonała Lechię Gdańsk 3:2 w finale Totolotek Pucharu Polski, rozgrywanym w Lublinie. Do wyłonienia zwycięzcy w meczu potrzebna była dogrywka. Pasy decydującą o wygranej bramkę zdobyli w 117. minucie. Oznacza to, że Legia poznała rywala w meczu o Superpuchar. Spotkanie rozegrane zostanie przy Łazienkowskiej 9 sierpnia, o godz. 20.

Cracovia pierwszy raz w swojej historii zdobyła Puchar Polski. Ostatnią bramkę meczu zdobył Mateusz Wdowiak, który był też najlepszym graczem krakowian w półfinałowym meczu z Legią (0:3). Znamy rywala Legii w Superpucharze i wszystkie drużyny, które będą reprezentowały Polskę w europejskich pucharach. W eliminacjach Ligi Mistrzów zagra Legia, a o Ligę Europy powalczą: Lech Poznań, Piast Gliwice i właśnie Cracovia.

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2 p.d.
van Amersfoort (65. min.), Jablonsky (88. min), Wdowiak (117. min.) - Haydary (21. min), Lipski (85. min.)

Cracovia: Hrosso - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka - Wdowiak, van Amersfoort, Loshaj (113' Dimun), Fiolić (120' Dytiatjew), Hanca (119' Siplak) - Lopes (82' Vestenicky)

Lechia: Alomerović - Fila, Nalepa, Maloca, Pietrzak (53' Conrado) - Haydary (83' Lipski), Kubicki, Makowski, Gajos (71' Zwoliński), Udovicic - Paixao (107' Kryeziu)

Żółte kartki: Wdowiak, Pestka - Kubicki, Nalepa, Alomerović, Lipski, Conrado

Czerwona kartka: Maloca (79. min.)