Reklama HEG

Czesław Michniewicz: Szymańskiego stawiam za przykład

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

04-12-2018 / 09:34

(akt. 06-12-2018 / 13:24)

Sebastian Szymański w końcu zagrał dobry mecz w Legii - chodzi o spotkanie z Koroną Kielce. Poprzedni taki mecz w jego wykonaniu miał miejsce we Wrocławiu w starciu ze Śląskiem na początku października. Piłkarza chwali Czesław Michniewicz - selekcjoner kadry do lat 21. - U nas Sebastian przede wszystkim wykonuje niesamowitą pracę. Pokonuje najdłuższy dystans, podaję go za przykład ogromnego zaangażowania - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego".

– W Legii jest ustawiony bliżej bramki przeciwnika, u mnie częściej gra na skrzydle. To potrzeba chwili, po prostu nie mam na tę pozycję nikogo innego, a on się w tej roli świetnie sprawdza, niesamowicie dużo biega, asekuruje bocznych obrońców. Choć uważam, że środek pomocy to dla niego lepsze miejsce. Teraz jest w dobre dyspozycji, ale jego forma jest nierówna. Najgorzej prezentował się we wrześniu, gdy przyjechał na zgrupowanie przed meczem z Wyspami Owczymi. Nie dziwiło mnie to, rzadko grał w klubie, po transferowym zamieszaniu wokół niego jego koncentracja była na niskim poziomie. Rozmawiałem z nim, mówiłem, że go rozumiem. To nie są łatwe sprawy. Niestety zimą znów będzie okienko transferowe. Musi wtedy wykonać dobry ruch. Przykładem, jak to niebezpieczne, jest Kuba Piotrowski, który po przejściu do Genk całkowicie przepadł – przestrzega Michniewicz.

Komentarze (15)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Generał brygady
  • 0 / 0
Mimo, że P. Czesław jest laptoholikiem i generalnie ma niekonwencjonalne metody treningów i abstrakcyjnych propozycji przerabiania graczy pod kątem pozycji (Szymański na obronie) - to ma rację.
Tylko do tego profesjonalizmu Sebka, warto aby dochodziły coraz większe osiągnięcia na boisku, bo na razie to jest sinusoida. Mam nadzieję, że jest to związane z jego wiekiem. Takie mecze jak z Portugalią, czy Koroną, powinny być 8 na 10, a jak na razie tendencja jest odwrotna.
Zobaczymy, czy Sebek zostanie sprzedany, czy jednak będzie dalej podnosił swoje umiejętności u Mistrza Polski.
~Wolinho
  • 0 / 0
Najlepszym rozwiązaniem dla Szymiego i Legii byłoby gdyby w zimie odszedł na zachód- najlepiej do Włoch. Tylko pod jednym warunkiem- muszą to być rozsądne pieniądze dla klubu w granicy 6-9 mln euro. Dla niektórych taka kwota wydaje się abstrakcyjna i mało realna ale trzeba pamiętać że Szymi jest jeszcze bardzo rozwojowym zawodnikiem. Jak pokazały ostatnie transfery do Włoch po oszlifowaniu mógłby tam wejść na naprawdę wysoki poziom.
~L
  • 0 / 0
Taa a następny (poprawnie ale bez rewelacji też) taki za dobre 10 spotkań. Kupić w końcu solidną dziesiątkę, a nie dziadować!!! Z czym do pucharów? Z życzeniami tylko jak zwykle?
Kapitan
  • 0 / 0
Te zamieszanie transferowe, o którym wspomina Michniewicz kojarzy się wielu kibicom Legii z pamiętnym wywiadem Szymańskiego w studio C+ po jednym z meczów ligowych, gdy powiedział że nie miał głowy do treningów i przygotowań przedsezonowych. Mocno go za to, i słusznie, krytykowano. Chłopak nie jest przygotowany mentalnie do wyjazdu, piłkarsko również.

Osobiście życzę Szymańskiemu jak najlepiej, jestem jednak zdania, że drużyna wiele nie straci, gdy odejdzie - oby za jak największe pieniądze. Jeżeli faktem jest, że wyróżniał się w meczu z początku października i ponownie dopiero niedawno, w końcówce listopada - a również mam takie wrażenie - to po prostu nie ma się nad czym zastanawiać. I tyle z perspektywy kibica Legii.

Z perspektywy kibica reprezentacji Polski i Legii (w drugiej kolejności tym razem, powiedzmy) bliżej obecnie obiektywnemu obserwatorowi do wróżenia Szymańskiemu przyszłości na miarę Wolskiego, niż Bereszyńskiego. Zachwytów przy Ł3, wśród kibiców, nigdy Szymańskim nie było, pamiętajmy.
jesli ktos nie da 8 baniek to czekac nawet 2 lata jak bedzie miał 21 i rozegra 2 sezony to bedzie wart 10 baniek
Pod warunkiem, że w końcu zacznie grać na miarę oczekiwań i zacznie strzelać i asystował, bo jak za pół roku-rok będzie prezentował się tak nierówno jak teraz, to może usiąść na ławce i sprzedaż za taką kwotę nie będzie tak oczywista.
Domyślny awatar Generał brygady
  • 0 / 0
Pod warunkiem, że chłopak zacznie częściej grać rewelacyjnie, niż przeciętnie.
Gwarancji żadnej nie mamy.
Jeśli trafi się oferta od 4 mln ojro w górę, to raczej trzeba sprzedać. Statystyki ma mierne, często znika, ma przebłyski, ale to trochę mało jak na playmakera Legii. Nie wykluczone, że jeszcze wystrzeli z bramkami i asystami, ale musimy patrzeć tu i teraz. Liczę, że Pin to wyciągnie jakiegoś asa z rękawa przy transferach na pozycję 10. Z Martinsem trafił.
Za 4mln euro to odszedł Reca z ekstraklasy .Za 6mln drewniany Bednarek.Szymański odejdzie za minimum 8mln euro sprzedanie go za mniej byłoby idiotyzmem.
No patrząc po tych cenach to może i masz rację. Inna sprawa, że żaden z nich nie jest wart chyba nawet połowy tych kwot, łącznie z Szymańskim.
Opędzlować go w tym okienku ,załatać dziurę w budżecie i jak zostanie to wziać kogoś kto będzie miał realny wpływ na grę zespołu i jakieś liczby bo u Sebastiana mimo ostatniej bramki wyglądają dramatycznie a gra dość dużo no i najczęściej słabo lub bardzo przeciętnie
Domyślny awatar Generał brygady
  • 4 / 0
Ja jestem zdania że Szymański powinien w Legii zostać minimum do końca eliminacji do pucharów a jeśli awansujemy to minimum do zimy.
To byłoby dobre dla niego i klubu. W pucharach zawodnicy się weryfikują i jeśli pozytywnie to wtedy ich wartość rośnie. Szymański miałby lepsze warunki finansowe dla siebie a Legia dużo wyższą cenę.
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 0 / 0
Podobnie uważam.
Domyślny awatar Generał brygady
  • 0 / 0
Dokładnie tak. Już było paru młodzików, którzy pouciekali z Polski, by potem wygrzewać często 4 litery na ławce, zamiast biegać po murawie boiska.
Pośpiech jest jedynie dobry, przy łapaniu pcheł.
Domyślny awatar Chorąży
  • 1 / 0
Myślę że w zimę pojawią się oferty dla Legii z opcją pozostawienia go kolejne pół roku u nas w składzie, co byłoby najlepsze dla wszystkich stron.