Reklama HEG

Czesław Michniewicz: Nie chcemy by kibice się nudzili

Marcin Szymczyk

Źródło: Pogoń Szczecin

08-04-2016 / 15:03

(akt. 07-12-2018 / 16:20)

- My i Legia przegraliśmy po 4 spotkania w 29 kolejkach. To bez wątpienia dobry wynik. Straciliśmy niemal tyle samo goli, my o dwie bramki więcej. Oczywiście Legia strzela więcej i stąd ta różnica w tabeli – zaznacza opiekun Pogoni Szczecin, Czesław Michniewicz.

- Faworytem są przeciwnicy, ale to my gramy u siebie. Okoliczności są takie, że będzie pełny stadion. Cieszę się, że na dziś sprzedanych jest już 10,5 tysiąca biletów. To bardzo ważne spotkanie dla obu ekip. Możemy wskoczyć na 3. pozycję, więc postaramy się przekroczyć kres swoich możliwości. Z Legią trzeba zagrać bardzo dobrze i mieć jeszcze odrobinę szczęścia. Jesienią przegraliśmy tam 0:1, ale mieliśmy okazje. Z nimi trzeba je wykorzystywać. Tego ostatnio nie uczyniła Lechia Gdańsk.


- Oczywiście, że chcemy zakończyć na 3. pozycji, bo to świadczyłoby, że po 30 kolejkach jesteśmy na podium. Przed nami ciekawe widowisko, które zamknie klamrą cały sezon zasadniczy. Dla nas był on udany. Uważam, że wykonaliśmy dotychczas dobrą pracę. Ani przez moment nie pałętaliśmy się w dołach tabeli. Oczywiście, to nie koniec wyzwań. Mecz z Legią będzie nagrodą dla nas wszystkich. To bez wątpienia trudne spotkanie. Jesteśmy jednak przygotowani. Rywal potrafi grać na obcym terenie, bo wygrał tam 9 spotkań. Nasze ostatnie częste remisy to trochę pech, bo potrafimy grać w piłkę. Sprawa wyniku jest otwarta, ale jestem przekonany, że to będzie dobre widowisko. Nie chcemy by kibice nudzili się.


- Legia ma  silny skład, budżet, piękny stadion. My jesteśmy na etapie budowy. Mamy doświadczonych zawodników, mamy młodzież. Przed Pogonią jest przyszłość. Naszą siłą jest mądrość na boisku. Dzięki dobrej organizacji gry w każdym meczu staramy się atakować i stwarzać okazje. Nie czekamy na jedną szansę w meczu. Warszawianie grają niemal cały mecz wysokim pressingiem. To dobrze wybiegany i silny zespół. Trzeba będzie przyjąć kilka „ciosów” i być gotowym na walkę fizyczną.

 

 

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~ja
  • 0 / 0
Czesio Michniewicz to przeciwieństwo Probieża.
Zawsze uśmiechnięty i miły dla każdego. I raczej nie jest to sztuczne, ale nawet jeśli to i tak stawia go w innym szeregu niż takiego Probieża. Przynajmniej nie zapędza w kompleksy swojej drużyny.

Ja tam Czesia lubię.

Aha i Pogoni oczywiście życzę pucharów, ale dzisiaj 3 punkty są nasze.
~Gaco
  • 0 / 0
Remis i przegrana dają obu ekipom tyle samo punktów po podziale.
Dlatego tym bardziej tylko 3 punkty jutro !!
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 0 / 0
No ciekawe czy Murawski zagra, bo jak nie, to będzie wysoko