Czerwony Jędrzejczyk, kiks Skaby

29.03.2010 10:15

(akt. 16.12.2018 08:28)

Wypożyczony z Legii do Korony Kielce Artur Jędrzejczyk nie zaliczy meczu ze Śląskiem Wrocław do udanych. "Jędza" już w 36. minucie spotkania obejrzał drugą żółta kartkę i w konsekwencji czerwoną. Jego zespół prowadził wtedy 1:0, mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Inny piłkarz Legii, wypożyczony do Polonii Bytom Wojciech Skaba, także mógł spisać się lepiej. Długo bronił bez zarzutu łapiąc piłki po uderzeniach Brożka czy Łobodzińskiego. Przy pierwszych dwóch golach dla Wisły nie miał nic do powiedzenia, ale przy trzecim legionista zawalił sprawę. Wyszedł do dośrodkowania ale nie złapał piłki, która przeleciał mu przez rękawice i trafiła do Diaza. Ten bez problemów wykorzystał prezent dany mu przez "Fikoła" i umieścił futbolówkę w siatce.

W spotkaniu GKS-u Bełchatów z Zagłębiem Lubin w barwach gospodarzy nie wystąpił Maciej Korzym, który wciąż dochodzi do formy po kontuzji stawu skokowego. W zespole gości niemal godzinę przebywał na murawie Martins Ekwueme. Lubinianie wygrali 3:1.

Adrian Paluchowski na boisku w barwach Piasta pojawił się dopiero w 55. minucie meczu. Miał swoją okazję, znalazł się w polu karnym i momentalnie huknął z woleja z lewej nogi. Trafił jednak w obrońcę "Jagi", napastnik Legii reklamował zagranie ręką. Ostatecznie Piast przegrał w Białymstoku z Jagiellonią 0:2.

Ruch Radzionków wygrał z Nielbą w Wągrowcu 1:0. W barwach drużyny gości w 90. minucie na murawie pojawi się Łukasz Małkowski. I kilka sekund później zaliczył asystę przy trafieniu Adama Kompały.W innym meczu II ligi zachodniej Bałtyk Gdynia z Wojciechem Trochimem (cały mecz) przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 1:2.

Od pierwszej do ostatniej minuty w barwach Radomiaka zagrał Maciej Świdzikowski. Radomianie wygrali wyjazdowe spotkania z Legionovią 4:0, a "Świdzik" ujrzał żółtą kartkę.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał w Łowiczu z Pelikanem aż 0:4. W spotkaniu tym nie wystąpił napastnik Legii Michał Kucharczyk. Znicz Pruszków wygrał 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Na boisku nie pojawił się jednak powracający do zdrowia po kontuzji Kamil Majkowski. W barwach Sandecji zagrał całe spotkanie niedawny legionsita Damian Zbozień.

Pogoń Szczecin przegrała na własnym boisku z MKS Kluczbork 0:1 i po tej kolejce zajmuje 5. miejsce w I lidze z 37 punktami na koncie. Olimpia Elbląg wygrała wyjazdowy z mecz liderem z LKS Nieciecza 1:0. Jedynego gola zdobył Łukasz Pietroń. Olimpia z z 22 punktami zajmuje 13. miejsce w tabeli II ligi grupy wschodniej. Zagłębie Sosnowiec wygrało z Bałtykiem Gdynia 2:1, choć jeszcze w 90. minucie był wynik remisowy. Wtedy to jednak piłkę w siatce gości umieścił Marcin Lachowski i w ten sposób zapewnił Zagłębiu trzy punkty. Sosnowiczanie są obecnie wiceliderem tabeli II ligi grupy zachodniej.